Sklo

Diskusie o vyrábaní filtrov, svietidiel, stojanov a iného.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: Sklo

Príspevok od používateľa Josef »

co ti na tom příjde k smíchu?
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Sklo

Príspevok od používateľa amsi »

jen že ještě stále čekáme na fotky nádrže ....... prosperující pod světlem, které jsi sestrojil .......
tak jestli ty rady budou stejně fundované ..........
sorry, ale zeptal ses.
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: Sklo

Príspevok od používateľa Josef »

tak fotky nádrže nemám světlo jsem propujčil jednomu známému nad odzkoušení na jeho nádrži a stále čeám až se vrátí ke mě
jinak ale nespochybňuj moje zaměstnání
protože tolik akvárií co jsem vyrobyl ty jsi ještě za celí život neviděl pohromadě
to bez něaké narážky a urážky k tobě
nebo si myslíš že jsem domácí kutil co řeže jedno sklo týdně?
nezapomeň že dodáváme akvária po celé republice a i na velkoobchody :wink:

a ke světlům pokud by tě to zajímalo tak ty děláme stále a máme i nové led
bohužel smd již nejsou zas tolik v kurzu a přechází se na nové ale to ty jistě víš :roll:
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Sklo

Príspevok od používateľa amsi »

mě už nějaké nové přecházení na něco dalšího nebere. Ještě nejsou potvrzeny výsledky na 100% v jednom a zase novoty :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tvé zaměstnání nezpochybňuju, sám si dělám jen menší nádrže, kdysi terária.
To v čem si odborník, nechám na Tobě a jiných, kapku sis to tady potento sám ..... taky jsi v LED sekci začal tím, že kdyby někdo chtěl poradit .... atd atd.
Fotky by už dávno měly být !!!!!! Aspoň jak to vypadá nasvíceno ... když nejsou vidět třeba přírůstky ..... jak je to s barevností korálů atd. Někteří mají viditelné změny po pár týdnech !!!!!!! Když je světlo dobře postavené :wink:

a ono už je to 4 měsíce , co jsme se bavili ......
Tak to nějak sežen od kolegy ....
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: Sklo

Príspevok od používateľa Josef »

světlo si ode mě pujčil jeden člověk zde z reefu ale stále čekám až se mě světlo vrátí
už je to celkem dlouho
jinak další lidé zde z reefu a z tvého města si ode mě nechali dělat světlo a jsou spokojení i jsem se jich na to několikrát ptal jak jsou se světlem spokojeni
ale nemohu zde veřejně napsat kdo
případně ti v soukromé zprávě mohu napsat na tu firmu z tvého města kontakt kde se jich můžeš přeptat sám
a ohledně nového led jde o to že ty nové čipy jsou lepší
v životnosti ale mají nevíhodu v barvách to znamená že nelze udělat například RGB nebo nelze je udělat nad 7000K
ale svítivost vs spotřeba je užasná téměř o čtvrtinu
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Sklo

Príspevok od používateľa amsi »

nechme toho ........
LED které je lepší v životnosti a svítivosti ...... na úkor barevného spektra, mi přijde opět nevhodné do reefu.
Bavíme se stále o moři ????? Nebo jsi to dělal pro někoho na sladké, nebo terárium, nebo paludárium ......
To by mě vlastně zajímalo, kdo v MÉM 8) městě má ještě mořské akva !!!!!!!!!! Vážně !!!!!!! Klidně do sz !!!!! Děkuju Moc rád bych našel blízko stejně postiženého spoluobčana :mrgreen: Bukasek mi utekl ............... a ono se u píva dobře kecá ...... a nemusím nikam autem ......
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: Sklo

Príspevok od používateľa Josef »

omlouvám se myslel jsem že jsi z Prahy tak sorry
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Sklo

Príspevok od používateľa rybka »

LED COB CAS jsou komplet vymyšleny, číňani je mají od září sériově vyrábět. "První kusy" které jsou na trhu jsou opravdu spotřebitelské (3000 až 6000K), ale není pravdou, že nejdou jiné barvy anebo plnospektrální světlo se všemi složkami viditelné části spektra.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Sklo

Príspevok od používateľa vik_33 »

Několik kusů LED COB 9w už mi půl roku svítí ve světlech v bytě. Barva studená bílá, 6 000K. Nad AQ jsem je zatím nedával - pořídil jsem na zkoušku jen "žárovky" s paticí E27.

Ale nemělo se tady náhodou psát o skle? :wink: :mrgreen:
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
dr.dratek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 26 Feb 2008 21:50
Bydlisko: Vizovice
Kontaktovať používateľa:

Re: Sklo

Príspevok od používateľa dr.dratek »

mam doma jednu E14 a super, jen me je nejde uz nejak sehnat
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Sklo

Príspevok od používateľa amsi »

vik_33 napísal: Ale nemělo se tady náhodou psát o skle? :wink: :mrgreen:
a nemáš to jedno ? mě to vajde nastejno :mrgreen:
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Sklo

Príspevok od používateľa rybka »

Je to mimo téma, ale srovnávat LED COB a LED COB CAS je jako sčítat hrušky a jabka. Jinak LED COB 9W 6000K mám v celém bytě už rok (instalace 31.5.2011) a neřeším, že zase někdo nezhasl. Mám je odzkoušeny i ve verzi 3000K, ale světlo z nich je jak z laciných úsporek.
A ještě jedno porovnání. Na vzdálenost 120 cm svítí stejnou intenzitou jako 60W žárovka (cca 70 luxů), nikoliv jako 100 W žárovka, jak je deklarováno. A životnost zatím porovnat nemůžu, ale z cca 60 instalovaných "žárovek" (doma a ve firmě) zatím předčasně "neklekla" žádná.
Toto nelze tvrdit o starších typech "obyčejných" LED s příkonem 1,5 až 4W, kde je za rok úmrtnost asi 20%. Nápisy Osram a Philips na to nemají žádný vliv.
Napísať odpoveď

Návrat na "DIY - Urob si sám"