Musím se pochlubit...

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Takže jsem se konečně odhodlal uvést mé nové akva.Akva je 100 x 100 x 45 přičemž hladina sahá do výše 37 cm (vzor Lukáš).Přepad standartní.Po akváriem je 100 l refugium s korálovkou,bioballs,PhosEx,zeolit a odpěňovač DYI.
Výtlak obstarávají dvě čerpadla a to jedno přímo z refugia a druhé přes Phosex taktéž zpět do nádrže.Průtok je cca 2000 l / hod.V refugiu mám živé kameny.V hlavní nádrži mám cca 60 kg živých kamenů.Cirkulaci obstarávají 4 čerpadla o celkovém výkonu 13000 l/ hod.Což je cca 37 násobek objemu akva.Nijak extra,ale je to vidět.Používám nanostreamy + 1x Seio.Všechny obstarávají streamový proud.Výměna vody je 10% týdně.Je zde vidět markantní zlepšení korálnatců.Světlo má celkový výkon 400W - zářivky.Měřené hodnoty: hustota 1024, No3 (kalori.test) cca 10mg/l, PO4 (kalori.test) 0 mg/l,Ca (kalori.test) 480mg/l,Kh (kalori.test) 11,5°,Mg,Si,F neměřeno.Použitá sůl TP Pro reef + profi prvky od Coralshopu.Mg doplňováno od TP Magnesium.
Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

Príspevok od používateľa maro »

ne je ten prietok cez phosex prilis velky? nemal by byt co najmensi?
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

:lol: , ne to opravdu není, jde přes čerpadlo kde je 1000l/h a to ještě v kanistru.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Někde tady na reef.sk jsem četl, že optimální průtok přes *phos by měl být tak někde kolem 500 l/h ( při objemu AQ cca 350 l )
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

vik_33 napísal:Někde tady na reef.sk jsem četl, že optimální průtok přes *phos by měl být tak někde kolem 500 l/h ( při objemu AQ cca 350 l )
to je skor teoria , neviem, podla mna , by som ten prietok nejak na Phosex nespecifikoval, lebo sa zamotame,dolezitejsie je prietok konkretnym filtrom ak sa zacneme hrat aj s prietokami na Phosex a podobne media a robit rozdiely tak sa dostaneme do slepej ulicky.mam Phosex hodeny v prepadovej komore a neriesim prietok , len prietok filtrom.
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Príspevok od používateľa Luděk »

[quote="moguai"]Takže jsem se konečně odhodlal uvést mé nové akva.Akva je 100 x 100 x 45 přičemž hladina sahá do výše 37 cm

A co tak nějakou fotečku ? :lol:
550l reef mix
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

vik_33 napísal:Někde tady na reef.sk jsem četl, že optimální průtok přes *phos by měl být tak někde kolem 500 l/h ( při objemu AQ cca 350 l )
Souhlasím s Petrem, že počítat litry průtoku skrz fosfátový filtr nějak moc nemusíme. Z druhé strany ale nesmíme zapomínat na jeden základní fyzikální princip, který říká, že voda (stejně jako např. elektrický proud) vždy pro průtok preferuje místa s nejmenším odporem (zjednodušeně řečeno).
Samotné "antifosové médium" bývá obvykle dost husté k tomu, aby v proudu vody (např. ve filtru) utvořilo zátku, kterou voda (pokud má kolem dostatek místa) má snahu obtékat. Na povrchu sáčku, ve kterém je médium do filtru vloženo, se usadí kal a bakterie a tím se ještě více zmenší možnost "průtoku" vody médiem.
Takže pouze vložením obalu s "antifosem" do filtru nezaručíme správnou funkci tohoto média - t.j. že dojde ke kontaktu = chemické reakci (a vazbě) většiny molekul "fosfátů" obsažených ve vodě s atomy (obvykle trojmocného) železa obsaženými v "antifosu" s následným vznikem nerozpustné sloučeniny fosforečnanu železitého (což je jeden z nejčastěji používaných způsobů kontroly fosfátů v akváriích).
Abychom proto zaručili využití celého objemu vloženého média (a nejen pouze jeho povrchové vrstvy), musíme vodu skrz "antifosové médium" aktivně protlačit nebo prosát. No a v tomto případě musíme použít čerpadlo, které bude mít dostatečný výkon k tomu, aby vrstvou "média" o neznámém odporu protlačilo dost vody k tomu, aby toto médium mělo vůbec možnost splnit svůj účel.
Různými výrobci nabízené tzv. antifosové filtry jsou dost drahé a přitom dostatečně jednoduché k tomu, aby si je každý dokázal z nějaké nádobky (nebo trubky) z umělé hmoty a malého čerpadla doma vyrobit. A myslím si, že autor vik(em)_33 citovaného "...... 500 l/hod....." měl asi na mysli to, co jsem zde tak obsáhle (a možná zbytečně) popsal. Výsledek nebude 500 l/hod., ale třeba jenom 50 l/hod a i to bude dostatečně zaručovat dobrý (očekávaný) výsledek.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Vydržte,bude,ale ve foťáku nepremává karta,nevím proč,vadné sektory?,opravdu nevím.Každopádně udělám pár fotek přes mobil,alespoň něco.Jestli ty fotky nebudou zítra,tak ať se propadu do západního německa :lol:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Připájám nějaké fotky,konečně,ale jsou zatím z mobilu :? , čekám na foťák.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Príspevok od používateľa kominík »

vypadá to vcelku zajimavě,mám sice radši vyšší hladinu,ale to je věc názoru,možná budeš muset přidat proudové čerpadlo aby nezačali bělet sps,ty dvě se mi zdají málo na takový prostor,ale jinak super
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Celkem tam mám 2x nanostream 2500l/h, potom 1x hydor 3200l/h a 1x seio 4500 l/h.Celkem 12700 l/ hod, což už docela jde na 350 l akvárium.Není to bůh ví jak moc.Každopádně,v noci jsou u všech SPS a LPS opravdu extrémě vytažené,ještě se mi to nestalo.Včera jsem nasadil na líhnutí artemia,tak doufám,že z toho něco bude,abych je mohl nakrmit 8)
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Príspevok od používateľa kominík »

viděl jsem podle fotek jenom dvě,asi jsem se špatně díval.je zajimavé že sps když dostanou ten maximální proud tak jsou čím víc tím krásnější,tak hlavně ať to roste ,doufám že ryby jednou budou hledat vodu
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

:lol: díky

jinak jsem včera krmil čerstvě vylíhlou artemií a můžu vám říci,že se všichni chovali jako pitomí :lol: , máte s tím někdo zkušenost a popřípadě,jak často jste krmili? Já mám v plánu 1x týdně vždy v noci.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Artemky nechávám líhnout průběžně téměř celé léto. Na balkóně ve starém AQ - bez vzduchování :) A krmím pak každé ráno, někdy i večer injekční stříkačkou. Dávám líhnout vždy cca o něco méně než kávovou lžičku a s vylíhlými artemiemi krmím dokud jsou. Pak dám další dávku vajíček :) Rybám se to líbí, LPS také ( caulastrea, euphylia ) Pro acropory a montipory bych řekl že je tohle krmení moc velké.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"