Blue pearl reef 2.0 - stavba

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Ondrejst
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 24 Okt 2007 18:51
Bydlisko: Myjava

Re: Blue pearl reef 2.0

Príspevok od používateľa Ondrejst »

Výust daj tesne pod hladinu, potom to chytí za chvíľu vzduch a prestane. Vo filračke musíš mať samozrejme na tento objem rezervu :)
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Blue pearl reef 2.0

Príspevok od používateľa Bohuš »

do zpětné klapky Ti vleze šnek, nebo něčím zaroste a seš v pr...i . Já mám do trubky těsně nad hladinou vyvrtanou malou "zavzdušňovací" dírku a k tomu projistotu jak píše Ondrejst .
Farrael-Sama
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 13 Sep 2013 09:23
Bydlisko: Hořovice
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue pearl reef 2.0

Príspevok od používateľa Farrael-Sama »

Díky chlapi za nápad. To mě nenapadlo :-) Provedu. Ještě budu mít dotaz k přepadu. Povedlo se mi ho nakonec relativně utišit, ale mám problém s hromadou vzduchu co jde trubkou. Vytváří to dole pak obrovské množství mikro bublinek, které pak pumpa žene nahoru. V přepadu mám durso, takže to přisává vzduch malou dirkou nahoře, aby to nehučelo, Trubka je zatopená, ale stejně tím jde hromada vzduchu. Trubka je padesátka.
Blue pearl reef 112L (75L čistý objem). DSB, T5 - Dead.
Blue pearl reef 2.0 495L, Peletky, HQI - Dead.
Nano blue pearl reef 61L
Ondrejst
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 24 Okt 2007 18:51
Bydlisko: Myjava

Re: Blue pearl reef 2.0

Príspevok od používateľa Ondrejst »

Mám 2 prepady, jeden s ventilom a druhý bez, s vevtilom nastavím aby šiel naplno a len jemne pretekal do druhého, ktorý je tesne vyšsie.
S ventilom zostane úplne bez bubliniek a druhý preteká len veľmi jemne, takže sa dá pri tom spať :) (filtračka v spálni)
Aspoň tak to mám ja, ale isto to ide aj inak. Pochváli sa ešte dakto?
Farrael-Sama
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 13 Sep 2013 09:23
Bydlisko: Hořovice
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue pearl reef 2.0

Príspevok od používateľa Farrael-Sama »

Chlapci jak řešíte odpar z hladiny u velkých akvárií? A nemyslím dolití odparu. To je jasné, ale co s tou vypařenou vlhkostí? Pod HQI zářivkama se vypařuje voda dost. To jsou litry denně mi přijde. V baráku je aktuálně vlhkost cca 70% což je dost. Jsem zcela jist, že je to akváriem. Předtím tu tolik nebylo a do akvária se dolévá dost odparu.

Na netu je spousta chytrých rad typu sklo na akvárium atp, ale to funguje jen u sladkovodních akvaristů u moře tím vezmu zbytečně moc světla. Zatím je akvárium zcela bez krytu. Ten bude vytvořen, ale stejně to nevyřeší zcela problém, protože kvůli chlazení budu muset stejně akvárium přes větráčky chladit.

Samozřejmostí je větrání, ale teď, když je zima, tak žena moc větrat nechce. Dalším řešením je odvlhčovač, ale to stojí dalších zbytečných 200W navíc a navíc je to hlučné. Any idea\, Díky.

PS: teplota v akváriu se pohybuje kolem 24-25°C
Blue pearl reef 112L (75L čistý objem). DSB, T5 - Dead.
Blue pearl reef 2.0 495L, Peletky, HQI - Dead.
Nano blue pearl reef 61L
maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 789
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Re: Blue pearl reef 2.0

Príspevok od používateľa maros002 »

Ahoj, mám akva 300 litrů, nezakryté, běžně vlhkost doma v cihlovém bytě kolem zmiňovaných 70%, v létě o něco méně. Nějak to neřeším, jen v zimě se více rosí okna,tak je možné že se dříve nebo později mohou objevit plísně. Důležité je pořádně větrat.
Maroš 480 ka
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue pearl reef 2.0

Príspevok od používateľa martin01 »

Podle mě se vlhkosti moc zabránit nedá, respektive, buď prostor nad akváriem uzavřeš a budeš vlhkost odvádět někam ven, ať už nuceným oběhem (ventilátorem), nebo přes nějaké odvlhčovací zařízení a nebo zajistíš dostatečné větrání v baráku. Záleží na objemu vzduchu v prostoru, kde je akvárium. Měl jsem vše propojené až do patra a při odparu zhruba 16 -20 l denně a vlhkosti 70% se to dalo celkem ustát. Jen za určitých klimatických podmínek se dost zarosila okna v patře. V zimě to nebylo tak hrozný, jelikož jsem nepouštěl ventilátor a odpar byl zhruba poloviční. Také díky topení se vzduch dost vysoušel.
Farrael-Sama
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 13 Sep 2013 09:23
Bydlisko: Hořovice
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue pearl reef 2.0

Príspevok od používateľa Farrael-Sama »

Takže je to normální. No holt se bude větrat co to půjde. Ještě, že jsem nechal uvnitř udělat omítky speciálně pomocí štuku, který odolává vlhku :-)).
Blue pearl reef 112L (75L čistý objem). DSB, T5 - Dead.
Blue pearl reef 2.0 495L, Peletky, HQI - Dead.
Nano blue pearl reef 61L
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Blue pearl reef 2.0

Príspevok od používateľa Bohuš »

Větrání je důležité nejen kvůli vlhkosti, ale i kvůli CO2 v místnosti.
Nevím jestli nějak "aktivně" udržuješ PH ? Já mám už několik měsíců v akva průběžně měřící PHmert a nikdy dřív bych nevěřil, jak moc je PH závislé na větrání / množství CO2.
Farrael-Sama
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 13 Sep 2013 09:23
Bydlisko: Hořovice
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue pearl reef 2.0

Príspevok od používateľa Farrael-Sama »

Jsem to psychicky nevydržel a koupil odvlhčovač vzduchu z Lidlu. A ono to kupodivu funguje. Dokonce spadla vlhkost pod 65% podle přístroje, což i může být. Pocitově je v místnosti teď líp. Není v ní tak těžký vzduch. Samozřejmě i větrám, ale moje žena je zmrzlá věčně věku, tak mi moc větrat nedovolí, když je doma :-D
Blue pearl reef 112L (75L čistý objem). DSB, T5 - Dead.
Blue pearl reef 2.0 495L, Peletky, HQI - Dead.
Nano blue pearl reef 61L
Farrael-Sama
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 13 Sep 2013 09:23
Bydlisko: Hořovice
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue pearl reef 2.0

Príspevok od používateľa Farrael-Sama »

Chlapi mám takový problém. Něco mi doslova žere polypy Zoasek. Dneska Všiml jsem si, že mi začal mizet jeden druh, který jsem měl opravdu v mnoha kusech, tak jsem si říkal, že se mu asi nedaří (a naopak začal růst ten co byl tím silnějším utlačovaný). Jenže dneska koukám do akvária a doslova přes noc zmizela tato nově rostoucí kolonie dračích ok. Bylo to dobrých dvacet polypů :-(. Fialovo zelené krásné co jsem měl jsou taky pryč :-(. Ty místa jsou doslova vyžehlené. Vzhledem k tomu, že přes den jsem to nic okusovat neviděl, tak to vidím na noc. Nenapadá vás, co by to mohlo dělat?

Podle toho jak rychle to mizí to bude dle mého větší kus. Napadl mě některý z plžů, ale ti by měli být býložraví a nebo nějaká ryba.

Z hlavy mě napadá:

Dolabella (černá), Haliotis a Pilníkotrn.

Budu vděčný za každou radu. Díky.
Blue pearl reef 112L (75L čistý objem). DSB, T5 - Dead.
Blue pearl reef 2.0 495L, Peletky, HQI - Dead.
Nano blue pearl reef 61L
Používateľov profilový obrázok
kany3
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 02 Jún 2013 15:21
Bydlisko: Moravská Třebová

Re: Blue pearl reef 2.0

Príspevok od používateľa kany3 »

Mě se to stalo taky a stopro to dělal krab ..šel ven a je klid...
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue pearl reef 2.0

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Nebo červík pepík. Mě ta mrcha žere skoro vše krom sarkáčů a sinulárek. Dostane se na půlku akvárka, kde nic jiného nemám. Lov bude až se bude přesouvat, nechce se mi rozmontovat celej útes. :evil:
Farrael-Sama
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 13 Sep 2013 09:23
Bydlisko: Hořovice
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue pearl reef 2.0

Príspevok od používateľa Farrael-Sama »

No problém je v tom, že přes tu noc zmizely celé kolonie těch polypů. Kdyby jeden dva, tak si řeknu, že to bude červ, ale je v trapu jen za poslední noc kolem 30 - 40 polypů. Celkem už zařvaly tři kolonie po takových třiceti kusech :-(. No natáhnu si budík a budu strašit s baterkou kolem akvária.
Blue pearl reef 112L (75L čistý objem). DSB, T5 - Dead.
Blue pearl reef 2.0 495L, Peletky, HQI - Dead.
Nano blue pearl reef 61L
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue pearl reef 2.0

Príspevok od používateľa charloschuanche »

No ten můj dnes asi 30cm+ hravě pár desítek polypů zvládne. Občas když jsem nakrmil trochu granulema bylo pár dní nebo týdnů klid, ale pak se zase dal do práce.
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"