Amblygobius Phalaena

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

zolo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 15:19
Bydlisko: Bratislava

Amblygobius Phalaena

Príspevok od používateľa zolo »

Chcel by som sa opytat ci ma niekto skusenosti s tymto kamenozrutom.
A ci by mi nevedel poradit s mojim problemom. Mam ho cca 1/2 roka, z toho 4 mesiace bol v malej 150l nadrzi, kde bol substrat strednej zrnitosti. V tejto nadrzi len prezival a bol velmi plachy. Asi pred 2 mesiacmi som ho dal ako prvu rybu do novej 300 l nadrze, kde mam jemny zivy aragonit. Ryba sa citi skvele, podrastla, pribrala, je smelsia, ale co ma stve, je ze snezi ten biely bordel z vysky 30 cm na moju dekoraciu. Rybku mam rad, ale chcel by som dno spestrit nejakymi zevami a pachyclavulariami, co je za danej situacie nepredstavitelne.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

picasso

Príspevok od používateľa laomedon »

Mne robi to iste Picasso - stvorzubec, uz som to vzdal a namiesto reefu nadrz pomaly premienam na fish only 1x Picasso 1x Rhynomurenae 2x Pterois 1x Zebrasoma Flavescens
Používateľov profilový obrázok
Alda
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 10:34
Bydlisko: Jižní 1971, Hranice, ČR

Príspevok od používateľa Alda »

...také jsem měl tento druh ryby, sice dělala ze dna (live sand) pěkný tankodrom, ale výš jak 5-10 cm nešla. ...
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

Samozrejme mi dela to same, ale nezda se ze by to nejakym koralum vadilo, nicmene zevy v te nadrzi nemam.
marco
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 25 Nov 2005 15:37
Bydlisko: Trenčín

murena

Príspevok od používateľa marco »

...páni ma niekto tuto rybku s Murenou??? mam takeho agresivneho zruta (zevraj Echidna Nebulosa ale pochybujem vypada skor ako gymnotorax) vo fish only a chcel by som tam pridat tohto preosievaca dna a mam strach ze ho lupne jak malinu na obed??? trosku drahy obed pri cene cca 650(aqusymbioza). Dik za rady...
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

:-)

Príspevok od používateľa laomedon »

No tak ja poviem len tolko ze v tvojom pripade by to bola velmi lacna vecera :-)

mne Echidna Nebulosa hned po v pusteni zozrala dve Lysmaty a jednu Magnificu a potom ako keby to nebolo dost este aj spachala samovrazdu a rano som uz len na zemy našiel usuššeného hadíka. :-(

čiže 2x650 za krevety 1x 1450,-za magnificu a 1900,- murena
total spolu je 4650,- SK a to páni to je už drahá večera. Každý sa učíme od vtedy už uplynul skoro rok aj keď toto ponaučenie ma stálo toľko isto ako poznávací výlet do benátok letecky pre dve osoby. :-(
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
hoher
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:38
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hoher »

Muz ,co na to povedat.Aj s......... je dar bozi.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

rada

Príspevok od používateľa laomedon »

Pre začínajúceho morského akvaristu je najhoršie keď mu radí len ziskuchtivý predavač, v mojom prípade evidentne chceli len zarobiť keď tvrdili že tá muréna neublíži krevetám a že ak bude mať dostatok potravy aj malé rybky budú OK. magnifica bola skôr KO. A info že treba mať úplne zakrytú nádrž by tiež bodla pri kúpe. Bohužial naši obchodníci majú krátke vízie zisku, RE. prečo už chodím len do Viedne a Budapešti.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Robo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 19:19
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robo »

Aďo možno to nie je len tým ziskom , ale aj tým že tí naši obchodníci o tom veľa nevedia , respektíve nikdy dlhodobo murénu , alebo iného živočícha nechovali.
Robo.
Morské akva je predovšetkým veľa,veľa trpezlivosti
marco
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 25 Nov 2005 15:37
Bydlisko: Trenčín

murena

Príspevok od používateľa marco »

som sklamany ze ta nikto neinformoval Echidny si daju krevetky hned na veceru ako ich objavia... to je znamy fakt, zatial som mal tri s tou co este chovam...a pri jej divokosti by som nebol prekvapeny keby zozrala uplne kazdeho...aj ked moj fesak flavescent s nou uzavrel pravdepodobne nejaky "pakt neutocenia"

Ak sme pri tych obchodnikoch, len z usmevom a nostalgiou si sponmeniem ako mi nemenovaný prazský obchodnik tvrdil ze pterois mi nezje krevety...ale hned po vhodeni do nadrze sa vrhol na prvu co zbadal, nastastie to bola len chorvatska mala krevetka a tak som ho stihol vylovit kym objavil debeliusa, slak by ma trafil keby ho schnapol!!!!

podla mojich info je viacmenej problem z novymi rybamy, tie co uz su v akva nejak akceptuje, ale ak tam das nieco nove je problem... uvidime idem v piatok do rakuska si kupit nejaku rybacinu, ale pre istotu vezmem nieco "vacsie"
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

ado , sorry , ale take zakladne info si mal mat nacitane z knih a webu daavno pred tym nez si vobec isiel do predajne.
stazovat sa, ze predavac povedal tamto a hento je detinske. KAZDY slusny akvaweb upozornuje na 2 veci:
a; murena je lepsia ako Houdini , zmizne aj s dokonale zakryteho akva, skratka si fugu vzdy najde
b; chnapne po vsetkom co jej pride do huby
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
marco
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 25 Nov 2005 15:37
Bydlisko: Trenčín

murena

Príspevok od používateľa marco »

tak tak, potvora...furt sa hrabe ven :lol:

vcera ma skoro pokusala, napriek tomu si myslim ze je to fascinujuci zivocich, a kedze mna pritahuju skor taketo druhy, budem to musiet prezit...

aj ked musim priznat ze mam tym padom vacsiu umrtnost ako ty co chovaju klaunov :(
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Tak a odvcera mam phalaenu. Velka cca 7 - 8 cm. Takmer ihned po vpusteni do nadrze zacala preosievat piesok. Uvidime ako sa jej bude darit.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

Jen pozor, aby nevyskocila. Nekolikrat jsem videl, jak v rohu nadrze sebou mrskne nad hladinou, a o jednu jsem takhle prisel :cry:
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Ak nechcete mat v kuse mutnu vodu z rozvireneho piesku, zabudnite na tuto rybu :D
Pokusal som sa trochu upravit aj vnutorne prudenie, aby to nad dnom prudilo pomenej, ale nepodarilo sa mi. Pri preosievani (co ta ryba robi takmer nonstop) najjemnejsie castice piesku stupaju do vodneho stlpca, nech uz je prudenie nad dnom akekolvek.
Ake su vase skusenosti?

Prikladam link na video: http://ceco.sk.eu.org/dl/more/goby.avi (6MB DivX4)
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"