Valenciennea puellaris

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Drago
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 12 Nov 2006 18:13
Bydlisko: Vimperk,ČR
Kontaktovať používateľa:

Valenciennea puellaris

Príspevok od používateľa Drago »

Chtěl jsem vyzdvihnout čistící schopnosti této rybky.Jednak je zajímavá svojí barvou,kdy na bílém těle jou žluté tečky a černé oči ohraničené rovněž žlutými kroužky.Tak je i opravdu dříč v čistění dna(živého písku).Určitě po zmapování AQ je to živočich,který nepatří mezi plaché.Měl jsem jen trochu problémy při přidání do AQ,kdy tuto mírumilovnou rybu napadali sapínci.I s touto situací si však poradila a její bojovné postavení postupem času sapínky odradilo od útoků :lol: .Tuto rybu bych určitě doporučil všem kdo má ve svém AQ živý písek :wink: .

Obrázok
Alik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 08:59
Bydlisko: Letohrad

Príspevok od používateľa Alik »

Mohu potvrdit. Díky ní je dno stále bílé a čisté. Ani nepoužívám odkalovač. Zbaští vše, i mražené. Kolem kamenů pěkně vybrala písek, takže tam nic nehnije. Naopak její úkryt je pěkně zahrnutý pískem a z díry kouká jen hlava. Jakmile ji něco vyruší, jen sebou mrskne e je pryč...
Lukas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 03 Jan 2006 09:48
Bydlisko: Benešov u Prahy
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Lukas »

Tak už i já jsem si pořídil tuto nádhernou rybku. Hned po přidání do nádrže se pustila do práce a prosévá písek,.. Akorát jak moc ryje, tak ho víří a drobné částečky písku se usazují na útesu, ale není to tak hrozné. Zajímavé je její bydleni, na dně mám LPS Polyphyllia talpina a ona se pod něj podhrabala a je pod ním v úkrytu :) Akorat, že ho zčásti během mého oběda zahrabala - doufám, že mu to nevadí,...
Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Príspevok od používateľa Miloslav »

tak sem ji taky v patek pustil do akvaria a od te doby sem ji nevidel :cry: tak doufam ze nebude dlouho trucovat.
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Měl jsem pár. Byl super a lebedil si. Po zhruba dvou měsících se ale jeden jedines začal "handrkovat" s P. hepatusem. Postupně to přestlo v dost brutální bojovnou atmostféru. Nakonec se jedinec V. puellaris přestal objevovat. Asi po třech dnech se objevil dost malátný a jakoby oteklý. Chytit se ale nedal. Už jsem jej přes týden neviděl, takže mám jen jednoho. Ten ale vypadá v pohodě. Tak snad vydrží.
Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Príspevok od používateľa Miloslav »

tak uz se konecne pustila do dila a pekne maka, uz to tam slusne preorala :wink:
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Miloslav napísal:tak uz se konecne pustila do dila a pekne maka, uz to tam slusne preorala :wink:
Len aby si casom nelutoval, ze ju mas ;) Mne Amblygobius phalaena narobila hotove duny a poprenasala piesok zo stredu nadrze do lavej casti AQ, ze to tam uz vyzera skoro ako DSB. A v strede mam hole dno. Rozhrabat nepomaha. Za 2 tyzdne je to znova ako predtym :)

Dalsia vec, obcas s pieskom v papuli vyplava 30cm nad dno a zacne ho pustat. Cerpadla to hned rozviria, takze mam na niektorych miestach "zasnezeny" utes.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

odkaz pre tých čo rozmýšlajú nad zakúpením tejto rybky:

http://www.reefkeeping.com/issues/2003- ... /index.php

Už len názov samotný hovorý výstižne: The Fish Of Which Dreams (or Nightmares) Are Made: The Genus Valenciennea

Vysnívaná Ryba alebo nočná mora: ryby rodu Valenciennea
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

No dobre, a skusit to tak ze dat dno z hrubsej frakcie? Teda od akeho rozmeru zrna by ju to uz malo prestat bavit vynasat to hore dole, alebo by nebola spokojna ak by jej to tymto sposobom nebolo umoznene?
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Príspevok od používateľa Miloslav »

no tak po utesu zatim nic neroznasi tak doufam ze zustane hodne pri dne
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

Já mám Valencienneu sexguttatu a pokud jde o nošení tak to ji přešlo tak po 1-2 měsících v AQ a od té doby je pokoj.Plní svůj úkol na 200%.Jsem rád že jsem ji pořídil :wink:
Obrázok



doufám že jsem se nespletl v identifikaci :lol:
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

andy napísal:No dobre, a skusit to tak ze dat dno z hrubsej frakcie? Teda od akeho rozmeru zrna by ju to uz malo prestat bavit vynasat to hore dole, alebo by nebola spokojna ak by jej to tymto sposobom nebolo umoznene?
Myslim si, ze hrubsia frakcia by ju zabila, pretoze by jej to narusilo prirodzeny sposob ziskavania potravy.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
vasek.s
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 14 Dec 2005 18:31
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vasek.s »

U me nejdrive prenosila pisek z jedne strany reefu na druhou, kde si to vse sypala ke kamenu, aby si vytvorila poradny ukryt. Tak jsem to zkousel nejakou dobu rozhrnovat, ale porad to delala. Vyresil jsem to prisypanim asi pul pytle pisku. Akorat i presto, ze to byl "zivy" pisek, tak se ji do toho ze zacatku moc nechtelo a prvni mesic, jsem ho musel prohrabovat sam - asi tam nemela co jist. Ted uz je to ok. Cele dno je pokryte piskem a Valenciennea ma svuj ukryt. :-)
Jinak jeste jeden poznatek - dost skace ze zacatku. Jednou jsem ji nasel v prepadu a podruhe musela trefit trubku bezpecnostni a po trech dnech jsem ji nasel v prvni komore.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Príspevok od používateľa Miloslav »

Tak sem se sni moc dlouho netesil - dnes sem ji seskrabnul z koberce :cry: takze hlavni bod c. 1 je ted zakrejt akvarium a zamezit dalsim sebevrazednym skokum, uz sem takhle prisel o dve ryby, takze se pojedu podivat do Obi na nakou plastovou mrizku nebo neco podobnyho - budu referovat.
vasek.s
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 14 Dec 2005 18:31
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vasek.s »

U Val. je problem hlavne ze zacatku nez si zvykne... Ted uz prakticky ani neopusti dno.
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"