Danův nanoreef 60l

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
LordDavidus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12 Jan 2013 12:39
Bydlisko: Praha

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa LordDavidus »

ja bych si dal pozor na chybu mereni, skontroloval bych hustomer telchniku mereni a srovnal presnost hustomeru s vodou jineho reefu...
Dan3
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 31 Júl 2014 16:41
Bydlisko: Olomouc

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa Dan3 »

To ja zkousel. Jak s jinou vodou,tak s RO vodou. Ted uz to drzi. Mozna jsem to mel spatne promichany. Dopustil jsem to v 1 v noci a filtr mel proplachlej jen vodou z RO.
Dan3
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 31 Júl 2014 16:41
Bydlisko: Olomouc

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa Dan3 »

Zítra si jedu pro živáky. V současné době mi jedou 2x hydor koralia nano 900, eheim 2422 přiškrcenej na poloviční výkon. Ve filtru phosout, siporax, biomolitan a vata. Sání z hladiny. Včera jsem tam nasypal 9 kg písku. Parádně se to zakalilo, ale teď už je voda čistá. Moc bych chtěl tímto poděkovat JRx za perfektní LED světlo :)
Prílohy
WP_20140813_002.jpg
Dan3
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 31 Júl 2014 16:41
Bydlisko: Olomouc

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa Dan3 »

Včera jsem vložil necelých 5 kg živáků. Tak mám 2 kraby (vypadají chlupatí), pak něco jako minikrevetky ( do 3mm), hvězdice, šneky a asi 2 chlupatý červy v růžové barvě, nějaký houby. Pak ještě 2 xenie. Foceno mobilem.
Prílohy
WP_20140815_008.jpg
WP_20140815_007.jpg
WP_20140815_006.jpg
Dan3
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 31 Júl 2014 16:41
Bydlisko: Olomouc

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa Dan3 »

Po 14 dnech od založení jsem vyměnil 10 procent vody. Potřeboval bych identifikovat jednoho tvora a taky problém s korálem. Mám ho 3 dny a byl víceméně zataženej a teď jakoby černá a svléká se.
Prílohy
Gorgonka
Gorgonka
WP_20140824_007.jpg
Nějaká ploštěnka?
Nějaká ploštěnka?
Dan3
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 31 Júl 2014 16:41
Bydlisko: Olomouc

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa Dan3 »

Fotky
Prílohy
WP_20140824_010.jpg
WP_20140819_033.jpg
WP_20140820_001.jpg
Traverza
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 19 Jan 2012 18:49
Bydlisko: Brno

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa Traverza »

Zdar,
červa pryč! Možná je neškodný, ale já ho měl i v tak malém akva za rok 20 cm a 1cm tlustýho, byly to jatka ho pak vyndat a nevěřím že si papkal jen zbytky a detrit ...
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Tyhle červy jsem neviděl nikdy žrát korále :-) zas tak bych se jich nebál
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa vik_33 »

Mám stejnou zkušenost. Tihle malí růžoví štětináči jsou nebezpeční spíše našim prstům, než korálům. Nebrat do ruky - jejich štětiny jsou jako ze skla a peklně to bolí, když se zabodají do prstů. A vadí to i většině ryb - když takového červa hodíš do nádrže a ryba po něm vyjede, ošklivě se popíchá. Pan Jaroslav z Budějic by mohl vyprávět ...
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Dan3
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 31 Júl 2014 16:41
Bydlisko: Olomouc

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa Dan3 »

Po mesici a neco jsem vcera pridal klauna. K nemu jsem koupil granulky a ty nezere. Da se rict nic, krome mrazenych humrich vajicek. Ty jsou drobne a dost zaspinily vodu. Takze se mi zacina pokryvat pisek fialovou sinici. Je to i tim, ze jsem zkousel granulky a 4 druhy mrazeneho. Dal me znervoznuje, ze klaun plave v nadrzi rychle sem a tam, porad podel skla a prijde mi dost ve stresu. Jde nejak naucit klauna zrat treba granulky. A v cem muze byt problem, ze je tak vystresovany?
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa triscene »

skus nieco drobne, mysis pripadne kyklop..lebo v poslednej dobe nejde zohnat humrie vajicka a je problem s dodavatelmi aj v CZ aj SK :/
moji moc granule nezeru, skor krevety idu po nich ako besne.
skus dat video..moze to byt vselico...nove prostredie, silny prud, mozno mu chyba nieco kde by sa otieral (sarkac, sasanka a ine chobotiny :) )
Z mrazeného davaj mensie porcie a vypni cerpadla nech vela zradla nejde do utesu a zozen si nieco co by ti zralo to co tam uz padne.
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa MRysan »

je to ryba z odchytu, nebo z odchovu?
Já mám klauny naučený žrát z pipety, nic nepadne mimo.
LPS/SOFT 300l
Dan3
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 31 Júl 2014 16:41
Bydlisko: Olomouc

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa Dan3 »

Ma 4cm, tak velikosti krmiva to neni. Asi je jen vybiravej. Treba si zvykne casem i na granulky. Nevim prave jestli je z odchovu. Ale kdyz dam k akva ruku,tak jde spis za ni. Plave tak divoce i kdyz mu zhasnu. Co se tyka proudeni mam koralia nano 900 a vytlak z kanistru priskrcenej na pulku. Mel jsem hydor 2x a uz jsem mu jedno vypl. V akva mam lobo,sarkac,xenie,gorgonku,disko,zoasy a parazoanthus a vse je roztazene pekne. Kryl,krab,blesivci a cervi taky v pohode. Teplota 26, slanost 1,026. Ve filtru mam hrst zeolitu, siporax a hrst ecophos,biomolitan,vatu Minulej tyden mi kolega meril vodu a po4 i no3 nemeritelne. Svitim ledkama, tak jestli to svetlo na nej neni silny. Me napadlo. Ale svico ma silnejsi a nema problem. Plave tak i po zhasnuti. Vecer pridam video. Uvazuju, jestli koupit do akva druheho, at neni sam a uklidni se.
Killingman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 21 Mar 2014 09:29

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa Killingman »

Když jsem dal klauny do nádrže, tak taky plavali jak magoři. Jeden dokonce lezl do proudu čerpadla a jezdil jak na tobogánu po celým akvárku :-)
Asi za týden si našli místo pod čerpadlem a od té doby odtamtud vyplavou jen když je žrádlo. Takže pokud se chovají všichni stejně, počkej a on se uklidní sám :-)
Dan3
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 31 Júl 2014 16:41
Bydlisko: Olomouc

Re: Danův nanoreef 60l

Príspevok od používateľa Dan3 »

Klauni už jsou klidní. První den po přidání se objevil lehčí povlak řas na písku. Ale to bylo tím, jak jsem krmil vším možným a jen to padalo na dno. Vyválel jsem granulky v česneku a od té doby není problém a pěkně je žerou. Akva je v provozu 3 měsíce a zatím super. Odešla mi jen sinulárka špatným hustoměrem, kdy jsem měl dost přesoleno.
Prílohy
IMG_3577.JPG
IMG_3576.JPG
IMG_3575.JPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"