Vřeténka mandarín+klaun očkatý

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Nikyta90
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 22 Mar 2014 15:28
Bydlisko: Liberec

Vřeténka mandarín+klaun očkatý

Príspevok od používateľa Nikyta90 »

Ahoj

Mám dotaz na snášenlivost mezi sebou vřeténky mandarína a klauna očkatého. Zatím, co tu čtu tak klauni jsou teritoriální a vnitrodruhově agresivní mezi sebou ale co k ostatním rybám? A postačí pro pár klauníků a pár vřetének AQ o obsahu 100l???A ráda bych se ještě zeptala zda se daří tyto dva druhy odchovávat??? Některé druhy se třou ale úmrtnost plůdku je třeba vysoká nebo bývá problém je odchovat a tak bych se chtěla dozvědět CO nejvíce. Pokud by někdo měl tipy na literaturu zaměřenou na tyto dva druhy byl bych ráda za poslání odkazu nebo napsání může být i v angličtině. V knihovně jsem toho moc nenašla, že by tam měli knížku více do hloubky zaměřenou na tyto druhy.Díky 8)
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: Vřeténka mandarín+klaun očkatý

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

klaunum stačí 100 l ,vřeténce taky (za předpokladu alespoň půl roku zaběhlého akva) ,protože většinou mražené nežere,tak potřebuje potravu z kamenů,písku atd..proste sbíra vše živé apod....

odchov klaunu pro začátečníka je téměř nereálny,mam klauny skoro 4 roky a žadný odchov nebyl,a myslim , že ani nebude :-)
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Používateľov profilový obrázok
Nikyta90
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 22 Mar 2014 15:28
Bydlisko: Liberec

Re: Vřeténka mandarín+klaun očkatý

Príspevok od používateľa Nikyta90 »

Tak kolem 100l uvažuji do budoucna. Jen hypoteticky se ptám zda by odchov byl možný ale i párek je pěkný pozorovat.Jo o mandarínovi jsem četla, že oďobává nebo jí jen z korálů a živé nic.
Aleš
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 12 Apr 2006 11:36
Bydlisko: Jihlava

Re: Vřeténka mandarín+klaun očkatý

Príspevok od používateľa Aleš »

To není pravda, mám pár mandarýnů a cpou se mraženou artemii naprosto běžně.
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Vřeténka mandarín+klaun očkatý

Príspevok od používateľa MRysan »

Zrovna nedávno jsem se na to ptal jednoho prodejce. Odchov klaunů je ve společenské nádrži spíš náhodný, splendidů zázrak. Ten mandarin mě zajímá taky, ale prý je to kus od kusu. Přesně mi řekl který mu žere a který ne atd...
LPS/SOFT 300l
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Vřeténka mandarín+klaun očkatý

Príspevok od používateľa vlčák »

mandarin se tre ve volne vode a pohlavni produkty se stavaji soucasti volne se vznasejiciho planktonu.takze odchov je holy nesmysl.trou se pravidelne navecer pri takovem tanci ploutvickama u sebe tesne pod hladinou. a tech 100 l na mandarina je taky takove mozna prezivani z nouze. videl bych to tak na zajetou 250 az 300 l na 1 ks.i pokud bere mrazene tak vylovi vsechen drobny zivot ve dně a v kamenech.
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: Vřeténka mandarín+klaun očkatý

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

Aleš-jak není pravda??!! Ja psal, že většinou nežerou vřeténky mražené,nikoliv , že vůbec...

mám vřeténku rok a půl a mražené nežere :-)
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Re: Vřeténka mandarín+klaun očkatý

Príspevok od používateľa Miloslav »

mam v akv nekolik druhu vretenek vcetne Mandarinu a vsechny mrazeny zerou ale nakou dobu jim to trvalo ale urcite je dat az do perfektne zabehleho akv ...
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: Vřeténka mandarín+klaun očkatý

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

growe má pravdu... moje vřeténka mandarýn mražené nechtěla a nakonec po necelém roce bohužel odešla hlady ...
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: Vřeténka mandarín+klaun očkatý

Príspevok od používateľa triscene »

mandarina jedine do vacsich systemov ako 300 litrov kde si vie potravu.
nevhodna ryba do nano kedze ked vyzobe potravu tak sa nestihne tak rychlo namnozit.
ja som skusal liahnut zivu artemiu a tu zobal ale bohuzial takisto mi v 110tke odisiel po 8ich mesiacoch (ale asi aj na nasledky krupicky ktora mi v tom obdobi vypukla)
Používateľov profilový obrázok
Nikyta90
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 22 Mar 2014 15:28
Bydlisko: Liberec

Re: Vřeténka mandarín+klaun očkatý

Príspevok od používateľa Nikyta90 »

MRysan napísal:Zrovna nedávno jsem se na to ptal jednoho prodejce. Odchov klaunů je ve společenské nádrži spíš náhodný, splendidů zázrak. Ten mandarin mě zajímá taky, ale prý je to kus od kusu. Přesně mi řekl který mu žere a který ne atd...

Musím říct, že jsem dnes byla v motýlím domě u Žitavě na výletě s přítelem a měli tam i terária a mořské akvárium cca délka 5-7m výška+ šířka kolem 3m a měli tam mandarína a byl božííííí :wink: :D Prostě jsme s přítelem byli z něho nadšeni a já se utvrdila, že v mém budoucím reefu Nesmí chybět. Měli tam i klauny očkatý a další mořský ale ten mandarín ...vidět ho na živo je úplně o něčem jiném než ho vidět v knihách. A právě tam ďobal do korálů.
Používateľov profilový obrázok
Nikyta90
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 22 Mar 2014 15:28
Bydlisko: Liberec

Re: Vřeténka mandarín+klaun očkatý

Príspevok od používateľa Nikyta90 »

[googlevid][/googlevid]
triscene napísal:mandarina jedine do vacsich systemov ako 300 litrov kde si vie potravu.
nevhodna ryba do nano kedze ked vyzobe potravu tak sa nestihne tak rychlo namnozit.
ja som skusal liahnut zivu artemiu a tu zobal ale bohuzial takisto mi v 110tke odisiel po 8ich mesiacoch (ale asi aj na nasledky krupicky ktora mi v tom obdobi vypukla)
Tak určitě by šel do zajetého. První bych stejně nakoupila živý písek, živé kameny,živou vodu a hlavně techniku a jako poslední bych koupila živočichy. Na zajetí tak počítám ten cca půl rok, aby to bylo zajetý pořádně. Ohledně obsahu ......pro pár by teda ideál bylo kolik litrů??? Jeden tu píše 250 pro kus další zas jinak tak co je vhodné????Když koupím pro pár klaunů a pár mandarínů 300l bude to stačit????
Používateľov profilový obrázok
Nikyta90
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 22 Mar 2014 15:28
Bydlisko: Liberec

Re: Vřeténka mandarín+klaun očkatý

Príspevok od používateľa Nikyta90 »

Miloslav napísal:mam v akv nekolik druhu vretenek vcetne Mandarinu a vsechny mrazeny zerou ale nakou dobu jim to trvalo ale urcite je dat az do perfektne zabehleho akv ...

A v kolika litrech je máš??? A snáší se mezi sebou???
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Vřeténka mandarín+klaun očkatý

Príspevok od používateľa vik_33 »

Srovnávat akvárium o objemu tisíců litrů s plánovanou stovkou v obýváku s tím, že to bude pro mandarína dobrý domov je jaksi mimo ... Více netřeba na toto téma dodávat. Mandarín do stovky je špatně, pár je ještě horší. Párek klaunů je ok.
Škoda, že mandarín nestojí několik tisíc ... řada lidí by si to předem rozmyslela ...
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Vřeténka mandarín+klaun očkatý

Príspevok od používateľa vik_33 »

Nikyta90 napísal:
Miloslav napísal:mam v akv nekolik druhu vretenek vcetne Mandarinu ...
A v kolika litrech je máš??? A snáší se mezi sebou???
Miloslav má reef 1 200l - má to v podpisu. Takže asi tak ...
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"