Darčeky z mora pod stromček

Zaujímavosti, skratky používané v morskej akvaristike a všetko ostatné čo nieje zahrnuté v iných fórach, témach.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Darčeky z mora pod stromček

Príspevok od používateľa laomedon »

Chcem sa pochváliť s mojimi darčekmi ktoré sa tento rok vyhli klasike ponožky, slipy a pena na holenie :-)

1 - Moja drahá polovička mi kúpila knižku z najlepšími miestami na potápanie na celom svete začo jej patrí veľká pochvala :-) už len letenku a ...

2 - Budúca švagriná mi darovala krásneho Kráľovského pomca dovezeného z ostrova Maurícius (aj keď je to iba ručne maľovaný prívesok z dreva ale veľmi potešil)

3 - Prekvapil ma hlavne môj 14 ročný brat ktorý mi daroval knihu "Zmaturuj z chémie" za čo som mu udelil pochvalu za najinteligentnejší a najneočakávanejší darček :-) ĎAKUJEM

Takže neviem ako vy ale ja sa idem pripravovať na maturu z Chémie
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

co sa tyka mojich vianocnych darcekov okrem klasiky, tak ma milo prekvapila moja draha polovicka.

Tak za prve to bola super kniha ULTIMATE MARINE AQUARIUMS - Saltwater dream system and how they are created od Michael S. Paletta.
Super kniha aspon pre mna ako zaciatocnika.

Druhy darcek je moja vysnivana rybka C.Loricula. S tym ma uplne odrovnala :D.
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

ja som dostal od každého z rodiny peniaze.Takže Huráááá nakupovať nových obyvateľov.
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Nuz, a ja som pod stromcek uspesne dostal sinicu po pridani 2x T5 54W k existujucim 2xT8 36W... Ale aspon ma tesi fakt, ze som uspesne bez chemie vyliecil v hlavnej nadrzi hepatusa, ktory si so sebou z obchodu priniesol Cryptocaryon irritans... Mozno ta sinica bude side-effect liecenia - vysoka teplota + hyposalinita. Po novom roku zacnem postupne solit.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Lukas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 03 Jan 2006 09:48
Bydlisko: Benešov u Prahy
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Lukas »

Mně naši také příjemně překvapili - dostal jsem (krome oblečení apod.) nádhernou zévu Tridacna derasa, pak rybku Valenciennea puellaris,dvě krevetky a pár korálů - Anthelie, LPS Polyphyllia talpina. Takže spokojenost velká!!
Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

Príspevok od používateľa maro »

a ja od vianoc v akva nemozem najst labroidesa a to som pozeral uplne vsade. Tak neviem ci som bol neposlusny a mojho labroidesa za to dostal od jezika niekto iny... :cry:
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

maro napísal:a ja od vianoc v akva nemozem najst labroidesa a to som pozeral uplne vsade. Tak neviem ci som bol neposlusny a mojho labroidesa za to dostal od jezika niekto iny... :cry:
skus pozriet za AQ.
Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

Príspevok od používateľa maro »

jaaaj uy som kukal vsade. mam sice akva yakrzte ale aj tak som kukal vsade lebo moyno sa presmzkol popri vrtulke ventilatora :shock: . moyno ale len po stedrej veceri tuho zaspal... co uz, skor ci neskor to zazije asi kazdy z nas... :(
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

labroides je spotrebny tovar, mozno jeden z 10 prezije viac ako pol roka, to treba brat ako fakt

uz som to tu raz rozpisoval, osobne som proti kupovaniu L.d do nasich nadrzi. V skutocnosti az tak velmi nepomoze a ich masovy vylov na utesoch pre potreby akvaristov znacne poskodzuje zdevastovane reefy.

Radsej treba zainvestovat do karantennej nadrze, UV lampy a starat sa o ryby a nebudes ziadneho L.d potrebovat.

Ked si uvedomim, ze za svoju morsku karieru som mal 5 L.d a okrem jedneho vacsina z nich zila cca 1den-1mesiac , a ked to prenasobim tym, ze na 1 zivu rybu v predajni pripada 9 ktore zahynuli pri love a preprave este v indonezii, vlastne mam na svedomi 50 labroidesov.

Uz si ho nekupim
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

zdieľam rovnaký názor s Romanom
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

Príspevok od používateľa maro »

suhlasim ale xanthuruska dostala krupicu (vyhadzala sa po vpusteni c. loricula do nadrze) a tyzden UVcky + cesnakovej diety nemal ziadny efekt. suhlasim s Vami a labroidesa mi je naozaj luto (nie kvoli peniazom) ale ak by mi niekto dal na vyber ci obetujem labroidesa alebo xanthurusku tak asi nemam moc o com rozmyslat... O akva sa staram poctivo ale niekedy sa clovek nevyhne aj takymto rozhodnutiam :( . Samozrejme ze sa budem snazit predchadzat podobnym pripadom, ved kazdy akvarista si zela aby jeho chovanci boli zdravi a stastni...
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

maro napísal:suhlasim ale xanthuruska dostala krupicu (vyhadzala sa po vpusteni c. loricula do nadrze) a tyzden UVcky + cesnakovej diety nemal ziadny efekt. suhlasim s Vami a labroidesa mi je naozaj luto (nie kvoli peniazom) ale ak by mi niekto dal na vyber ci obetujem labroidesa alebo xanthurusku tak asi nemam moc o com rozmyslat... O akva sa staram poctivo ale niekedy sa clovek nevyhne aj takymto rozhodnutiam :( . Samozrejme ze sa budem snazit predchadzat podobnym pripadom, ved kazdy akvarista si zela aby jeho chovanci boli zdravi a stastni...
Ad 1) tyzden UV-cky a cesnakovej kury je malo. Aj ked liecba sa da urychlit hyposalinitou a zvysenou teplotou (samozrejme ak to osadka akvarka dokaze akceptovat)

Ad 2) Minimalne tak dobre, ak nie lepsie, ako labroides by ti posluzili Lysmata amboinensis. V mojom pripade zabrali na 100%.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

Podla mna by si mal vyriesit problem, preco sa vlastne vyhadzala. V akej velkej nadrzi je? Nie je nahodou moc stresovana? Aby sa ti nevyhadzovala stale az nakoniec neposla.
Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

Príspevok od používateľa maro »

dik za rady chalani :D
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

kubrt napísal:Podla mna by si mal vyriesit problem, preco sa vlastne vyhadzala. V akej velkej nadrzi je? Nie je nahodou moc stresovana? Aby sa ti nevyhadzovala stale az nakoniec neposla.
Myslim, ze si trafil kliniec po hlavicke aj ked viem o pripade ze Xanthuruska vydrzala pol roka v 100l nadrzi a potom beznadejne / pochopitelne posla /.Moj nazor je ,ze Maro / neuraz sa Maro / ma naozaj malu nadrz na Z.Xanthurus,odolnejsia je Z.flavescens.Tu nepomoze labroides ani cesnak,ani UV ani UVKSČ. Skor ci neskor zahynie stresom .Tolko moj nazor.

Peter
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné diskusie"