Valenciennea puellaris

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Roman napísal:nesuhlasim, ta ryba nie je vobec v nicom napomocna , v reefe zdaleka nie je nutna . Nastuduj si nieco predtym nez tu zacnes placat

jej cinnost koralom skor skodi a jediny benefit je ,ze piesok je viac biely.

jej chov je narocny , ak nema dostatocne dno vyzaduje cielene dokrmovanie, ktore sa nemusi vzdy vydarit a kupovanie ryby do vyslovene nevyhovujucich podmienok nema s modernou akvaristikou nic spolocne , je to tyranie zvierat s ktorym nemozem suhlasit
Jinak Romane k tomu plácání, na tomto odkaze http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=101 je trocha řešení bílého dna, i rybka se zmiňuje o využití ryb tohoto rodu.Tedy, zase tak moc špatné jsem opravdu neřekl :mrgreen: .Moři zdar,Franta
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ked uz niekomu ide o prepieranie dna, su aj mensie druhy v ramci Gobiidae. Mensi zastupcovia napr. rodu Amblyeleotris by sa v takom 250-300 l AQ mohli uzivit. Ale aj tak treba mysliet na riziko pre koraly a zevy umiestnene v blizkosti dna.
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

K tomu čištění dna a zvláště kamenů.Pořídil jsem si na tuto činnost do dva měsíce starého-mladého,ale už běžícího ,400 l akva Salariuse a to až v okamžiku,kdy sinice byby na ústupu,parametry vody v pořádku ,spousty blešivců.....no a on pěkně papal,kus toho hezky očistil,prostě pašák....uběhlo 14 dní ...a pak byl den nějak malátný a den druhý se škubal a polehával na boku...tak jsem si říkal,nechám ho chcípnout v klidu,ale někam si zalez a chcíp tak v klidu,že jsem ho už nenešel.Takže jsem ho mohl koupit už otráveného při odchytu a nebo se nacpal více těmi sinicemi,než mu chatrné zdraví dovolilo.Tak už tam mám,po čtrnáctidenním smutku, druhého a pokuď by se to opakovalo,budu vás varovat ,že Salarius nepatří do nádrže,kde jsou ještě ,byť na ústupu sinice. :( Jo a kameny čisti dobře,ale písek ze dna.... :lol: .....ANI NÁHODOU :wink:
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

moguai napísal:
Roman napísal:nesuhlasim, ta ryba nie je vobec v nicom napomocna , v reefe zdaleka nie je nutna . Nastuduj si nieco predtym nez tu zacnes placat

jej cinnost koralom skor skodi a jediny benefit je ,ze piesok je viac biely.

jej chov je narocny , ak nema dostatocne dno vyzaduje cielene dokrmovanie, ktore sa nemusi vzdy vydarit a kupovanie ryby do vyslovene nevyhovujucich podmienok nema s modernou akvaristikou nic spolocne , je to tyranie zvierat s ktorym nemozem suhlasit
Jinak Romane k tomu plácání, na tomto odkaze http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=101 je trocha řešení bílého dna, i rybka se zmiňuje o využití ryb tohoto rodu.Tedy, zase tak moc špatné jsem opravdu neřekl :mrgreen: .Moři zdar,Franta
placas a este sa aj ides hadat....

nikde nebolo jasne potvrdene ze cinnost ryb rodu Valenciana je akvarku prospesna (ak nepocitam jeden riadok od Rybku, ktory ma aj tak v nadrziach hole dno :? ) . Rozviri kal, pusta piesok na koraly a zevy a zdecimuje vsetku benticku faunu v piesku !
To ze je piesok belejsi je mozno opticky pre akvaristu pritazlivejsie ale pre ekosystem akvarka to ziadnym prinosom nie je.
Naopak , zlikvidovanim vsetkeho ziveho v piesku sa znacne spomali odburavanie odpadu a kedze nakoniec tu rybu aj tak musis krmit , tak vlastne zvysis zatazenie akvarka .

Laomedon ti uz dal nejake linky na precitanie, ja pridam este :

http://www.wetwebmedia.com/marsiftfaqs.htm

naozaj sa s tebou nemienim hadat, daj si do svojho akvarka hoci aj velrybu ked na nu dostanes CITES...ale nerozdavaj rozumy o niecom co si nevidel ani z rychlika
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

:D :D :D
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Roman napísal:
moguai napísal:
Roman napísal:nesuhlasim, ta ryba nie je vobec v nicom napomocna , v reefe zdaleka nie je nutna . Nastuduj si nieco predtym nez tu zacnes placat

jej cinnost koralom skor skodi a jediny benefit je ,ze piesok je viac biely.

jej chov je narocny , ak nema dostatocne dno vyzaduje cielene dokrmovanie, ktore sa nemusi vzdy vydarit a kupovanie ryby do vyslovene nevyhovujucich podmienok nema s modernou akvaristikou nic spolocne , je to tyranie zvierat s ktorym nemozem suhlasit
Jinak Romane k tomu plácání, na tomto odkaze http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=101 je trocha řešení bílého dna, i rybka se zmiňuje o využití ryb tohoto rodu.Tedy, zase tak moc špatné jsem opravdu neřekl :mrgreen: .Moři zdar,Franta
placas a este sa aj ides hadat....

nikde nebolo jasne potvrdene ze cinnost ryb rodu Valenciana je akvarku prospesna (ak nepocitam jeden riadok od Rybku, ktory ma aj tak v nadrziach hole dno :? ) . Rozviri kal, pusta piesok na koraly a zevy a zdecimuje vsetku benticku faunu v piesku !
To ze je piesok belejsi je mozno opticky pre akvaristu pritazlivejsie ale pre ekosystem akvarka to ziadnym prinosom nie je.
Naopak , zlikvidovanim vsetkeho ziveho v piesku sa znacne spomali odburavanie odpadu a kedze nakoniec tu rybu aj tak musis krmit , tak vlastne zvysis zatazenie akvarka .

Laomedon ti uz dal nejake linky na precitanie, ja pridam este :

http://www.wetwebmedia.com/marsiftfaqs.htm

naozaj sa s tebou nemienim hadat, daj si do svojho akvarka hoci aj velrybu ked na nu dostanes CITES...ale nerozdavaj rozumy o niecom co si nevidel ani z rychlika
Na to musím reagovat.Pokuď vím, fórum Reef.sk je tu jen proto,aby pomohlo začátečníkům jako jsem já a zároveň nabídlo možnost pokročilým akvaristům získat další informace, například.To, že ty přijdeš s tím, že tady někdo chce plácat od tebe není vůbec taktní.Uvědom si jaké jsi ty měl začátky.Co se týče diskuze o rybě, mýlil jsem se, ale né natolik, že by jsi mě mohl nazvat plácalem.Jsem začátečník, tedy nezkušený, tedy zbírám informace, které tu jsou.Proto jsem tehdy napsal to co jsem napsal.O nikoho se nechci opírat jako je třeba rybka, to v žádném případě.Tedy, na tyto stránky chodím rád a pravidelně, tak mi to prosím nestěžuj a pochop to.Franta
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

No , ja mam dno tiez len piesok, ale potrebu tejto ryby naozaj nemam a co sa tyka jej činnosti, je naozaj pre reef skor na škodu.Vhodná by bola tak do Fish only.Ešte mozno tak na sinice na piesku...viem o takom pripade, kedy tvorenie sinic na piesku, bolo riešené práve touto rybou :( jej deštruktívna činnosť dna , sinice rozrušovala,takže dno bolo stále čisté, biele ,rozhodne takéto riešenie nedoporučujem.A Mať biele dno ,úplne biele, si myslím , že to nie je rozhodujúci faktor nášho snaženia v reefe.

Peter
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

moguai napísal: Na to musím reagovat.Pokuď vím, fórum Reef.sk je tu jen proto,aby pomohlo začátečníkům jako jsem já a zároveň nabídlo možnost pokročilým akvaristům získat další informace, například.To, že ty přijdeš s tím, že tady někdo chce plácat od tebe není vůbec taktní.Uvědom si jaké jsi ty měl začátky.Co se týče diskuze o rybě, mýlil jsem se, ale né natolik, že by jsi mě mohl nazvat plácalem.Jsem začátečník, tedy nezkušený, tedy zbírám informace, které tu jsou.Proto jsem tehdy napsal to co jsem napsal.O nikoho se nechci opírat jako je třeba rybka, to v žádném případě.Tedy, na tyto stránky chodím rád a pravidelně, tak mi to prosím nestěžuj a pochop to.Franta
O CO TI PROSIM TA IDE ????

Liecis si ego a sutazis o najvyssi pocet prispevkov za mesiac ???

Ja naozaj nemam nic proti zaciatocnikom, naopak velmi jasne si spominam ako som sam zacinal. Vtedy neboli ziadne diskusne fora na SK/CZ webe a kazdu skusenost som budto ziskal bolestne na vlastnych akvarkach alebo mi ju sprostredkoval niekto osobne. Velmi rad poradim komukolvek , kto o to prejavi zaujem. Nazory a informacie , ktore sem davam mam overene alebo nastudovane z doveryhodnych zdrojov a stojim si za nimi. Ak ma niekto povazuje za skuseneho a necha si poradit, prosim. Ak si niekto mysli ze o tom viem prd a moje nazory neberie do uvahy, taktiez prosim, nevnucujem sa.

Naozaj neuvadzam tvrdenia typu "toto je urcite takto a toto je nutne" bez toho aby som zdovodnl ako som na to prisiel, ake s tym mam skusenosti alebo ktory renomovany autor to tvrdi. Kdezto na zaklade tvojho "uzitocna, nutna a nezbytna" by mohol ktokolvek kto sem pride v buducnosti a netusi , ze ty nemas ahnung o tom co pises urobit zle rozhodnutie. Skratka pises rovnako ciernymi pismenkami na modrom a v pisanej forme ma Tvoje nezmyselne a nepodlozene tvrdenie rovnaku vypovednu hodnotu pre kazdeho kto si ho precita ako tvrdenie ktorehokolvek zo starych psov, ktori uz maju s danou rybou skusenosti.

Uvedom si vsak, ze sem chodi hromada ludi, ktori nevedia aky je tvoj background a ked kuknu..aha Franta ten ma milion prispevkov a bez zavahania napisal kategoricke odporucanie, to bude asi pravda. Pobezia do obchodu a sklamanie je na ceste.

este raz: NEODSUDZUJEM zaciatocnikov, NEVADI mi ked sa niekto pyta, neexistuju hlupe otazky, len hlupe odpovede.
Treskol si blbost a k tomu si ju formuloval ako uplnu axiomu a to moze inych zmiast, preto som sa ozval. Takze namiesto svojich obvyklych 10 prispevkov denne, skus radsej nieco precitat, podebatuj so skusenymi, vela sa pytaj a hlavne POCUVAJ co ti hovoria predtym nez zacnes robit vlastne expertne uzavery a blbnut hlavy inym.

howgh

svoj nazor som povedal, dalej uz len na SS , naspat k teme alebo ju zamknem
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Príspevok od používateľa Miloslav »

Ja mam v reffu Valencii Strigatu a dna si vubec nevsima - mam na nem hodne jemnej aragonit ( je vnem spousta zivota ). Vetsinu dne se povaluje ruzne po utesu a statecne se cpe artemkama spolu s rybama. Takze dno si asi budu muset cistit sam :wink:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Romane,poslal jsem ti zprávu na SS.Franta
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

já jsem vcelku rád že tuhle rybu mám a to z jednoho prostého důvodu-nemusím už odkalovat a zato ji chválím :wink: .Nějaký úbytek červů a podobně nějak moc nepozoruji.Neustále se asi množí a 500l reef si stím poradí.Přesunuje se postupně cíleně každý den na jiné místo kde bagruje jako o život :lol: Zpočátku sice bylo AQ neustále zakalené ale tak po měsíci co jsem veškerý kal pochytal ve filtru do vaty je to už ok.Co se jí podaří zvířit teď již zůstane v sedimentačním filtru a je pokoj.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

mno pánové a asi začínám mít problem :cry: Ryba je značně pohublá a vypadá to že se nestačí pořádně nabaštit.Bodlok žlutooký ji nenechá prošmejdit dno jak by potřebovala.Nemáte tušení jakou vydatnou stravou jí mužu pomoci?Zvažoval jsem odchyt ale to je dost nereálné.Tak jediná možnost je dopřát jí vydatnější stravu.Co jí teda nabídnout??
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Ta moje si dá raději mražené artemky než by prosívala písek :D - ale mám jí teprve tak měsíc, tak uvidíme. Koupil jsem ale ještě nějaké tabletky pro ryby dna (tuším že od Sery) a občas jí nějakou k jejímu úkrytu hodím - pokud to stihne dřív než krevetky, tak si tabletku odtáhne do svého sídla a pak se objeví až po obědě :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"