Reef 45l miozem tam dat tieto rybicky?

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

jozo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 01 Jún 2015 20:41

Reef 45l miozem tam dat tieto rybicky?

Príspevok od používateľa jozo »

Ahojte, velmi sa ospravedlnujem ak zakladam uz temu ktora existuje, ale kedze neviem co hladat tak je tazke najst uz podobnu temu :D

absolutne sa nevyznam v rybkach, viem ze vy ste tu nadsenci, ja by som ale chcel take malicke akvarko ktore mi tu bude dotvarat atmosferu, kupil som biorb life 45l a chcel by som sa opytat co je mozne dat za rybky do tohto akvaria, osobne by som strasne chcel kombinaciu nemo a doris :D ano ano viem ze je to dost bezna otazka ale je to vobec mozne skombinovat a do takehoto relativne maleho akvaria? je mi jasne ze v chovprodukte mi povedia ze samozrejme hlavne nech si kupim, ale rad by som odpoved od niekoho co sa naozaj vyzna.

pripadne co by bolo take farebne a pekne do takehoto akvaria? nechcem gupky a pod, chcel by som nieco naoazaj mile a pekne :)

velmi pekne vam dakujem.
jozo
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: Reef 45l miozem tam dat tieto rybicky?

Príspevok od používateľa mcfisto »

243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: Reef 45l miozem tam dat tieto rybicky?

Príspevok od používateľa triscene »

Do toho rozmeru klauna ano, hepatusa urcite nie.
Dalsia cast je ze ci do biorbu - odpoved je urcite nie. Imidzova hlupost ktora nema nic spolocne s akvaristikou.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef 45l miozem tam dat tieto rybicky?

Príspevok od používateľa vik_33 »

Doris ( Paracanthurus hepatus - Bodlok pestrý ) dorůstá cca 30cm. Na tuhle rybu ihned zapomeň - i 200l je mu za chvilku málo. Je to velmi dobrý plavec, který potřebuje prostor. A mimochodem - ve filmu Hledá se Nemo tvůrci dokázali velmi přesně vystihnout povahy některých ryb. O Doris to platí na 100%.

Nema ( Amphiprion ocellaris - Klaun očkatý ) do nano akvária můžeš dát, je to pecivál, který se drží na jednom místě. Potom už moc na výběr nemáš - malý objem, slabá filtrace ... to Ti neumožňuje moc si vybírat. Malé rybky, které jsou barevnější bývají dost teritoriální a ty pohodové zase nebývají moc výrazné ... ale vybrat se určitě dá. Jen bych na Tvém místě investoval více času do studia mořské akvaristiky a šetřil ... a pak si postavil normální moře - cca 300l. Tam už je výběr vhodných živočichů podstatně větší a stabilita systému je nesrovnatelně vyšší - odpustí řadu začátečnických chyb ...

A jak píše triscene, ten Biorb life raději vyměň za něco jiného. Anebo si z něj udělej rostlinné sladkovodní AQ. Na moře je to úplně out - žádná filtrace, špatné okysličení vody ( vzduchování do moře nepatří ) atd. atd. ...
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
jozo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 01 Jún 2015 20:41

Re: Reef 45l miozem tam dat tieto rybicky?

Príspevok od používateľa jozo »

Dakujem za odpoved, chapem ze je to imidzovka, ale zial bude musiet byt toto, takze uz mi ostava len rozhodnut co tam dam aby nic z toho netrpelo, cize prosim viete mi nieco odporucit do tejto imidzovky co si bude v pohode a bezpeci zit a ja sa na to mozem spokojne pozerat a vytesovat sa?

ale asi teda to bude musiet byt sladkovodne, kedze mam moznost len biorbu tak asi nemam na vyber.

viete mi pls povedat nejaku inu stranku kde by som sa mohol popytat na nejake pekne rybky?

inak videl som tu AQ 30l a pohodovo tam zije vsetko, ale tam je asi ina filtracia, ze?


velmi pekne dakujem
Jozo
jozo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 01 Jún 2015 20:41

Re: Reef 45l miozem tam dat tieto rybicky?

Príspevok od používateľa jozo »

nasiel som este toto:

Your biOrb aquarium can be converted over to a marine aquarium and will be perfect for a pair of clownfish we do advise that some real live rock is added to the aquarium as it will help with water quality and filtration. look at adding 1kg per liter of aquarium water and use fully cured rock, also you can add a little live rock rubble to the ceramic media layer this will help to seed the ceramic media.
Your ceramic media will house the filtration bacteria as it does in fresh water and it should be used as it allows free flow of water to the filter camber, Do Not use sand in the biOrb aquarium as it will block the filter chamber and if using sand your aquarium warranty will be void!
Also when keeping Salt water fish it is a good idea to use Reverse Osmosis water to make up your salt water and to top up evaporation as it is free from pollutants that your marine fish will not tolerate and allow you to keep your water quality tip top. Change 10% of the aquarium water weekly and change your service kit every three to four weeks. To prevent algae build up run the light unit for no more than six to eight hours a day if you have a fish only aquarium this will be fine. If keeping photosynthetic corals you will need 10 to 12 hours light but the biOrb will only house the hardy species like zooanthids and mushroom corals.

Nasiel som video ktore sa najviac podoba živočíchmi ake by som chcel, viete mi prosim napisat co to je a ci to teda prezije?
https://youtu.be/Bxy_mD9shB0
Pripadne este kusocek niecoho zeleneho.
Dakujem moc
Jozo
Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: Reef 45l miozem tam dat tieto rybicky?

Príspevok od používateľa Xwave »

A to ako sa ti ten biorb páči ? Skutočne to nemá s akvaristikou nič spoločné, ja by som to nepoužil ani na skladkovodné.
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Reef 45l miozem tam dat tieto rybicky?

Príspevok od používateľa Madox »

Prevrtat prepad na stred, oblepit kamenom a dole supnut 60l filtraciu ? Prerobit dekel so svetlom na nejake ledky a mekkace s nejakym lps mu to utiahne, ci? Popripade bez koralov jednu riadnu sasanu.

Edit: pardon, toto je ta 45l, sekol som si to s tou gulou. Tak vymysliet nejako podobne s prepadom.
jozo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 01 Jún 2015 20:41

Re: Reef 45l miozem tam dat tieto rybicky?

Príspevok od používateľa jozo »

ano paci sa mi, prosim neriesme to ze su lepsie akvaria, ja dakujem za pomoc ale toto prosim nemusime riesit.

ide o to co je do toho vhodne.

na strankach:
http://rybicky.zvieratadoma.sk/biorb-do ... erzny-kit/
som nasiel navod ako to spojazdnit, to co tam je odporucane, ze 2x claunfish atd atd to mi bohate staci:
http://rybicky.zvieratadoma.sk/reposito ... ni_web.pdf
takze toto tam asi dam a uvidime co sa stane, ale na youtube je plno videi o tom ako tam ludia bezne maju prerabku na marin a rybicky krasne ziju..

je mi jasne ze toto je spravene predajcami, preto prosim o zhodnotenie ci je to len marketing alebo je to realne mozne.

dakujem velmi pekne
Jozo
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Reef 45l miozem tam dat tieto rybicky?

Príspevok od používateľa Madox »

Marketing
AbeSkOo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 13 Jan 2013 21:21
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef 45l miozem tam dat tieto rybicky?

Príspevok od používateľa AbeSkOo »

Mam doma sladkovodny Biorb Flow 15L a musim povedat ze je to designovy predrazeny sh*t...
Poriadne sa to neda cistit, akrylat je pekne poskrabany a tym ze v kryte je zabudovane svetlo ho budes minimalne 2x reklamovat /koli vlhkosti/

A to sa nevyjadrujem k "zazracnej" filtracii.. Uz len to ze pisu "liecivy" zivy kamen je do oci bijuce :)

Ak aj tak si stale presvedceny o tom, ze ho musis mat, dal by som tam max par zivakov, 2x klauna, a caulerpu riasu aby ti to aspon nieco z vody vytiahlo, svetlo je vlastne iba jedna ledka-biela, pod tym ti koraly rast nebudu..pravidelna vymena vody je podmienka nutna.

A stejne si myslim, ze do roka sem napises, ze si si zlepil akvarko a ze ci mozes pouzivat kanystrovy filter :D

More je krasne, ale Biorb nema s morom nic spolocneho..
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: Reef 45l miozem tam dat tieto rybicky?

Príspevok od používateľa triscene »

Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Reef 45l miozem tam dat tieto rybicky?

Príspevok od používateľa Madox »

Nakoniec to navrtal aby fungoval, slusne modnute [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
jozo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 01 Jún 2015 20:41

Re: Reef 45l miozem tam dat tieto rybicky?

Príspevok od používateľa jozo »

Dakujem pekne ta tema na fore je auper, ale takto, ja nechcem ziadne predimenzovane koraly, iste su nadherne ale chcem nieco jednoduche a pekne a mat tam claun fish, cize muai byt slano vodne.
Ale samozrejme nie nieco s cim sa musim kazdy den zapodievat.
Ak mate nejaky iny typ oekneho akvarka tak budem moc vdacny, biorb zatial vyzera uplne najlepsie, nakolko ho nemozem mat pri stene ani v rohu a nechcem hranaty kvader.
Je nieco taketo zjednodusene?
Fakt mi bezpecne staci to co je v tom pdf, koraly nemusia byt, aj ked su nadherne ale to si uvedomujem ze tu s tou jednou ledkou nebudu moct byt.

Dakujem
Jz
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: Reef 45l miozem tam dat tieto rybicky?

Príspevok od používateľa triscene »

Dennerle ma urcite aj Marine verziu a nie je to hranaty kvader a ma to oble rohy.
a je to hlavne sklo a nie plast. ber to tak ze budes cistit dost casto sklo/plast magnetickou skrabkou na ktoru sa bude chytat vapenata riasa a tym ten Biorb uz uplne dokatujes a uz to nebude super cool imidzova vecicka ale poskrabany kus plastu. takze chod do skla jednoznacne..
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"