Pravenecké more ... 1077 lt (hrubý objem)

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
RastoPD
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 07 Aug 2006 06:27
Bydlisko: Pravenec
Kontaktovať používateľa:

Re: Pravenecké more ... 1077 lt (hrubý objem)

Príspevok od používateľa RastoPD »

kedze cele to je asi 240 cm ... tak po castiach:
f-3.jpg
f-2.jpg
f-1.jpg
Používateľov profilový obrázok
RastoPD
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 07 Aug 2006 06:27
Bydlisko: Pravenec
Kontaktovať používateľa:

Re: Pravenecké more ... 1077 lt (hrubý objem)

Príspevok od používateľa RastoPD »

druha cast
Prílohy
f-6.jpg
f-5.jpg
f-4.jpg
Používateľov profilový obrázok
RastoPD
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 07 Aug 2006 06:27
Bydlisko: Pravenec
Kontaktovať používateľa:

Re: Pravenecké more ... 1077 lt (hrubý objem)

Príspevok od používateľa RastoPD »

na zaklade profi rozborov vody v laboratóriách TRITON mam pravu pricinu takmer totalneho kolapsu nadrze ... tazke kovy vo vode ... cela rovnovaha rozhasena sodika zalostne malo, ostatne vcelku ok, vapnika o nieco malo menej, magnezia naopak o nieco malo viac ... kH samozrejme vyssie ... ale to podstatne je toto:

Nikel, Lithium, Molybden, Barium ... od 1,5 az do 10,5 nasobku pripustnych hodnot ... ??? ... sranda, ze zdroj je vodovodna voda prehnana cez reverznu osmozu ... cize de facto ... mala by byt cista a nezavadna ... akvarko ALMOST DEAD ... takmer vsetky koraly okrem par otrlejsich ... no a moze ta aj porazit.

takze uz som na "odvykacej" detoxikacnej kure ... z ryb neprezila jedina ... Pomec ohnivy ... chudacik ... taky bol pekny a velky. takze to tazke citanie o niektorých podobne dopadnuvsich nadrziach som zazil na vlastnej kozi tiez.

co to pijeme? zdravu vodu z vodovodu?
asobrending
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 13 Nov 2011 11:12
Bydlisko: banska bystrica

Re: Pravenecké more ... 1077 lt (hrubý objem)

Príspevok od používateľa asobrending »

to človeka nasere, otázka ale znie čo sa dá spraviť aby sa táto situácia neopakovala? lepšiu RO? kupovať balenú morskú vodu? alebo nejaké absorbéry na ťažké kovy? :(
marlo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 04 Dec 2006 20:57
Bydlisko: Ba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marlo »

Aku mas RO ? Teda membranu. No ono by chcelo dat otestovať aj vstupnu vodu. Ak je to studne tak tie parametre sa môžu menit. Ak s mestskeho vodovodu tak by tam byt nemali.
Janek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 07 Okt 2014 14:32
Bydlisko: Praha

Re: Pravenecké more ... 1077 lt (hrubý objem)

Príspevok od používateľa Janek »

O Tritonu jsem slyšel,ale "trošku" se mi nezdá,že by během 2?let proteklo funkční osmozou tolik sraček aby odpálily akvárko. Nepředávkoval jsi si to spíš nějakými UNI stopovými prvky,popř. MM ? :?:
Používateľov profilový obrázok
RastoPD
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 07 Aug 2006 06:27
Bydlisko: Pravenec
Kontaktovať používateľa:

Re: Pravenecké more ... 1077 lt (hrubý objem)

Príspevok od používateľa RastoPD »

Grotech som daval 1/2 dokonca len 1/3 davky tyzdenne, ako bol navod ... menej je vzdy viac ... sa mi potvrdilo x krat ... ale mam pocit, ze problemy zacali prave vtedy ... to uz je jedno ... nech to je sposobene cimkolvek ... skoda toho v akom to uz bolo za pol roka stave ... ja si myslim, ze je to týmito aditivami ... podla zlozenia, co som pozeral, by to pasovalo.
Používateľov profilový obrázok
RastoPD
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 07 Aug 2006 06:27
Bydlisko: Pravenec
Kontaktovať používateľa:

Re: Pravenecké more ... 1077 lt (hrubý objem)

Príspevok od používateľa RastoPD »

prebieha normalizacia ... za cenu velkych uhynov sa to prebera k zivotu ... nieco malo prezilo, ukapala jedina ryba ... skoda. restart je metódou TRITON ... tak uvidíme.
Používateľov profilový obrázok
RastoPD
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 07 Aug 2006 06:27
Bydlisko: Pravenec
Kontaktovať používateľa:

TRITON metoda

Príspevok od používateľa RastoPD »

no kedze to tu bolo uzamknute, tak to skusim otvorit ja, aj ked neviem, ci v dobrom oddiele ... kedze s tym mam vlastnu skusenost, ako radovy uzivatel ... ako mnohi viete, skolabovala mi cca 1100 litrova nadrz tym, ze sa v nej objavili tazke kovy (cuduj sa svete dokazali to TRITON TESTY), a salinita padla na taku uroven, ze sladka voda je slansia ... takze kovy pochadzali pravdepodobne (s najvyssou moznou mierou pravdepodobnosti) zo zazracnych aditiv jednej nemenovanej renomovanej firmy, daval som len 1/3 doporuceneho mnozstva podla navodu, rovnako to robim s orchideami, ked sa hnoja, a asi mesiac po zacati davkovania, to islo ... do riti ... nakomplet ... a teraz preco som sa rozhodol pre tuto metodu TRITON? ... preto, ze mi bola doporucena naslovovzatymi odborníkmi, ktorých poznam uz dlhe roky, nikdy ma v nicom nesklamali, a myslim, ze mame fantasticke vztahy a nikdy v zivote nebudem lutovat, ze týchto odbornikov poznam (ale kedze nesmiem robit reklamu, uz budem ticho) ... tych par drobných som obetoval, kedze skoda uz dosiahla aj s ozivovanim cca. 2500 EUR ... nebolo co riesit, a tak som to skusil ... NIKDY NEBUDEM LUTOVAT ... ze som sa nechal ukecat ... nestaram sa o nic ... jedno davkovacie cerpadlo s tromi hlavicami mi dolieva aditivum do vody podla presne stanovenej schémy ... a nedojde k tomu, co sa mi stalo predtým ... a teda ku kontaminacii a predavkovaniu ... pokial sa sleduje jeden jediny parameter vody, a ten je na konstantnej hodnote, tak nie je potreba nic menit a necha sa to bezat, ziadne ine carovne vodicky a zbytocne hovadiny ... test po obdobi cca 3 mesiace je doporuceny, nie povinny, na presne stanovenie hladiny niektorých prvkov, ktore malou zmenou jednoducho upravite, ked bude treba ... rocne naklady na tuto metodu??? ... to vas bude zaujimat asi vsetkych ... smiesnych par drobných proti tej skode, co som utrpel ... a verte, ze poriadne naserie, ked z 5 cm SPS koralu za pol roka narastie 15-20 cm kus a potom behom par dni ide hore kominom takmer cela nadrz ... nieco prezilo, nieco sa do zivota vratilo ... nadrz je taka priezracna, ako nikdy predtým ... nemeriam nic, jedine kH ... ako je uvedene v navode ... a preco? ... LEBO TOMU VERIM A VIDIM, ZE TO FUNGUJE ... a teraz k uhynom ... kompletne vsetky Seriatopory, Acropory, Gorgonia ta modra, Zoanthusy, Montipory digitata okrem asi 3 posli vsetky, Acanthastrey atd. prakticky skoro vsetko ... skratka 2/3 koralov z tych vsetkych fotiek, co som kedy k svojej nadrzi dal, isli do neba ... z ryb iba jeden jediny uhyn, a naserie, ze ten najkrajsi ... Pomec ohnivy ... uz druhy mesiac slapem na TRITON metode ... a nedam na to dopustit, vratila sa mi radost zo zivota a starostlivosti o akvárium, ktorého cena je jedno osobne auto a ktore mi takmer cele za mesiac vykapalo len kvôli ADITIVAM, ktore obsahovali tazke kovy v takej miere, ze ... Lithium, Molybden a Nikel boli v nadrzi 1,5-2,5 nad maximalny limit a Barium az na 10,9 nasobku maximálnej hladiny ... to vsetko len z poondiatych aditiv ... DNES SU KORALY, CO PREZILI OPAT OK, NIEKTORE SA VRATILI DO ZIVOTA (VSETKY 3 EUPHYLIE tie uz vypluvali creva, 3 MONTIPORY DIGITATA) A SAMOZREJME NIEKTORYM SA UZ POMOCT NEDALO VOBEC ... nechcem nikoho presviedcat o tom, ze toto je JEDINA SPRAVNA CESTA A KAZDA INA JE ZLA, ALE U MNA TO FUNGUJE NA MILION PERCENT ... a som SPOKOJNY ... a to je dolezite ... uz ziadne sinice na skle (skla cistim tak 1x az 2x tyzdenne), sinice z kamenov zmizli uplne, voda nekrestansky priezracna. takze asi tak v strucnosti.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: TRITON metoda

Príspevok od používateľa vik_33 »

Pokud si dobře pamatuji, tak jsi tu v době ne zas tak nedávné velmi vyzdvihoval zázračné bahno Miracle Mud. Po katastrofě AQ přicházíš s Tritonem ... nezlob se na mě, ale reklamní kecy má každá firma. To, jestli jsou její výrobky opravdu kvalitní, účinné a nepředražené ukáže čas ... MM byl skvělý marketingový tah a trvalo poměrně dlouho, než uživatelé přišli na to, že kupují zajíce v pytli aneb mačku vo vreci ... na "metodě" Triton nevidím nic světoborného a určitě si nezaslouží takovéto blahoslavení ... a už vůbec ne po zkušenosti, čítající jen několik málo dnů/týdnů.
Pokud jsi měl v nádrži těžké kovy a podobná svinstva, pak se tam dostaly vinou špatně fungující RO, používání jiné vody, než z RO, dodáváním buhvíčeho, případně z nevhodných kamenů nebo dekorací ( plastů, kovů ... ). Anebo kombinací všeho dohromady. Pokud tedy máš, nebo děláš něco špatně nezachrání Tě ani Triton, ani svěcená voda ... A ten, kdo si přečte témata o bahnu, dozví se, že jsi dlouhodobě zanedbával výměny vody, že jsi neměřil, nedělal rozbory ... a ještě jsi svůj přístup vychvaloval.
Diskuze na dané téma tu probíhat může, ale pozor na bohapusté vychvalování ...
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1150
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: TRITON metoda

Príspevok od používateľa aquain »

Zázračný Jardovo červený kameny, pak další jeho zázračný vodičky, zázračný bahno, zázračný pelety, zázračný KZ, zázračný Triton....
Zázračný ovce
Používateľov profilový obrázok
RastoPD
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 07 Aug 2006 06:27
Bydlisko: Pravenec
Kontaktovať používateľa:

Re: TRITON metoda

Príspevok od používateľa RastoPD »

a niekde som uviedol, ze som prestal s MM? ... tusim, ze nie ... filtracny system je postaveny na baze MM stale ... som tomu verny uz od roku 2003 ...

dovolim si ta citovat: "Pokud jsi měl v nádrži těžké kovy a podobná svinstva, pak se tam dostaly vinou špatně fungující RO, používání jiné vody, než z RO, dodáváním buhvíčeho, případně z nevhodných kamenů nebo dekorací ( plastů, kovů ... ). Anebo kombinací všeho dohromady. Pokud tedy máš, nebo děláš něco špatně nezachrání Tě ani Triton, ani svěcená voda"

... nikde som sa nezmienoval, o vsetkom tom, co pises, vid. hore ... jasne, ze voda je z RO ... na nevhodne kamene a dekoracie sa mozes "spolahnut" ... nesnaz sa zo mna urobit hlupaka ... prosim ... nie som totalny analfabet ... a ako som napisal, nic nevychvalujem a nenapisal som, ze toto je jedina spravna cesta ... citaj pozorne ... prosim ... do buducna.
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: TRITON metoda

Príspevok od používateľa MRysan »

Co je triton? Nechce se mi to hledat :D
LPS/SOFT 300l
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: TRITON metoda

Príspevok od používateľa moře v Praze »

Nechápu proč nenapíšeš jaká značka, nebo metoda byla podle tebe špatná a kterou sis zanesl těžké kovy do aq.?? Triton má myslím poměrně dobrou laboratoř na testování vody podle, které jsi asi zjistil předávkování, ale kde je ta špatná metoda?? Já měl poměrně velké problémy s aq a změnil jsem sůl na RS. AQ se začalo stabilizovat pak jsem jednou vyměnil vodu se solí KZ a zase se aq zhoršilo. U KZ jsou některé produkty dobré, ale komplet bych ho třeba už nikdy nezkusil.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: TRITON metoda

Príspevok od používateľa amsi »

Co k tomu napsat ? Ze ti ECHT TRITON METODA objevila ze ani slanost nemas jak ma byt ???? Ze Ti chciply Zoanthusy ??? No myslim ze i bezny akvarista co jede na obys soli udrzi to co Ty ne .... Vic nemam co napsat a hlidat dalsi prvky ktere tady NIKDO neresil 10 let ... :-D :-D :-D
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"