Stavba Akvarka Projekt

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

misan26
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 05 Sep 2014 08:07
Bydlisko: Liberec

Stavba Akvarka Projekt

Príspevok od používateľa misan26 »

Ahoj všem sem tady nový a byli jste mi doporučeny jako fórum co poradí a jsou vstřícní.

Po studovaní a schválení manželky sem se rozhodl pro nádrž 90x40x40 ještě tedy sem měl návrh na výšku 50 zda by to bylo prospěšný. Ale hlavní dotaz abych se odpíchl dál do návrhu a vymýšlení je otázka přepadu. Našel jsem zde spoustu kladů a záporu. Ale chtěl bych se zeptat zda je lepší udělat jeden velký jak je tady na návrhu ( http://www.reef.sk/download/file.php?id=12295&mode=view ) předem se omlouvám za publikování návrhu jiných snad mne zato nikdo nevynadá a nebo udělat jen jeden a to uprostřed ( http://www.reef.sk/download/file.php?id=12248&mode=view ) a myslím ten obrázek vpravo ale menší ne takto dlouhý. Co by jste tedy doporučily v tomto jsem úplný začátečník zatím mám jen samé sladkovodní a tam jsem toto nemusel řešit.

Předem děkuji za radu
A ještě jednou se omlouvám za publikování cizích obrázků :)
Používateľov profilový obrázok
RastoPD
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 07 Aug 2006 06:27
Bydlisko: Pravenec
Kontaktovať používateľa:

Re: Stavba Akvarka Projekt

Príspevok od používateľa RastoPD »

urcite ti postaci aj prepad mensej sirky ... ja mam rieseny ako na obrazku vlavo (tam kde su dva) ... s dvomi dierami ale je to uzsie ako nadrz, je to podla mna celkom zbytocne robit velke ... na dve diery ... a ta tretia zalezi, ako chces privadzat dnu vodu do nadrze ... toto je moj skromny nazor ... ja mam pri sirke nadrze 68 cm prepad o sirke cca 40 cm x 15 cm kvôli manipulacii prepadu 60 mm a na vysku nejakých 40 cm, ale to pri vyske nadrze 72 cm
misan26
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 05 Sep 2014 08:07
Bydlisko: Liberec

Re: Stavba Akvarka Projekt

Príspevok od používateľa misan26 »

Tak to by byla paráda v pondělí půjdu za sklenářem vysondovat cenu a tak :) takže by mne stačil uprostřed menší přepad a jeto hotové. No přivádět vodu chtěl jsem nahoře vyříznout díru, ale zas někdo píše, že je lepší do spodu tak nevím co bude lepší teď právě chci zjistit co a jak a po tom to překreslím do 3D modelu aby to nějak vypadalo. co je tedy lepší udělat to jak to je na tom obrázku a vlevo mýt díru pro přívod vody :)
Používateľov profilový obrázok
RastoPD
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 07 Aug 2006 06:27
Bydlisko: Pravenec
Kontaktovať používateľa:

Re: Stavba Akvarka Projekt

Príspevok od používateľa RastoPD »

ja davam zhora do stredu nadrze a vodu rozhadzujem na doprava aj dolava ... k tomu mam 4 prudove cerpadla ... po dve na kazdej strane ... ale ja mam dlzku az 220 cm ... nevypada to mozno esteticky ... ale je to prakticke ... ked vyplne prud, navrtane dierky v privadzaci vody tesne pod hladinou sposobia to, ze voda sa nebude nacucavat smerom dole do filtra, ked to chyti falosny vzduch.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Stavba Akvarka Projekt

Príspevok od používateľa vik_33 »

Pokud jde o výšku nádrže, tak rozhodně 50cm je lepší, než 40. Mám dvě nádrže, jednu o výšce 60cm a druhou 50cm a musím říci, že ten rozdíl je skutečně obrovský. Kvůli proudění a přepadu musíš mít hladinu cca 6-8cm pod okrajem AQ a tak Ti z těch 40cm zbude jen málo na to, abys tam postavil nějaký útes a nekoukali Ti kameny z vody. Také pohled do vyšší nádrže je mnohem hezčí.
Pokud jde o přepad, nejjednodušší řešení je přepad vlepená dovnitř AQ. Díry jsou potřeba minimálně dvě ( odpadní a odpadní záložní ), ale pokud nechceš řešit návratovou trubku někde kolem, nech vyvrtat díry tři. Obrázky a vysvětlující texty najdeš jak zde na reefu v části Návod - ako začať Morské akvárium v tématu Přepad, anebo také na mém webu.
A ještě něco - nevím, kde jsi četl něco o záporech přepadu ... když se udělá správně, žádné nejsou. Žádné.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
misan26
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 05 Sep 2014 08:07
Bydlisko: Liberec

Re: Stavba Akvarka Projekt

Príspevok od používateľa misan26 »

Za odkazy děkuji no to asi rovnou nechám udělat 90x40x60 a myslím, že nic nepokazím. Co sem četl tak trojuhelníkový přepady jsou prej špatný nevim co je natom pravdy tedy. Takže pro mne bude nejednoduší doprostřed ve vnitř v akvárku udělat ten přepad :)
Používateľov profilový obrázok
RastoPD
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 07 Aug 2006 06:27
Bydlisko: Pravenec
Kontaktovať používateľa:

Re: Stavba Akvarka Projekt

Príspevok od používateľa RastoPD »

urob to zvonka ... a budes mat viac miesta v nadrzi ... ja uz bych to vo vnutri nerobil nikdy v zivote ... :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Stavba Akvarka Projekt

Príspevok od používateľa LukasO »

až ti něco spane/skočí do trojúhelníkovýho přepadu, pochopíš - dneska sem z jednoho takovýho lovil ryby--- tolik sprostejch slov používám, jen když vidím výplatní pásku
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
misan26
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 05 Sep 2014 08:07
Bydlisko: Liberec

Re: Stavba Akvarka Projekt

Príspevok od používateľa misan26 »

No tot otazka dovnitr nebo ven :-D
Používateľov profilový obrázok
RastoPD
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 07 Aug 2006 06:27
Bydlisko: Pravenec
Kontaktovať používateľa:

Re: Stavba Akvarka Projekt

Príspevok od používateľa RastoPD »

LukasO napísal:až ti něco spane/skočí do trojúhelníkovýho přepadu, pochopíš - dneska sem z jednoho takovýho lovil ryby--- tolik sprostejch slov používám, jen když vidím výplatní pásku
ta musi byt husta ... ta paska ... :D ... ale aspon vidis viac cisiel ako u nas v eurách ... :D
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Stavba Akvarka Projekt

Príspevok od používateľa vik_33 »

No nevím ... mám-li pro akvárium nějaký prostor a ten tou nádrží vyplním a přepad mám uvnitř, tak mi ten přepad zabírá jen něco málo místa v nádrži. Mám-li přepad vně nádrže, musím mít tu nádrž o to menší. Výjimkou jsou prostory, kde sice nemůže být celé AQ větší, ale přepad se tam do nějakého výklenku vejde. Více o přepadech je v uvedených odkazech. Až si to prostuduješ, klidně se ptej dál, ale myslím, že Ti to bude minimálně na 90% jasné.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
misan26
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 05 Sep 2014 08:07
Bydlisko: Liberec

Re: Stavba Akvarka Projekt

Príspevok od používateľa misan26 »

No takze jednoduse je lepsi ho mit ve vnitr co tedy uz mne zbyva doresit umisteni koukal jsem ze nekdo ho ma u prostred nekdo vlevo zadu ci tak tak se chci zeptat zda by vyhovoval v pravo vzadu a jsou nejake normy jak musi byt velky ci jeho rozmery dekuji
misan26
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 05 Sep 2014 08:07
Bydlisko: Liberec

Re: Stavba Akvarka Projekt

Príspevok od používateľa misan26 »

Tak rozměr nádrže je odsouhlasený na 90x40x60 takže čistý objem cca 180l doufám že takto bude bohatě vyhovovat
A vespod skřínky filtr 60x30x30 cca 45litrů
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Stavba Akvarka Projekt

Príspevok od používateľa vik_33 »

Přepad udělej tak velký, aby se Ti do něj vešla ruka, kdybys tam potřeboval něco dělat. Mám vnitřní rozměr přepadu 125mmx115mm a kdyby byl o maličko větší, vůbec bych se nezlobil ...
Umístění přepadu je ryze individuální, pouze pokud bys chtěl použít wavebox nebo podobný způsob "vlnění" v AQ, pak je ideální umístit přepad uprostřed zadní stěny ( hlavně kvůli hluku přepadu ).
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
misan26
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 05 Sep 2014 08:07
Bydlisko: Liberec

Re: Stavba Akvarka Projekt

Príspevok od používateľa misan26 »

No ja bych to asi udělal takto ( download/file.php?id=10573&mode=view ) hodně lidí to doporučuje v akvariu tak bych měl takovou představu jen sem chtěl vědět zda je jedno jestli to je napravo nebo to mám udělat doprostřed.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"