Danův nanoreef 60l

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Dan3
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 31 Júl 2014 16:41
Bydlisko: Olomouc

Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa Dan3 »

Ahoj!
More chci dlouhou dobu, ale az ted jsem se odhodlal.
Forum jsem poctive procital a ma predstava je nanoreef 60l. Zatim mam jen stolek a klasicky dennerle akvarium se zaoblenymi rohy.
Rad bych mel v akvarku parek klaunu a nejake mene narocne mekke koraly.
Chtel bych LED osvetleni a do skrinky pod akvarko umistit kanistrovy filtr. Neco na zpusob jak ma Svico, ale bohuzel nejsem zdaleka tak technicky zdatnej abych si sam svetlo postavil.
Taky mi neni moc jasne, jestli se da koupit kanistrovy filtr primo se sanim z hladiny a hadicema. Nebo jestli si to nejak musim poskladat sam. Nasel by se prosim nekdo, kdo by poradil u koho si nechat vyrobit svetlo a jak seskladat filtr. Pocitam, ze je more vetsi investice jak sladkovodni, ale nerad bych koupil neco co spolu nebude fungovat.
Používateľov profilový obrázok
Arčí
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 862
Dátum registrácie: 23 Okt 2011 03:09
Bydlisko: Veverské Knínice, Brno-Venkov

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa Arčí »

Světlo není problém. Zvládneš to. Jinak pokud by se ti s tím nechtělo dělat, za sebe ti doporučuji uživatele JRx. Je s ním výborná komunikace a dle mého je to profík v oboru zhotovování světel. Jinak na jeho stránkách máš i postup výroby osvětlení.

Kdyby ses rozhodl pro homemade, stačí ti ke zhotovení

zdroj
ledky
chladič
větráček
teplovodná pasta

Můžu i upřesnit po dohodě po SZ.
Používateľov profilový obrázok
Arčí
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 862
Dátum registrácie: 23 Okt 2011 03:09
Bydlisko: Veverské Knínice, Brno-Venkov

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa Arčí »

Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa MRysan »

Ahoj,
postavit světlo není žádnej problem. Budeš potřebovat pár věcí a troche zručnosti. Zrovna světlo předělávám taky, resp doplňuju tam cocky a LEDky.
Kromě nářadí na pájení budeš potřebovat samotnej material na stavbu

Chladič
http://www.ehlinik.cz/hlinikove-chladic ... 00101.html
Led bílá, mudra, někdo dává I pár červených, fialových, cyan atd... to najdeš tady na fóru
http://www.ebay.com/itm/10pcs-3w-Epista ... 4ad180d390
http://www.ebay.com/itm/5PCS-Lot-3W-Roy ... 19e6b72515
Zdroj
http://www.ebay.com/itm/Constant-Curren ... 3ce4a36fee
Čočky
http://www.ebay.com/itm/Lens-case-stand ... 1c3518008f

těch možností je hodně, někdo používá teplovodivou pastu, jiný to lepí silikonem, já to lepím vteřiňákem.
Vetrák dát můžeš a nemusis, záleží na počtu LED na chladiči. S někym kdo tím svítí se spoj a okopíruj to, protože těch možností je hodně.
LPS/SOFT 300l
AbeSkOo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 13 Jan 2013 21:21
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa AbeSkOo »

Ahoj,

ak by si chcel, tak sanie z hladiny mam doma v spajzi a aj prietocne topitko , ktore mi ostali po prestavbe.
Hadice kupis v kazdej akvaristike a videl som ich aj v hornbachu. Mam doma aj kanystrak (rovnaky ako svico), ale ma ulomenu jednu pacicku, tak neviem, nebolo to vzdy uplne easy na vymenu bez malej potopy.
Inak ja som si svetlo nehal urobit od JRx-a a myslim, ze uz ma snad teraz aj typizovane svetlo na 60L denerle, ktore je medzi nano-akvaristami velice popularne ;)

Male rady - kamenov ti bude stacit max 5kg, piesok 7kg, a vsetko stavaj tak, aby si mal dost miesta medzi sklom a utesom, aby sa to dalo cistit a bol zaruceny aj obtok utesu. Lepsie dat dva mensie streamy ako jeden vaccsi - moja skusenost.

Abes
Dan3
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 31 Júl 2014 16:41
Bydlisko: Olomouc

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa Dan3 »

Diky moc za rady. Uz komunikuju s JRx a necham si od nej svetlo vyrobit. Na takove urovni bych to sam nevytvoril. Sani z hladiny bych si od tebe vzal. Pak staci jen hadice a kanistr? Topitko mam. A proudove cerpadlo pohledam na netu :)
AbeSkOo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 13 Jan 2013 21:21
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa AbeSkOo »

Ozvi sa pls za tyzden do SZ, dnes odchadzam na dovolenku a nie vsetko si pamatam ;) Drzim palce

PS: a k otazke hadic - ano, stacia ti uz iba hadice.
PS2: este musis vymysliet nejak navrat vody - nejaky "U" prepad, ktory zavesis na hranu akvarka

Abes
Dan3
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 31 Júl 2014 16:41
Bydlisko: Olomouc

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa Dan3 »

Diky za rady. Svetlo uz je na ceste a sani z hladiny jsem si nakonec vyzvedl v patek od kolegy akvaristy v Olomouci. Dnes mi prisla 2 cerpadla hydormcoralia nano 900 a kanistr eheim 2422. Nevim jak bezpecne vyresit propojeni hadice ze sani z hladiny. Hadice je uzsi, tak jsem ji omotal instalaterskou paskou. Tam bych asi problem nevidel ale nevim jak udelat to U z nadrze a do nadrze. S filtrem mi neco doslo a tak jsem to namontoval, ale prisavky na sani z hladiny moc nedrzi a navrat vody do akvarka od eheimu mi drzi jen 3 prisavky a pokud povoli, tak se bojim,ze kdyz povoli, tak hadice vyleti a vycerpam si vodu na podlahu.
Používateľov profilový obrázok
Arčí
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 862
Dátum registrácie: 23 Okt 2011 03:09
Bydlisko: Veverské Knínice, Brno-Venkov

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa Arčí »

Přísavky nebrat :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa MRysan »

Zdar,
používám hodně věcí od eheimu a nikdy se mi přísavka neodlepila pokud byla přilepena na čisté sklo. Jinak tady http://www.sklorex-akvarium.cz/filtrace ... ly/?page=3 třeba najdeš dost náhradních dílů a ty tvarovky co potřebuješ.
LPS/SOFT 300l
Dan3
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 31 Júl 2014 16:41
Bydlisko: Olomouc

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa Dan3 »

Tak to vypadá
Prílohy
eheim.jpg
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa MRysan »

jo, tak to by asi tu jednu fajfku chtělo koupit http://www.sklorex-akvarium.cz/filtrace ... m-7272210/. Nakonec by se ti ta hadice stejně zlomila a neteklo by to. Jinak ty přísavky se na tvarovky lepjej zvenčí.
LPS/SOFT 300l
Dan3
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 31 Júl 2014 16:41
Bydlisko: Olomouc

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa Dan3 »

Hotovo. Tu fajfku jsem měl u filtru, akorát jsem tu trubku nemohl nasadit na to sání z hladiny. Ale teď jsem zabral a přesně to tam zapadlo. Vevnitř byla nějaká těsnící guma. Už je to hotovo.
A díky za radu dávat přísavky zvenku, cpal bych to dovnitř :) Koncem týdne dojde LED světlo 8)
Dan3
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 31 Júl 2014 16:41
Bydlisko: Olomouc

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa Dan3 »

V sobotu vecer jsem napustil. 1/3 vody ze zabehleho akva. Zatim jen honim vodu proudovym cerpadlem a Eheim 2422 kanistrem,kde mam keramiku s biomolitan. Kdy tam mam dat zeolit a ecophos a kolik? A kdyz jsem tam dal zivou vodu a behem noci mi klesla salnita na 1,021 znicil jsem zivou vodu?
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa kolakao155 »

Salinita sama od seba neklesne, jedine ak si tam dolieval vodu z RO. Ale salinita 1,021 nie je žiadna katastrofa, život to podla mna neodpali,len si to postupne dorovnaj
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"