Reef 144l

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

wiki133
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 12 Jún 2014 00:59
Bydlisko: Topoľčany

Re: Reef 144l

Príspevok od používateľa wiki133 »

Super vysmievať sa to hej ale poradiť to už nik. To je smutné ale čo už? Len pre zaujímavosť Hľadať som použil. Nehnevajte sa ale ak niekto sem napíše očakáva nejakú radu alebo prinajmenšom odkázanie na riešenie problému, ako to funguje na iných fórach, kde je to prehľadnejšie "bez urážky" a hlavne ak si niekto nájde čas tu napísať posmešok, srandičku myslím, že už by mohol aj niečo ku danej téme poskytnúť. (s tým korálom to bol len nápad pretože vo svete sú aj iné divy, tak sorry za blbosť).
Preto sa nedivím veľa Moriakom, že sem ani neprispievajú a ani sa nepodelia o vedomosti, pretože tu sú potom len na smiech. Nevravím o niektorých ako Vik a podobne.....
Len podľa mňa tu uniká samotná podstata Fóra a jeho členstva a preto je to na zamyslenie! (dotyčný možno vie, čo má urobiť len sa chce utvrdiť, že jeho rozhodnutie je správne)
Pretože fórum a už aj len členstvo(registrácia) má ľudí rovnakého záujmu spájať a nie oddeľovať!

Nemyslím to v zlom, len očakával som troška trpezlivosti a aj porozumenia, keby som začal reef a nič o tom neviem OK ale čítam to tu noci dni ... a čo na to povedať? Že som sa registroval kedy? no ale koľko som tu bol nevidno?

P.S.: moru zdar a nech sa len a len darí každému
wiki133
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 12 Jún 2014 00:59
Bydlisko: Topoľčany

Re: Reef 144l

Príspevok od používateľa wiki133 »

Ono je ľahké kritizovať iných a doma mať ešte horšie :cry:
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Reef 144l

Príspevok od používateľa LukasO »

řešit u ani ne dvouměsíčního akvárka výkyvy hodnot je jasným důkazem, žes to tady pečlivě všechno pročetl
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Reef 144l

Príspevok od používateľa amsi »

Hele ... je to o tom ... kdyz uz ses teda dal na moře ... a pry tu ctes ... tak napsat neco o nejakych koralech ktere jsou vic ma MG ... ? Pokud jsi precetl zaklady , tak bys vedel ze Ca a Mg ma mit nejake hodnoty a hlavně ma byt v nejakem POMERU ...... takze sorry ... na blbou otázku .... blba odpoved.
Jsou DVA POHLEDY na to proc se tu moc nepise ...
NOVACCI vidi ze si tu z nich jini delaji srandu ... a jsou nastvani ...
A TI STARSI zas vidi neustale se dokola omilajici stejne dotazy ... a tak je to taky nebavi.
Kolik nováčku je schopno a ochotno prijit osobne na pivo nebo setkani ??? Spousta se tu schovava za posrany nick a jsou anonymni ... a to vse vede k vztahum na hovno. (omlouvam se za vyrazy)

Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk 2
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Re: Reef 144l

Príspevok od používateľa drakken »

Nečerti sa.Je to mladá nádrž hodnoty môžu kolísať niečo sa vyzráža niečo rozpustí .Druhá vec je či je test ok. Odmeraj čerstvo zarobenú vodu a potom odmeraj vodu v akváriu . Iná vec je že si sa dosť poponáhľal dať tam Život... Na môj vkus to máš trošku prerybnené . Ale to tiež neber v zlom len môj názor.
Takmer všetko sa dá zvládnuť len treba mať vôlu :-)
wiki133
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 12 Jún 2014 00:59
Bydlisko: Topoľčany

Re: Reef 144l

Príspevok od používateľa wiki133 »

Sorry na začiatok nechal som sa uniesť vášňami a preto ešte raz sorry (som proste rebel)
Pokud jsi precetl zaklady , tak bys vedel ze Ca a Mg ma mit nejake hodnoty a hlavně ma byt v nejakem POMERU .....
to viem a preto som len žiadal o radu ako zraziť MG, ktoré je vysoko

Viem je to mladé, ale nič nerobiť a vedieť že je tam nerovnováha ma troška znepokojuje, viem mal som asi počkať so životom a že si to asi aj pekne ešte vyžeriem .... moja sprostosť.
Inak všetko prosperuje a rastie a čo som chcel bolo rada či to riešiť výmenou vody s malým obsahom MG a tie korály to tak napadlo pretože isto nie všetky SPS spotrebúvajú rovnako všetky prvky (sorry bola to len asi sprostá úvaha)
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef 144l

Príspevok od používateľa vik_33 »

Když do AQ nic nepřidáváš, těžko se může zvedat obsah Mg jen tak sám od sebe. Příčin může být více. Od špatně namíchané soli ( u výrobce ), přes špatné testy nebo chybné měření ( čehokoliv, ne jen obsahu Mg :!: ) až po rozhozenou iontovou rovnováhu ( čímkoliv ).

Výměnami vody nic nezkazíš, ovšem vzhledem k "mládí" nádrže bych nějaké masivní výměny nedoporučoval. Bez ohledu na naměřený obsah rozpuštěných sloučenin dusíku a fosfátů je jejich obsah v nádrži určitě vysoký. Masivními výměnami vody by se stav takto mladé nádrže mohl výrazně zhoršit. Proto měnit vodu ano, ale standardně - tj. cca 10% objemu. Po 14-ti dnech nebo po měsíci. Nevím, jakou používáš sůl, ale určitě bys měl změřit čerstvě rozmíchanou vodu na výměnu. Ta by měla mít obsah prvků správný. Pokud nemá, rozhodně platí to, co jsem uvedl výše.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Reef 144l

Príspevok od používateľa LukasO »

wiki133 napísal: Viem je to mladé, ale nič nerobiť a vedieť že je tam nerovnováha ma troška znepokojuje, ....
jenže to je to nejlepší co pro čerstvou nádrž můžeš udělat - obzvlášť když nevíš kde je problém (test, sůl, iontová rovnováha...). Takže kvalitní sůl a měnit pravidelně vodu, ono si to sedne
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
wiki133
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 12 Jún 2014 00:59
Bydlisko: Topoľčany

Re: Reef 144l

Príspevok od používateľa wiki133 »

Ďakujem a hej meral som aj vodu namiešanú, ktorú kupujem bo nemám ešte osmozku, ale aj tá je v pláne. Kupovanú vodu som meral a hodnoty boli také aké mali byť, takže test je v poriadku a asi aj tester :shock: to bolo prvé, čo ma aj napadlo keď som nameral toľko MG. Tú vodu kupuje viacero ľudí a preto ak by bolo niečo zle tak by o tom vedeli. Včera som vymenil cca. 10-12% vody odsal bordel a asi po 2 hodinách som zmeral vodu kde som nameral: sal. 1,023 teplota 25,4 PO4 - 0 NO3 - 2,5 PH - 8,1 KH - 8,9 CA - 425 MG - 1550-1560
Skúsim zmerať o 5-7 dní tak som zvedavý.
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef 144l

Príspevok od používateľa martin01 »

Mě se ty hodnoty při té hustotě 1,023 zdají vysoké. Osobně si myslím, že je lepší koupit jen reverzní vodu a namíchat si to sám ze soli, která má pro Tebe vyhovující parametry. Při těchto hodnotách, se mi zdá, vhodnější pro zatíženou nádrž korálnatci, kteří spoustu Ca a Mg spotřebují. Ale jinak si myslím, že Tě čeká ještě spousta jiných starostí než jsou zvýšené hodnoty Ca a Mg, tak bych se s tím zas tolik netrápil.
wiki133
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 12 Jún 2014 00:59
Bydlisko: Topoľčany

Re: Reef 144l

Príspevok od používateľa wiki133 »

Hej viem hustotu chcem zvýšiť na 1,024 a hodnoty sú možno vysoké lebo miešajú vodu s coralplus soli. Problémy isto ešte budú, lebo je to mladé a troška som to popohnal...... to si isto užijem. Len na najväčšom živáku a ešte jednom hore nad ním sa mi mimo zelenej guličkovej riasy objavila aj červená. Čo som sa bavil s dvoma moriakmi mi vraveli vraj je to docela vzácnosť ale nič viac som sa o tom nedozvedel. Je to zlé alebo opak? Dik za odpovede (tu som to červenej nenašiel nič)
wiki133
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 12 Jún 2014 00:59
Bydlisko: Topoľčany

Re: Reef 144l

Príspevok od používateľa wiki133 »

Bradoo dik za prírastky :D
Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef 144l

Príspevok od používateľa bradoo »

Neni zač :D Snaď sa bude všetkému dariť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"