HQI vs T5 :-((

Všetko o osvetlení od klasických trubíc cz T5 až po HQI

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

palo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 01 Okt 2006 08:41
Bydlisko: Ostrava-Poruba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palo »

laomedon napísal:Dnes večer konečne dokončím svietidlo nad odchovňou a pošlem foto. A pre porovnanie pošlem hneď tri fotografie:

1. T5 6.000K - unknown

2. T5 14.000K - Arcadia

3. T5 AQUABLUE SPECIAL + T5 ACTINIC BLUE
Tyhle fotky určitě pošli.Dost by mě zajímaly rozdíly, hlavně mezi druhou a třetí variantou. Díky Pavel.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Já jsem si koupil velmi levné trubice T8 Marine od Narvy.2x Marine,1x Sun os Sery,1X pouštní světlo.Kombinace je stupidní, neboť jsem vzal to co jsem doma měl, tedy myslím to pouštní světlo a pak jsem tam frknul discosomu,clavularku,zoanthus,anthelii a mám tam taky nějakýho tvrďase, který je zárodek,ale má polipy.A ejhle, všechno se zdá být v pohodě.Tedy mám jenom 100l nano reef, výška okolo 40 cm vodního sloupce.Dle mě je nejlepší způsob nakombinovat třeba 6 druhů trubic od moře po nějakou ze zářivky a to, co ten korál chce si ze spektra vezme :-).Samozřejmě budu investovat do T5 časem, ale i s těma T8 to maká.To jem barbar,co? Moři zdar, Franta
Používateľov profilový obrázok
corsaire
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 30 Mar 2006 17:51
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa corsaire »

"...pouštní světlo."?? wow.. 8)
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

corsaire napísal:"...pouštní světlo."?? wow.. 8)
Jo, zbyla mi zářiva co jsem měl na plazy.Dá se říct, že je tam dost velké spektrum světla, které se blíží od začátku Afriky po rovník.Možná je to blbost, ale korály jsou fakt bez problémů.Moři zdar,Franta
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

dnes som vymenil svetlo s T5 na HQI.
T5 bolo 5x 39W a 5x 24W od ATI
HQI som dal 3x 150W ( 2x14000K a 1x20000K )BLV.Rozdiel je viditelný.

T5
Obrázok

HQI
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa pepe »

Svetla je opravdu vice, ale podani barev se mi zda pod HQI horsi ... je to tak i ve skutecnosti :?: ... vim jak fotka dokaze zkreslovat :)
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Mně korály pod HQI stratily tu svojí "křiklavost" barev.Seriatopora byla hnědá a dnes je nádherně růžová pod Osramem Skywhite :lol: .............. mimochodem plánuji nákup 6xT5 svítidla (z Číny) ,tak nakoupím asi dvě,to bude sun shine :lol:
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

Na co su vam HQI? v zivote som nevidel farebnejsi reef a to ma len T5ky

Obrázok

http://reefkeeping.com/issues/2008-07/totm/index.php
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Pokial ide o farebnost, je to dokaz, ze sa da vyhrat aj s beznymi a nenarocnymi SPS. V podstate, az na mele vynimky, tam ma len tie (montipory, seriatopory, Acropora millepora, A. yongei). Ziadne "raritky" a nadrz mu "svieti" farbami.
Celkom by ma zaujimalo, ako by dopadol, keby mal v tej istej nadrzi miesto sucasneho osadenstva napr. porast Acropora humilis. :lol:
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

Lukáš napísal:Pokial ide o farebnost, je to dokaz, ze sa da vyhrat aj s beznymi a nenarocnymi SPS. V podstate, az na mele vynimky, tam ma len tie (montipory, seriatopory, Acropora millepora, A. yongei). Ziadne "raritky" a nadrz mu "svieti" farbami.
Celkom by ma zaujimalo, ako by dopadol, keby mal v tej istej nadrzi miesto sucasneho osadenstva napr. porast Acropora humilis. :lol:
No ja sa na to pozeram kus inac asi, nemyslim ze kazdy kto ma doma reef sa musi hned zasobit "raritkami" ale urobit z toho na co mas a z toho co mas nieco taketo ako dokazal on, tak to prosim klobuk dole. Ale to je len moj skromny nazor ....
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

Ale čo sa mne páči je že pri HQI sa voda tak pekne čerí po kamenoch alebo mihoce či ako to mam povedať, ked je to kombinovane sa mi to zda take ok.Neviem ale nevidel som moc akva naživo.
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

marcelv napísal:Ale čo sa mne páči je že pri HQI sa voda tak pekne čerí po kamenoch alebo mihoce či ako to mam povedať, ked je to kombinovane sa mi to zda take ok.Neviem ale nevidel som moc akva naživo.
Tak to urcite, na to mihotanie sa dobre pozera, niekedy sice z toho oci zacinaju boliet ale je to pekne, ale mozem povedat ze ked sa ti dobre ceri hladina pod T5kami sa to mihoce tiez pekne, nie az tak ako pod HQI ale mihoce ;)
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

Príspevok od používateľa maro »

ja mam kombinaciu 2x 150 HQI + 4x T5 54W (2x blue plus a 2x pro color). aj sa ceri, aj su farby :D
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

pepe napísal:Svetla je opravdu vice, ale podani barev se mi zda pod HQI horsi ... je to tak i ve skutecnosti :?: ... vim jak fotka dokaze zkreslovat :)
zatial neviem povedať ake budú farby po čase lebo na HQI to ide len 24h.Mal som T5 a teraz HQI takže budem po čase porovnávať.Čo sa týka farieb pod T5 je jasné že farby sú zvíraznenené ale podla mna záleží aj na čistote vody.Pôvodne som chcel dať len 20000K výbojky ale po zapnutí to bolo príliš modré a také tmavé.Tak som dal v ľavo a v pravo 14000K a vstrede 20000K.Čas ukáže aká to bola voľba :roll:
Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

Príspevok od používateľa maro »

Ondrej Tlach napísal:Na co su vam HQI? v zivote som nevidel farebnejsi reef a to ma len T5ky

Obrázok

http://reefkeeping.com/issues/2008-07/totm/index.php
vsimli ste si ze tam nema ziadnu vapenatu riasu ani iny sediment? mozno sa mylim ale mne to pripada ako cerstva nadrz nalozena koralmi z inych akva vytvorena za ucelom fotografovania...

ale pravda je ze T5 zvyraznia farby...
Napísať odpoveď

Návrat na "Osvetlenie"