Oxycirrhites typus

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Gabo S
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 24 Jan 2006 22:04
Bydlisko: Šaľa-Neded

Oxycirrhites typus

Príspevok od používateľa Gabo S »

Chová niekto tento druh? Mám ho 5dni a zatial ok. Je to velmi zaujímavá ryba. Väčšinou "sedí" na koraloch, spočiatku na streame. Dúfam, že to nerobí problém koralom.

Obrázok
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Téměř bezproblémová ryba. Mám je ( jeden pár) mnoho let. V mnoha jazycích se nazývají "hlídači (strážci) korálů", protože se po korálech pohybují, aniž by jim nějak významně vadili. Podle jejich zbarvení (mimikry) lze usuzovat na to, že v přírodě žijí především v gorgoniích. Přijímají artemii, kryl a jiné mražené krmení "střední velikosti". Vymezují si ale v akváriu svůj prostor, který si střeží a jim například přisuzuji úhyn jednoho Chelmona, kterého tvrdošijně vyháněli z jedné poloviny akvária (přitom dost velkého - 1500 litrů). Na jiné druhy ryb (rostlino- a všežravých) ale neútočili.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Mne sa tiež veľmi páči - je iná :-) ale po rade číňana že veľmi rada vyskakuje z akvária som ju radšej nekúpil. nakoľko mi už z akvária vyskočili 3 rybky. :-(
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Ano, to je pravda. Občas skáčí. Také jsem zapoměl napsat, že si troufnou i na menší krevety (Lysmata). Jeden z obchodníků mi říkal, že se nemohl stále dopočítat krevet, které měl s O.typus v jedné nádrži a pak na vlastní oči viděl, jak krevety cupují na kousky. Jo a ještě jedna tisková oprava mého minulého příspěvku - "kril" se píše s měkkým "i", kryl s tvrdým je někdo zcela jiný. Omlouvám se.
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

Velmi sa mi paci tato rybka a nie len mne ale aj mojej polovicke a to je uz co povedat, takze by nebol problem zo zakupenim, nakolko by ani draha nevraveva, ze sa jej tato rybka nepaci.
Vyskakovania by som sa az tak nebal , skor ma trapi to, ze zerie krevety a teraz neviem ci moje debeliusky su mensie alebo nie :D . Neviete zerie len mlade a male krevety?
Pokus o REEF ...
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Bohužel odpovědět na dotaz nedokáži - nebyl jsem u toho, takže jak byly krevety velké nevím. V akváriu, kde žijí mojí O.typus, krevety nejsou, protože by si je podalí jiní "spolubydlící" - Halichoeres chloropterus a Gomphosus varius, kteří krevety přímo milují.
Gabo S
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 24 Jan 2006 22:04
Bydlisko: Šaľa-Neded

Príspevok od používateľa Gabo S »

Krevety žere do tých 1,5 cm. Aspon u mna. Okrem malých - pochádzajucich z kamenov mám ešte wurdemannky a amboinensisa, a v pohode. Najradšej má krill a artemiu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"