Převoz zaběhnuté 800 L nádrže 300 km?

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Bagrtechnik.cz
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 25 Jún 2015 20:30

Převoz zaběhnuté 800 L nádrže 300 km?

Príspevok od používateľa Bagrtechnik.cz »

Zdravím přátelé mořské akvaristiky, potřeboval bych Vaše rady na převoz pěkně zařízeného akvária cca 800 litrů s měkkými i tvrdými korály a 10 ks ryb. Jak postupovat při demontáži, na co si dát pozor, jak připravit ryby na cestu atd.
Chci si útes označit na jednotlivé sektory a ty postupně rozebírat a dávat do nádob a potom si je dle stejného plánu opět sestavit, Jak dlouho vydrží korály a ryby, mám je cestou provzdušňovat vzduchovacím motorkem popřípadě i s Ionizací, nebo je nechat jen tak. Vodu si chci také odvézt a znovu použít, to samé písek na dně. Děkuji za každou radu. Pěkný večer přeji z Chodska :-) Honza.
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Převoz zaběhnuté 800 L nádrže 300 km?

Príspevok od používateľa LukasO »

Nevím jak si chceš označit útes, ale jak se říká - dvakrát do stejné vody nevkročíš. Tak i útes tak znovu neposkládáš.
Nejdůležitější je, jak dlouho těch 300km pojedeš. 6hodin? Pokud budou ryby/korály v dostatečném množství vody, neprochladnou/nepřehřejí se, nebude je nic extra stresovat, tak by to měli dát v pohodě. Ionizaci nechápu - to je chceš zlikvidovat?
Písek počítej, že to bude blato - i když bude svítit čistotou, jak do něj šáhneš, uvidíš, co za blato z něho vyjede. Měkké korály seou v pohodě - oni se "vyfouknou" a snesou i trochu drsnější zacházení - nutné je co nejmíň je poškodit. Tvrďáky se většinou ulomí - to už záleží co je to za korál a jak je přirostlej. Když jsem stěhoval akva, tak se mi montipora(balon asi 30cm) úplně rozpadla na fragy, jakmile jsem ju vylovil nad hladinu. Takže je potřeba počítat i s tím.
800l vody bude celkem sranda na stěhování. Doporučuju ti si doma(v barelu, ve vaně, dětském bazénku) udělat maximum vody nové (zasolit v den převozu a nechat čerpadlem míchat) a do akvária dolít starou vodu. Obzvláště měkkáče budou pouštět sliz.
Nenapsal jsi co je tam za filtraci - pokud DSB, tak to by mohl být problém...
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Bagrtechnik.cz
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 25 Jún 2015 20:30

Re: Převoz zaběhnuté 800 L nádrže 300 km?

Príspevok od používateľa Bagrtechnik.cz »

P5290322.JPG
Ahoj Lukáši, děkuji za odpověď, označit útes jsem myslel dát na něj plastové visačky s čísly, tak aby byl co nejpřesněji opět sestaven, vím že už to nepůjde úplně ale právě proto jsem se obrátil na zkušené mořské vlky :-)
Ryby a korály budu lovit v den co pro ně přijedu, doma nemám nic, to AQ si teprve přivezu spolu s původním vodním obsahem a cca 150 litry vody s RO a asi 50 litry nové slané vody. Filtrace tam je ta co je na fotce ale nevím zda jsem ji tam vložil, zkoušel jsem náhled a nic tam nebylo, tak to zkusím odeslat a uvidím, budu rád za každou radu. Moc dík. Zdraví Honza.
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"