KM.z AQ 150l

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
raclavskyo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 28 Nov 2013 16:49
Bydlisko: Kroměříž

KM.z AQ 150l

Príspevok od používateľa raclavskyo »

Čusss , mám už doma 60L nano moře 5 měsíců.Mám tam 2 klauny a tak 10 fragů koralů,acroporu,seriatoporu,montiporu,xenii,zoantusy,caulastrea sp.,sarkáč,kapnelu a fungiu. Ale chci po velkých prázdninách založit 160l AQ.Začínám si pomalu kupovat techniku pro provoz a tak.Nechal sem si udělat spodní filtr z AQ 50x30x35 (d.š.v.) cca 53l.1komora- vstup z přepadu a 4kc živáků. 2 komora - keramika a biomolitan. 3 komora - DYI reaktor s phosexem a uvažuji jestli jo nebo ne odpěnovač. 4 komora - výtlačné čerpadlo do akva.Chtěl bych slyšet nejaký názory , co a jak tam změnit nebo přikoupit do toho filtru pro tu moji 160l nadrž.V nádrži bude tak max 6 rybek,kreveta a pak ješte dokoupím nejaké ty korály.Díky moc za rady chlapáci.
Prílohy
Filtrace 01.png
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: KM.z AQ 150l

Príspevok od používateľa martin01 »

Doporučoval bych kreslit v poměru, je pak líp vidět, jak vycházejí skutečné rozměry. Pak bych přepážku nedělal 4 cm, je to opravdu úzké. Ověřit si, jestli rezerva odpovídá množství vody, která přeteče z hlavní nádrže, při výpadku proudu. Výška vody ve filtraci by měla odpovídat nějakému předvybranému odpěňovači, někdy není prostor nad filtrací aby se dal podkládat.
Používateľov profilový obrázok
raclavskyo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 28 Nov 2013 16:49
Bydlisko: Kroměříž

Re: KM.z AQ 150l

Príspevok od používateľa raclavskyo »

Filtr už mám hotový.Jj nechtělo se mi to předělávat ten načrtek.4 cm si myslím že je idealní.Rezerva bude odpovídat toho se nebojím.Odpěnovač nevím jestli tam budu mit ještě to zvažuji,pač to nebudu mít přerybněný.Ale když jo tak to už není problém ten odpěnovač tam nějak uchytit stím bych si už vpohodě poradil.Spíš mě zajímá jestli tam ještě něco doplnit do toho filtru a tak.
Používateľov profilový obrázok
raclavskyo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 28 Nov 2013 16:49
Bydlisko: Kroměříž

Re: KM.z AQ 150l

Príspevok od používateľa raclavskyo »

Zase využiju nebo-li zkusím rady a názory publika , mám nakreslené dvě varianty přepadu od Seareef , který z nich si myslíte nebo víte že bude ideální pro AQ o rozměrech 80x40x45 d.š.v. Ruku bych měl strčit do obou přepadů. Díky za odpovědi chalani
Prílohy
1.
1.
2.
2.
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: KM.z AQ 150l

Príspevok od používateľa kominík »

dal bych spodní,ale rozměr 21 x 13 cm i přesto bude manipulace tak tak :wink:
Používateľov profilový obrázok
raclavskyo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 28 Nov 2013 16:49
Bydlisko: Kroměříž

Re: KM.z AQ 150l

Príspevok od používateľa raclavskyo »

No o rozměr ani tak nejde , kdyžtak to přidrží přítelkyně :D ale taky se přikláním k tomu spodnímu přepadu.Akorád nevím jestli není aji zbytečný dělat 3 díry na tak malé AQ.Nevím no.
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: KM.z AQ 150l

Príspevok od používateľa martin01 »

Není to zbytečný. Taky bych doporučoval tři.
Používateľov profilový obrázok
raclavskyo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 28 Nov 2013 16:49
Bydlisko: Kroměříž

Re: KM.z AQ 150l

Príspevok od používateľa raclavskyo »

Aji když budu mít bioakvacit v přepadove komoře?A trubka z přepadové komory do filtru bude max 40 cm tam se nema co ucpat ne? :)
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: KM.z AQ 150l

Príspevok od používateľa kominík »

jednu přiškrtíš kvůli výšce hladiny přepadu,aby byl tichý,co nejvíš (skoro rovno přepadu) a druhá je jako přepad náhodně přetékající zbylé vody - popř .pojistka
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: KM.z AQ 150l

Príspevok od používateľa martin01 »

Vždycky se pokazí to, co by člověk nikdy nečekal, to je pravidlo, ne jen z moře. Opravdu si myslím, že ta díra navíc, za to stojí.
Killingman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 21 Mar 2014 09:29

Re: KM.z AQ 150l

Príspevok od používateľa Killingman »

Jsem totalni amater, zacatecnik, umim h... a v podstate se jen ucim, ale jedno jsem se naucil hned - Petrovi s Martinem ze Seareef (a nejen jim, ale i spouste lidem tady) se da verit a vi co delaji. VUBEC bych na tvem miste o nejake jedne dire navic nepremyslel a udelal to presne tak, jak ti to navrhli :-) Jen si predstav, co se stane, kdyz se ta dira ucpe - budes v hospode, na prochazce, to je jedno... Cely obsah filtru ti hrkne ven z akvaria a mozna se i zadre vytlacny cerpadlo kdyz pobezi na prazdno.
Jeden vetsi prumer dolu s ventilem a usti co nejniz v prepadu, druhy velky nahore malicko nad beznou hladinou vody co bude hlidat, aby ti nepreteklo akvarium v pripade ucpani hlavniho odtoku. Treti je navratova od cerpadla...
Ono se diky ty druhy trubce taky o dost lip steluje, kolik vody ti ma tect dolu. Uslysis sifon a ubiras prutok dolu, uslysis vodopad a pridavas :-) Ja jsem tam teda udelal jeste bypass od cerpadla primo do prvni komory filtru zpatky, nejen abych to mohl stelovat jemneji, ale cerpadlo jsem na vystupu skrtit nijak nechtel. Melo by to vyrazne ubirat na jeho zivotnosti...
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: KM.z AQ 150l

Príspevok od používateľa MRysan »

a to je důvod proč bytostně nesnáším externí filtry. Jednou mi zůstalo čerpadlo bez vody skoro dva dny než shodilo jističe. Výsledkem byla holá cívka a plastovej bramborák na dně akvária. Moc kvalitní nebylo, ale i tak jsem koukal jako blázen.
LPS/SOFT 300l
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: KM.z AQ 150l

Príspevok od používateľa kominík »

dnes jsou i čerpadla s elektronikou a v případě přehřátí se sami vypnou.
jinak s přepadem funguji skoro dvacet let a žádnou katastrofu kvůli němu jsem nikdy neměl a taky doufám,že nikdy mít nebudu :wink:
Používateľov profilový obrázok
raclavskyo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 28 Nov 2013 16:49
Bydlisko: Kroměříž

Re: KM.z AQ 150l

Príspevok od používateľa raclavskyo »

Tak nakonec sem se rozhodl pro 2 odpadní díry a 1 přívodní.Fotky AQ a rozměrů sem už poslal na výrobu.Už ať je to doma.Zde pro zajímavost dám fota.
Prílohy
Velikost přepadu a dir (2).jpg
Výška přepadu od vrchních hran akvaria.jpg
Rozměry akvária.jpg
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1393
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: KM.z AQ 150l

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Ahoj ten optowhite tam pri tej hrubke skla nubude mať žiaden efekt, okrem toho, že si viac priplatíš.
A k tomu sa optowhite viac škrabe. Mal som ho na 350l AQ naozaj bez nejakeho viditelneho efektu a stačí zrnko piesku a škrabanec je istý.
ak sa ti dá, tsk to ešte zváž.
inak veľa zdaru :wink:
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"