Ako vyuzit dlhy jesenny vecer?

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Hybridna kopia ATI a Red dragon (vraj), o jednu triedu starsi prototyp, nez aky bol prezentovany na jesen vo Valmeze. Takze pritomni tusia, odkial vietor fuka... :)
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Mal som moznost obzriet si to dielo vcera osobne. Poviem vam, ze to bude jedneho dna paradna nadrz.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Pokusne som umiestnil prve SPS (zbytky montipory a 2x Porites) a rozzhavil vybojky. Uvidim ako sa bude vyvijat situacia, ak bude vsetko o.k., o tyzden-dva mozno nasadim tvrdsi kaliber (ulomok Acropora valida).
Gabo S
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 24 Jan 2006 22:04
Bydlisko: Šaľa-Neded

Príspevok od používateľa Gabo S »

Super Lukáš, len tak ďalej :wink:
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Kedze v nasledujucom obdobi bude progres trosku pomalsi (nic netreba unahlit), aby tato tema nezapadla prachom, skusim postupne predstavit jednotlive zivocichy.
Toto je prvy, zatial este v starom AQ. Poriadne som si vydychol, ked som po letnej pohrome objavil maly hnedy fliacik s polypmi. Uz pekne dorasta. Montipora sp. (danae ?) aka "superman monti": Obrázok
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Monti terminátor sp. :lol:
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Uz to tak vyzera, ze dnes po dlhsej pauze oprasim Loctite. Prazdne AQ ma uz nebavi :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Btw., kto by ma chcel zasobit nejakymi nadbytocnymi ulomkami (SPS), rad sa dohodnem. Uprednostnim druhy s vyskytom v Red Sea, aj ked v testovacej faze na tom az tak nezalezi.
Zhanam hlavne rozne odtiene pocillopor (hlavne P. verrucosa, ale aj P. damicornis - ruzove, fialove, oranzove), zltu Seriatopora hystrix, acropory sfarbene v rozlicnej miere do modra, zo "spekov": Millepora dichotoma a Goniastrea spp.. Budem vdacny aj za info ak niekto nieco take ma alebo niekde videl v predaji za normalnu cenu (ss).

Tomu, co som tam zatial nasekal sa kupodivu dari az podozrivo dobre. Pavona na noc vytahuje 2 cm loviace vlakna, co v starom AQ nerobievala. Trochu sa objavili rozsievky, ale iba na cerstvo vlozenych kamenoch a piesku (funkcia pionierskych druhov na nezabehnutom substrate).
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Lukáš napísal:Kedze v nasledujucom obdobi bude progres trosku pomalsi (nic netreba unahlit), aby tato tema nezapadla prachom, skusim postupne predstavit jednotlive zivocichy.
Toto je prvy, zatial este v starom AQ. Poriadne som si vydychol, ked som po letnej pohrome objavil maly hnedy fliacik s polypmi. Uz pekne dorasta. Montipora sp. (danae ?) aka "superman monti": Obrázok
Ahoj, taky mám doma nějaký ten kousek montipory, ale je hnědá.Ovšem nemá vůbec vylezlé polipy.Někdy se ty její "díry" zavírají.Tak nevím, možná to ani není montipora.Mám to na živáku, takže nevím jestli to není způsobeno nevhodnou vodou nebo tak něco.Jak moc jsou ty montipory náchylné.Díky Franta
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ak to bolo na importovanom zivaku, na 80% to bude Porites sp. Tie potrebuju vacsinou silne prudenie a relativne cerstvu vodu. Kolonie, ktore zvladnu aklimatizacny stres vydrzia dost dlho, ale rastu pomerne pomaly (v ekologickom ponimani typicky K-strateg). Nafot ho a mozno ti budem vediet povedat blizsie.
Co sa tyka montipor, patria medzi najmenej narocne SPS (vacsina druhov). Niekedy byva na zaciatku trosku problem s dosiahnutim spravnych farieb, ale skusenostami sa to napravi.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Lukáš napísal:Ak to bolo na importovanom zivaku, na 80% to bude Porites sp. Tie potrebuju vacsinou silne prudenie a relativne cerstvu vodu. Kolonie, ktore zvladnu aklimatizacny stres vydrzia dost dlho, ale rastu pomerne pomaly (v ekologickom ponimani typicky K-strateg). Nafot ho a mozno ti budem vediet povedat blizsie.
Co sa tyka montipor, patria medzi najmenej narocne SPS (vacsina druhov). Niekedy byva na zaciatku trosku problem s dosiahnutim spravnych farieb, ale skusenostami sa to napravi.
Asi to bude ono.Teď mám foťák trochu out, takže sem dám něco později.Ale není to nic velkého.Celé to má tak 2 cm v průměru.Tedy asi to emá smysl.Ale ty montipory se mi zamlouvaj.V sobotu je k Danovi Dostálovi, tak snad něco vyobchodujem :-) a pak pošlu foto.Takže moři zdar a díky
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Filter sa pomaly zabehava, 2. komora je uz ako-tak funkcna, do prvej pomaly zhanam zivy material. Takto mam vlastne 3 AQ v jednom :D . Niekedy je zaujimavejsie sledovat pestrost zivota drobnych bezstavovcov a rias v refugiu ako okukovat nehybne koraly a zasite ryby.
Obrázok

este jedna foto na spestrenie
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Lukáš napísal: este jedna foto na spestrenie
Obrázok
kde si to zohnal ?? aj ja chcem !!! :lol:
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Vydrz a dokonci tu filtracku ako si planoval. Ak sa ujme, nad jednou vetvickou prizmurim oci :wink: .
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"