Reef construct vs. Coral Fix

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Jodi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 26 Aug 2006 23:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Reef construct vs. Coral Fix

Príspevok od používateľa Jodi »

Rad by som sa spytal aky je rozdiel medzi ReefConstruct od aqua medic a Coral Fix 104.74 od tunze.

V tom coral fix je na instrukciach pisane ze by sa nemalo pouzivat priamo v akva, len po zaschnuti by sa tam malo dat. je to tak isto aj pri ReefConstruct??
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

IMHO jsou to uplne stejny lepidla. Aspon podle barvy, smradu, konzistence a pouziti.
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

Jsem zapomel napsat, ze primo v reefu s nima lepim a jedinej negativni efekt byl, kdyz jsem mel od lepidla spinavy prsty, tak na to nektery SPS spatne reagovaly.
Používateľov profilový obrázok
Jodi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 26 Aug 2006 23:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jodi »

Ja som zas spozoroval reakciu na reefconstruct... Ked som lepil euphyliu tak to niak zobralo vsetky xenie... Ale spamatali sa z toho a za 2 dni boli fit...

Zarazil ma ten "navod", kde je pisane ze sa maju lepit mimo akva...
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Při používání lepidel přímo v akváriu radím velkou opatrnost. Lepidla by se neměla dostat (třeba potřením znečištěnými prsty) na povrch tvrdých korálů (hlavně SPS) - korály to nemají rádi a někdy potřená část zahyne. Kdysi v minulosti jsem lepil přímo v akváriu nějaký korál (přesně si nepamatuji, asi něco ze skupiny Nephthya) zespoda na kámen v jeskyňce a šlo to velice špatně. Přitom se uvolnilo několik kousků lepidla, které sežraly ryby. V důsledku toho pak odešlo několik ryb do nebe. Někdy se ryby snaží i "ochutnat" čerstvé lepidlo, což jejich zdraví také neprospívá. Proto vždy, když nějaký koral přilepím, tak kámen s korálem vložím na cca 2-3 hodiny do filtru a do akvária jej přemístím, až když je lepidlo vytvrzené.
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Ja osobne mam dobru skusenost s KoraFixStick od GroTechu. Je to taka 2 zlozkova plastelina, ktora sa pred lepenim poriadne vymiesi, aby sa premiesali tie zlozky a moze sa lepit. Uplne vytvrdnutie pod vodou trva cca 3 hodiny.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

ja lepim bežne všetko priamo v hlavnej nádrži, keď je toho lepidla viacej tak všetky koraly zareagujú stiahnutím polypov. doteraz som používal len aquamedic reef construst často bol však ASI po záruke a dosť ťažko sa tie dve zložky miesili pričom bol problém tiež pri formovaní alebo vtláčaní koralov, alebo ich úlomkov.

Teraz používam KoraFixStick od GroTechu, je to oveľa mekšie lepidlo lepšie sa s ním robí ale oveľa skôr tuhne pod vodou ako aj mimo nej. Treba si dať na to pozor a keď tak na pár minút korál podoprieť. :D
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Jodi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 26 Aug 2006 23:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jodi »

Takze sa nemusim bat a kludne s tym tunze mozem zlepit kamene aj pod vodou??
rad by som zlepil niektore skaly aby to bolo stabilnejsie a este potrebujem prichytit aj alveoporu...
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

no skus vždy zlepiť len časť toho čo plánuješ každý deň trochu, tak aby si do nádrže nedával veľa lepidla naraz. tak by to malo byť OK
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Jodi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 26 Aug 2006 23:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jodi »

laomedon napísal:no skus vždy zlepiť len časť toho čo plánuješ každý deň trochu, tak aby si do nádrže nedával veľa lepidla naraz. tak by to malo byť OK
Ok, dik... Skusim...
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Problem pri epoxidoch, ako som niekde cital, je uvolnovanie tepla pocast tvrdnutia. Ked do lepidla zabalis aj zivu cast koralu, ta sa uvari, odumrie a da pripadne vznik infekcii, co moze skoncit ako RTN alebo STN. O chemizme nemam ziadne info, ale tiez mam skusenost so zatahovanim polypov po lepeni. SPS lepim vylucne sekundovym lepidlom a dvojzlozkove plasteliny pouzivam len na prichytenie podkladoveho chipsu s koralom na utes.
Ked chces stabilizovat kamene, urob si gulicku a natlac ju medzi sutre, aby sa ti do vody uvolnilo co najmenej lepidla. Ale spoj nie je bohvieako pevny, takze na nejake zlozite poschodove stlpy by som radsej pouzil trochu malty na suchu.
Používateľov profilový obrázok
Jodi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 26 Aug 2006 23:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jodi »

Tak som sa vcera pustil do lepenia. Lepil som zatial len jednu Alveoporu takze som toho nedal vela naraz. Xenie to zvlatli ovela lepsie ako reefconstruct ;) ...
Patrik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 14 Jan 2007 12:48
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa Patrik »

Jodi napísal:Ja som zas spozoroval reakciu na reefconstruct... Ked som lepil euphyliu tak to niak zobralo vsetky xenie... Ale spamatali sa z toho a za 2 dni boli fit...

Zarazil ma ten "navod", kde je pisane ze sa maju lepit mimo akva...
Včera som prvýkrát lepil pod vodou. Tunze - epoxid. Zareagovalo stiahnutím všetko okrem zoanthusov, pachyclavulárky, montipory a sarkáč erem. Zaujímavé, že elegans sa úplne stiahol. Najviac stiahnuté boli sinulárky a xénie. Sinulárku som takú stiahnutú ešte nevidel - dokonca sa mi to zdalo krajšie ako keď je von. :) Dnes badám dozvuky na jedenj xénii, ostatné už je vpoho. Po tomto pokuse sa budem snažiť toto lepidlo používať čo najmenej. Čo ide prilepiť vonku, budem lepiť určite sekunďákom.

Snažil som sa tiež prichytiť gorgóniu - už to viackrát neurobím. Keďže to nakoniec aj tak nešlo(vyvliekala sa), tak som použil sekunďak. Dnes som zistil že tá časť, čo prišla do styku s lepidlom(tunze), odumrela. :(
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Ja som kupil reef bond, je to asi nejaky "cement". Uplne super to drzi, lepit sa da priamo pod vodou. Treba vypnut prudenie, aby sa to neodplavilo pred vytvrdnutim. U mojich piatich koralov ziadna reakcia! Oproti Coral-Fix ozaj pevne drzi.
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Reef Bond

Príspevok od používateľa Luděk »

Taky jsem koupil tento týden od Pepina Reef Bond-práškové lepidlo 0,5kg za 545,-Kč (na to množství super cena) :lol: , Člověk se s tím musí ale naučit dělat. Ta příprava nic moc ,ulepené ruce a všechno kolem-jsem šikovný, ale jinak drží perfektně ,rychle tuhne a lepil jsem toho víc najednou rovnou v akva a žádný problém se stáhnutím korálu nebyl vidět. Až na tu přípravu jsem s ním max.spokojený.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"