Nové Akvarium Moře

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa MRysan »

jo to 4Aqua 4x24 ti stačit bude, ale žádný dělo to neni.
LPS/SOFT 300l
misan26
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 05 Sep 2014 08:07
Bydlisko: Liberec

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa misan26 »

Aha ale pro začátek dobrý teda ? A zářivky mi předpokládám doporučí v krámu :) Případně jsem koukal na tu na 100cm akva byl by přesah a to by snad nemuselo vadit
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa LukasO »

nějak jsem nepostřehl co v akva chceš mít, ale počítej výkon (zářivek) mezi 0,5 - 1W na litr vody (a i to není nic moc). Zářivky se volí podle toho, co v akva bude. Základ je samozřejmě 10000K a actinic. Pak ještě existují různé probarvovací, pro podporu určitého spektra... ale to je už na delší úvahu.
Udělej si takový menší časový harmonogram.
prvních asi šest týdnů se bude akva zabíhat. Voda, písek, živý šutry. Tady stejně svítit nemusíš. Nebo svítit jen obyčejnou zářivkou - naběhne sinice a řasa, pak postupně odejde...
Pak můžeš začít s nějakým mini životem - poustevník nebo nějaká jiná pidipotvora. Ono stejně do 60l toho moc nenarveš.
a teprve až tam přijdou korály, bude potřeba do nádrže pořádně posvítit
Takže máš cca 8týdnů na to pořešit světlo.
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
misan26
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 05 Sep 2014 08:07
Bydlisko: Liberec

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa misan26 »

Ahoj co bude ještě přemýšlím. A jeslti jsem dobře pročetl forum tak když pojedu pro věci k pepinovi tak si domu povezu vodu zivou, kameny zive, a pisek zivi. Tak me bylo doporuceno ze budu po nejakou dobu max svitit hodinku cca. A kdyz si vezmu objem od prepazky tak objem bude cinit cca 100 litru.

Takze tvuj nazor je ze ted svetlo je to nejmensi co bys resil a mel bych se venovat jinym vecem :) a za delsi dobu si poridit osvetleni. Jen ted vaham mezi Led nebo T5 trubicema.
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa LukasO »

misan26 napísal:Ahoj co bude ještě přemýšlím.
tos měl mít asi už trochu promyšlený než si objednal akva...

100litru už vezme i nějakou rybku, přesto filtrace bude dost limitovaná
Můj názor je, že za cenu světla + zářivek (které by se měly měnit ročně) máš ledkové nepředražené světlo za dva roky zpátky. Ač nemám osobní zkušenosti, místní si pochvalují uživatele jrx - zkus mu napsat, třeba ti za rozumnou cenu navrhne ledkové světlo. Cree čipy jsou asi tak americké jak větnamci u nás na tržnici,ale pořád levnější než měnit zářivky co rok. Druhá možnost je si udělat světlo doma.
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
misan26
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 05 Sep 2014 08:07
Bydlisko: Liberec

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa misan26 »

No jasný to vím, že sem měl už mít něco vymyšleného. Teď mám nabídku na toto světlo Eco-lamps KR 90.

Jinak akva je ve výrobě vnitřní rozměry jsou 80x47x40 a přepážka (černá) činí 12cm. Síla skla 8mm a čelní sklo OptiWhite cena 2700kc :)
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa LukasO »

S tímhle světlem zkušenosti nemám. O světlech z obchodu mám své představy. Uváděných např. 30W svítí rozhodně méně než dobře udělané světlo s 30W v led chipech.
Viděl jsem (mám ještě někde doma) světlo z jedné nejmenované brněnské akvaristiky, s uváděnými 90W a uvnitř napájecí zdroj, který není schopen ukrmit 20w :-)
Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci...
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa Bohuš »

tak nějak bych si představoval diskusní fórum :D . A vidíte ten pokrok... od představy o využití výklenku až po mnohem rozumnější řešení akvária.
A ke světlu přidám i moje osobní přesvědčení, mám jej odzkoušený a až budu dělat příští akvárko a zvětšovat světlo, tak půjdu určitě tímto směrem... - Diy svítidlo i když se podomácku špatně dělá design.. . A uvnitř kombinace LED a T5. Obojí má svoje výhody a ty je podle mne dobré využít. Dnes už bych dal kvalitní trubice a k nim jakýkoli čínský LEDky 450nm + kombinaci spektra 400 - 480nm (možnost stmívání - a jak večer jen pod 450 a 420nm krásně koráli světelkují :) ). Bílou bych řešil jen zářivkama.
misan26
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 05 Sep 2014 08:07
Bydlisko: Liberec

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa misan26 »

Aha já teď právě rozmýšlím co bude lepší. A hlavně co kdo doporučí. :)

http://www.ebay.de/itm/Dimmable-165W-LE ... 3ceebfd129

toto má kamráda a prej je spokojeny ale má jen 80l nádrž
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa charloschuanche »

No eco lamps by měly být dobrý světla, svítí s tím pár lidí ve světě. Jestli myslíš to 70W co někdo nabízí tady na reefu, tak by to stačilo, jen počítej, že bude delší, než nádrž. Na 100l stačí těch cca 70W v LED v pohodě i na tvrdé. Samo je to na tobě, ale 165W by jsi muset stáhnout na výkonu.
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa LukasO »

ptát se na každý světlo který najdeš někde v číně asi nebude to pravý ořechový... poznámka Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levný věci byla myšlena vážně.
o čínskejch 90W byť z českého kamenného obchodu jsem taky psal...
buď jak ti psal Bohuš udělej svoje, nebo oslov něckoho, kdo ti ho udělá. Nebo si kup za 25tis profi a kochej se "dokonalejma" barvama.
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
Mender
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 04 Mar 2015 08:11
Bydlisko: Olomouc

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa Mender »

misan26 napísal:Aha já teď právě rozmýšlím co bude lepší. A hlavně co kdo doporučí. :)

http://www.ebay.de/itm/Dimmable-165W-LE ... 3ceebfd129

toto má kamráda a prej je spokojeny ale má jen 80l nádrž
Tohle světlo mám od toho samého prodejce - výhoda, je že je sklad v Německu - takže přijde rychle a nemusíš se bát jestli bude třeba platit clo a DPH.

Jinak co se týče praktických zkušeností - chtělo to trochu poupravit. Vevnitř nejsou žádné Al chladicí desky - takže jsem to otevřel a přidal tam nějaké žebrované hliníkové chladící desky pro PC. Na ledkách jsou čočky a ty zbytečně směřují světlo v moc malém úhlu - takže zase následovala úprava a tak 50% čoček jsem vyhodil.

Jinak kdyby jsi chtěl do budoucna řešit přidání nějakého programátoru - tak to prý teoreticky lze, ale já jsem se do toho nakonec nepustil protože mám výkon bílého kanálu stejně staženej asi na 30% a i tak je to až až na hloubku mé nádrže, která je 50cm.
misan26
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 05 Sep 2014 08:07
Bydlisko: Liberec

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa misan26 »

Oki tak to je pěkný :) no uvdím zatím budu koukat :) co kde maj zajímavého v úterý jedu pro akva a chtěl bych mít do soboty napuštěné a dovezlou techniku :)
misan26
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 05 Sep 2014 08:07
Bydlisko: Liberec

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa misan26 »

Tak se musím pochlubit nádrž je na místě :)
Prílohy
WP_20150720_20_20_16_Pro.jpg
WP_20150720_20_20_09_Pro.jpg
WP_20150720_20_20_01_Pro.jpg
Používateľov profilový obrázok
DonPedro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 362
Dátum registrácie: 16 Feb 2015 16:41
Bydlisko: Kounice 473, 28915

Re: Nové Akvarium Moře

Príspevok od používateľa DonPedro »

Moc hezký, teď doladit a napustit ;)
Kounická louže - Ballingova metoda - Led- Antiphos - 40kg - živé kameny - odpěňovač
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"