Dsb vs. Kz

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 790
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Dsb vs. Kz

Príspevok od používateľa maros002 »

Zdravím všechny. Poslední dobou se tady řeší hodně používání Kz vodiček. Jak je to při používání, když je v systému zakomponováno dsb. Kdysi dávno jsem tady někde četl příspěvek, že by se to spolu nemělo míchat. Jak to tedy je. Jsou tady uživatelé kteří jedou oboje dohromady delší dobu? Díky za odpověď
Maroš 480 ka
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: Dsb vs. Kz

Príspevok od používateľa moře v Praze »

já jsem částečně používal vodičky na vybarvení. Bakterie a podporu bakterii, aminy u systému s peletama. Teď mám DSB 4měsíce tzn. v záběhu. Používám KZ stále. Nevidím negativa. Něco málo jsem si o tom přečetl hlavně od admina z KZ a kompletní systém není doporučený myslím u refugia, a systému s ozónem a UV lampou. Ale je spousta přípravků, které jsou vhodné pro jakýkoliv systém. Nemá se používat kemira protože to je ultrasober a je doporučeno act. uhlí, ale pouze jejich, proč to nedokážu posoudit. Já act. uhlí nepoužívám KZ. je hezké jak to na fóru pomalu z každého leze, že něco z KZ používá. Vypadá to, že po tomto týdnu probírání na fóru toho bude potřeba náklaďák :D .
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Dsb vs. Kz

Príspevok od používateľa amsi »

Ono to je asi na dlouho ..... kdy pujde rict jak se to vyviji. Komplet Zeovit metoda jede v podstate hned ... s hezkym vysledkem. Ale ty hybridy? Ale i i komplet zeovit systemu u 15 nejhezcich akvarek na foru jsou takove rozdily v davkovani a v pouzitych pripravcich !!!!!!! Podle doporuceneho davkovani ... nejede snad nikdo. Si troufám napsat.

Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk 2
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: Dsb vs. Kz

Príspevok od používateľa moře v Praze »

Jak píšeš Amsi je to na dlouho. A poloviční systémy se budou muset ladit . Já jen co jsem se z KZ našprtal :)
maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 790
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Re: Dsb vs. Kz

Príspevok od používateľa maros002 »

Nemám v plánu jet na kz,jen jsem zvědavý :-)až jsem z toho sám překvapen, kolik lidí ho poslední dobou používá v různých modifikacích. Ať vám to roste chlapi,samozřejmě i dámy ;-)
Maroš 480 ka
Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

Re: Dsb vs. Kz

Príspevok od používateľa maro »

mňa by zaujímalo, koľko stojí KZ na mesiac pokiaľ človek používa kompletný systém, napr. pri 1000 litrovej nádrži...
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Dsb vs. Kz

Príspevok od používateľa MRysan »

Už jen to všechno nakoupit je pěkná investice. Kdyby to KZ dodávalo jako set v dárkové dřevěné krabičce z ebenového dřeva, tak by to mohlo vypadat I docela dobře a zafungovat jako luxusní dárek.
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
OndraM
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 12 Sep 2008 16:48
Bydlisko: Brno

Re: Dsb vs. Kz

Príspevok od používateľa OndraM »

Pro 1000l nádrž stojí hodně. Provozoval jsem KZ na nádrži s objemem 2500l více než rok, a to v době, kdy bylo o hodně míň produktů. Používal jsem základ, plus pár drobností okolo, a sůl, a bavíme se tady o +- 5000kč měsíčně. Je ale dobré si uvědomit, že je to celá koncepce.Stavět hybridy abych ušetřil na moři není moc dobrý nápad. Buď chci akvárium tak jako mají v KZ, a pak to něco stojí, nebo chci něco mezi, ale pak už to nemá s KZ nic společného, a to že někdo do akvária dává například vitalizer, neznamená to, že jede na KZ. Jedná se o plně funkční systém, s přesvědčivými výsledky, který ale něco stojí, a to nejen peněz, ale i času. Kdo viděl kdysi třeba Reichovo staré akvárium, ví co KZ systém dovede, když se jede správně. Berte to tak, že je to ferrari mezi způsoby filtrace, tam ten servis prostě něco stojí, přeci by jste do ferrari nelili olej M2T jenom proto, že je levnější. Každé chce prostě svoje.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Dsb vs. Kz

Príspevok od používateľa amsi »

Az tak uplne zcela nesouhlasim. Jsou akvaria ,, hybridni" :grin: kde je filtrace jina a jsou krasna. Na druhou stranu muzu mit 100% pripravku od KZ a nebudu mit OK svetlo ... a nebude to ono.
A cena toho provozu ...jak jsem psal (nebrat doslovne !!!!) Je 20 krasnych KZ akvarek (100%) a 30 druhu pripravku .... Nekdo pouziva pripravku 10 ...jiny 15 ....jiny 25 .... a jeste v ruznych skladbach. Proto jsem upustil od OPISOVANI :-) neslo to !!!
A proto nekdo muze lit mesicne do akva za 500kc a druhy za 2500 .... a vysledek MUZE byt stejny (barevne ....rustove)
Tak to je.

Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk 2
Používateľov profilový obrázok
OndraM
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 12 Sep 2008 16:48
Bydlisko: Brno

Re: Dsb vs. Kz

Príspevok od používateľa OndraM »

No vidíš, zde je ale si třeba uvědomit, co to je používat KZ filtrační systém. To že mám dsb, silný odpěňovač, antifos a dávám od KZ třeba sníh, amino a draslík, neznamená, že používám KZ systém. Pokud ano, mám zeolit ve válci, proudí přes něj střídavě voda, pravidelně dávkuji jak bakterie, tak krmení pro ně, a zeolit pravidelně propírám a měním, včetně uhlí - toto je KZ !!!
To že někdo dává do akva aminokyseliny a další produkty KZ již nemá s jejich způsobem filtrace akvária nic společného, a je to jako kdybych řekl, že když používám Grotech ABC a amina, jedu na grotech filtraci, a když k tomu mám ještě dsb, tak je to hybrid grotech/dsb. Není !!! Můžeš používat méně, či více přípravků, ale ty základní používat musíš.
Pojďme tedy spočítat náklady na 1000l akvárium :
Výměna vody 2x měsíčně 10% - 200l - 7kg za měsíc - 780kč
Zeobak 1-2 kapky 1-2 týdně na 100l - 1 kapka 2x týdně - 20 kapek - 1ml týdně, 4,5ml měsíčně- 120kč
Zeostart 3 - 2ml 1000l denně - 60ml za měsíc - 170kč
Sponge power - 1 kapka na 100l denně - 10 kapek denně, 300 kapek měsíčně - 15ml - 230kč

To znamená že úplný základ vyjde na zhruba 1300kč na měsíc. Můžeš použít jinou sůl takže něco málo dolů, přeci jen je KZ hoooodně drahá, ale i tak se nemůžeš dostat na 500kč na měsíc.
K tomu je nutné počítat, že až bude voda zcela bez živin, bude nutné dodávat nějaké krmení pro korály, aminokyseliny a případně další přípravky jako sníh a podobně, a zde se již dostáváme na dalších několik set korun na měsíc. Reálně tedy akvárium o objemu 1000l, plně provozované pomocí KZ Zeovit filtrace přijde minimálně na 1000kč při použití pouze základních složek a průměrně drahé soli, při použití již řekněme střední cesty, abych tedy dosáhl tak barevných a napumpovaných korálů jako mají v KZ kolem 2000kč na měsíc.
Tolik k dotazu výše kolik by to stálo na 1000l.

A ano, máš pravdu, není to jen o filtraci, ale i o dalších parametrech, třeba i o světle jak píšeš. To už je ale na každém, co si zvolí, protože všechny druhy filtrací pracují jak pod T5 tak HQI tak led, pokud je spektrum pro korály vhodné. To že si někdo doma složí pochybné Led světlo s tím, že to někde viděl, a vůbec netuší co dělá, a pak se diví že mu nerostou korály, nebo hůře umírají vlivem silného, spektrálně nevhodného, nebo UV neodfiltrovaného světla, není to chyba žádného filtračního systému, ale lidského faktoru. Návodů, je přeci hodně, je jasné že každému funguje něco, ale pokud se rozhodnu stavět akvárium podle nějakého ověřeného systému, tak snad úplně, a né že si vybereš jen něco, chceš rychle rostoucí korály, a pak dáš jenom dva kusy T5 na svícení, to prostě nejde, to je jasné.
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: Dsb vs. Kz

Príspevok od používateľa moře v Praze »

Ondro přeci tady nikdo netvrdí že jedeme systém KZ. Spíš se jen bavíme o tom jestli to jde kombinovat.
Já sem si tu práci dal a jejich nádrž je jen na systému vodiček stojí cca 22t bez započítání výměn vody. Tady ta 1000l nádrž vychází na 3800 měsíčně to je asi co si říkal, že tě to stálo 5000 komplet.

Ten systém je taky založený zjednodušeně na odbourávání škodlivin, doplňování prvků a výživy pro korály. Co oni píšou tak nejlepší v kombinaci t5 a samozřejmě mají svoje a ty stojej asi 850.
Když se porovná DSB a Zeovit reaktor, tak bych řekl, že jinými procesy dělají to samé, tzn. odbourávají škodliviny a dodávají žrádlo pro korály. Co bude asi nejdůležitější je dát si pozor na sorbenty a zjistit jestli je nutné akt. uhlí jejich.
Jinak spousta věcí které vyrábějí se dá kombinovat, aby si snížil počet aplikovaných vodiček já mám teď v plánu šest, ale musím počkat až mi je kluci ze Seareefu dovezou.

No a myslím, že za půl roku můžeme v debatě pokračovat :) u mě bude ještě důležitý fakt jak najede DSB
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Dsb vs. Kz

Príspevok od používateľa amsi »

Tak tak ... neresime KZ ...jako system ale pouziti urcitych pripravku od fy .KZ ;-) ze jsi Ondro valil tolik pripravku a komplet system v tom velkem akva .... to je vec jina ... ze to stalo tolik a tolik ... :-) a ze vysledek asi nebyl dle ocekavani .... :-(

Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk 2
Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

Re: Dsb vs. Kz

Príspevok od používateľa maro »

Tu ale musím reagovať a trochu sa zastať Ondra.
Ja som sa pýtal koľko by stála prevádzka akva na KZ systéme. Takže Ondro odpovedal k veci na moju otázku. Ak som ju zaradil do nesprávneho vlákna, ospravedlňujem sa.
Každopádne ďakujem za odpovede všetkým.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Dsb vs. Kz

Príspevok od používateľa amsi »

Jasne Maro :wink: , k tematu to patri i kdyz tady neprobirame komplet jak jsi chtel vedet Ty. Ale pokud chces vedet cenu za CELOU RADU ..... ?!?! tak to musis asi kouknout na stranky a tam maji vyrobky a davkovani. Bohuzel si ale myslim ze pokud to nekdo vezme vse ... a bude davkovat podle navodu :shock::-o tak to bude palba .... Takze jak psal Ondra .... jde spocitat max ten zaklad co musis.A to je to co se tyka filtrace ... tedy vcetne uhli a zeolitu (vymeny) to si jeste pripocitej. Ale !!!! nemas tu nic co se tyka barev ...krmeni ... stop.prvku. Filtraci muzes spocitat hned ...krasne ... zbytek ..... se nedopocitas. ;-)

Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk 2
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: Dsb vs. Kz

Príspevok od používateľa reicho »

no niektore pripravky su celkom rentabilne...napr.Zeostart 3 250ml pri davkovani cca. 0,5ml/den/350l mi vydrzi na 500dni za cenu 30 eur. To vodka vyjde hodne drahsie.....
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"