Čerpadla

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
robocop
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 27 Sep 2006 19:53
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa robocop »

Má niekto skúsenosti s čerpadlom AquaBee 2000/1 ? :wink:
Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

IWAKI

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

Nemáte někdo skušenosti nebo reference na čerpadla IWAKI?
Dík, Pepa
Pepa N. 360 reef mix.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Reference? No pouziva ich asi polovica ludi na reefcentrale. V Amerike su celkom oblubene. :)
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

Nevite nekdo jake motory se pouzivaji v cerpadlech MAREA Stream? Asynchronni nebo synchronni ? Jedna se me o plynulou regulaci. Diky za odpoved.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

robocop napísal:Má niekto skúsenosti s čerpadlom AquaBee 2000/1 ? :wink:
je to super mám ho a je tichý a výkon je taky oky
tahle firma nepatří mezi drahý ale výrobky má oky
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

Caute, kedze mam doma system na doplnanie odparu uz asi rok, tak by som ho rad sprevadzkovat naporiadok. Potreboval by som cerpadielko, ktore bude doplnat odpar, ale problem je vo vytlacnej vyske. Musi zvladnut cca 150-170 cm. Nemusi byt moc vykonne - staci par desiatok litrov za hodinu ,ale musi zvladnut tuto vysku. Samozrejme rozumny pomer cena/vykon. Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

kubrt napísal:Caute, kedze mam doma system na doplnanie odparu uz asi rok, tak by som ho rad sprevadzkovat naporiadok. Potreboval by som cerpadielko, ktore bude doplnat odpar, ale problem je vo vytlacnej vyske. Musi zvladnut cca 150-170 cm. Nemusi byt moc vykonne - staci par desiatok litrov za hodinu ,ale musi zvladnut tuto vysku. Samozrejme rozumny pomer cena/vykon. Dakujem.
Takto jsem si upravil power head od atmana.Na výstup jsem napojil vzduchovací hadičku.Ale výkon čerpadla je někde okolo 20W.Tuším,že to má výkon 2000L/hod.Problém je,že veškerá akvaristická odstředivá čerpadla jsou postavena tak nepřesně (ani to není moc žádané),že to potom dělá problémy s výtlakem.Čím větší průměr hadice od čerpadla,tím nižší výtlak (tíha kapaliny).Kadopádně to doplnění funguje i když to připomíná čůrek, jak ne záchodě :lol:
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

simon napísal:Nevite nekdo jake motory se pouzivaji v cerpadlech MAREA Stream? Asynchronni nebo synchronni ? Jedna se me o plynulou regulaci. Diky za odpoved.
Odpovidam sam sobe, jiz jsem to zjistil, jen pro zajimavost pro ostatni, vsechny motory co se pouzivaji v cerpadlech pro akvaristiku, jsou synchronni a daji se regulovat pouze menicem frekvence.
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

simon napísal:
simon napísal:Nevite nekdo jake motory se pouzivaji v cerpadlech MAREA Stream? Asynchronni nebo synchronni ? Jedna se me o plynulou regulaci. Diky za odpoved.
Odpovidam sam sobe, jiz jsem to zjistil, jen pro zajimavost pro ostatni, vsechny motory co se pouzivaji v cerpadlech pro akvaristiku, jsou synchronni a daji se regulovat pouze menicem frekvence.
niekde o tom tu uz aj je zalozena tema.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Zkoušel jsem regulaci přes 3 f trafo a relé,kdy jsem na středním vodiči primárního vinutí naměřil cca 130VAC.Fungovalo to,ale čerpadlo dělalo hluk,protože rotor se nebyl schopnej otočit a pořád kmital (střídavé napětí :-) nicméně,hluk to dělalo z důvodu volného lopatkového kola,které má každé akvaristické čerpadlo.Nešlo mi ani o snížení otáček,to není možné,šlo mi jen o nenásilný náběh při spouštění čerpadla v intervalu cca každé 2 vteřiny.
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

Udajne jedina moznost plynule regulovat synchronni motory, tedy nase akvarijni cerpadelka, je menic frekvence a je potreba aby z takoveto regulace lezl sinus a ne obdelnik (sinus je pro motory prirozeny, (je tam postupny nabeh napeti podle toho jak se rotor otaci, napeti v zasuvce je sinusove prave proto, ze ho vyrabeji synchronni generatory). Obdelniky nikoliv, urcite by to bezelo taky, ale nevim co na to lozisko cerpadelka (zjednodusene receno otaceni rotoru pri napajeni obdelniky neni tak plynule jako pri sinusu, frekvence otaceni je samozrejme stejna a zavisi na frekveci proudu).
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Měl jsem pocit,že elektrárny mají synchronní generátory s budícím vinutím.Ale trochu tomu nerozumím co tím myslíš.Frekvence v zásuvce je vždy plynulá s maximální a minimální amplitudou.Obdelníková charakteristika je vhodná a používá se jak převodníky třeba AC/AC nebo pro frekvenční měniče a vůbec elektroniku, kde je digitální signál.To co ty říkáš,to se mi zdá jako popření veškerých fyzikálních zákonů :-).Nevím o tom,že by existoval generátor,který má tenhle průběh frekvence.
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

moguai napísal:Měl jsem pocit,že elektrárny mají synchronní generátory s budícím vinutím.Ale trochu tomu nerozumím co tím myslíš.Frekvence v zásuvce je vždy plynulá s maximální a minimální amplitudou.Obdelníková charakteristika je vhodná a používá se jak převodníky třeba AC/AC nebo pro frekvenční měniče a vůbec elektroniku, kde je digitální signál.To co ty říkáš,to se mi zdá jako popření veškerých fyzikálních zákonů :-).Nevím o tom,že by existoval generátor,který má tenhle průběh frekvence.
Nevim co tim myslis popreni veskerych fyzikalnich zakonu, asi jsi to spatne pochopil a nebo prehledl, ja pisu SINUS a nebo si napichni osciloskop do zasuvky a uvidis.
Používateľov profilový obrázok
Michal S
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 17:17
Bydlisko: Bernartice okr. Benešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal S »

Simone já jsem zkoušel honit čerpadlo z měniče 12/230V a ten má výstup obdélník a šlapalo mi to asi měsíc vkuse a nesledoval jsem žádný problém na čerpadle. Měnič má frekvenci 60Hz a jenom 210V a dokonce měl vetší průtok vody tak jsem chtěl stavět frekvenční měnič ale se sinusovkou to je problém. Proto jsou asi komerční výrobky drahé ale tak by šla regulace dobře udělat.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

simon napísal:
moguai napísal:Měl jsem pocit,že elektrárny mají synchronní generátory s budícím vinutím.Ale trochu tomu nerozumím co tím myslíš.Frekvence v zásuvce je vždy plynulá s maximální a minimální amplitudou.Obdelníková charakteristika je vhodná a používá se jak převodníky třeba AC/AC nebo pro frekvenční měniče a vůbec elektroniku, kde je digitální signál.To co ty říkáš,to se mi zdá jako popření veškerých fyzikálních zákonů :-).Nevím o tom,že by existoval generátor,který má tenhle průběh frekvence.
Nevim co tim myslis popreni veskerych fyzikalnich zakonu, asi jsi to spatne pochopil a nebo prehledl, ja pisu SINUS a nebo si napichni osciloskop do zasuvky a uvidis.
Teď už to vidím,...... je mi divné,že jsem ti odpovídal na něco jiného,nepředělal jsi nahodou příspěvek? 8)
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"