Reefer XL

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
drtic1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 10 Dec 2015 08:14
Bydlisko: Liptovsky Mikulas + Trencin

Reefer XL

Príspevok od používateľa drtic1 »

Ahojte, som tu novy a chcem prejst zo sladkovodnej akvaristiky na morsku. Aj ked som uz co to pocital na nete este nie som uplne rozhodnuty, co presne si kupim. Rozmyslam nad Red Sea Reefer XL asi 425 http://www.shop-meeresaquaristik.de/tan ... 17398.html, oproti Eheimu ma vacsi Sump... Kazdopadne, vy ako skusenejsi, v com vidite teoreticky nevyhody? Aku techniku by ste dali dovnutra, ak to chcem mat co najviac bezudrzbove? A este rozmyslam, ci neist rovno do XL525, co ma o cca. 100 l viac, ale stoji aj o 500 EUR viac... Pripadne mate skusenosti, ci akva na zakazku vyjde lepsie?
p.s. rozmylsam len o makkych koraloch a rybkach Klauni, krevety, nejaky krab, slimak ako cistic, Zebrasoma, Paracanthurus, aj ked neviem, ci akva nie je pre nu male, ale videl som na nete aj 200 l akva s nou...
Cheers,
Drtic1
Akva Red Sea 170 Reefer
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Reefer XL

Príspevok od používateľa kačer »

Osobne mas nejlepsi si akvarko postavit a seskladat sam. Vyjde te to na mnohonasobne mene nez za nejaky set. To co usetris muzes pak v pohode investovat do dalsi techniky nebo zivocichu. A jak uz tu bylo receno mnohokrat, najdi si v okoli nekoho kdo uz more nejaky ten cas ma, vem flasku a zajdi na pokec. Pokud to bude clovek, ktery tomu alespon trochu rozumi, tak ti da do zacatku nenahraditelne rady. A to, ze chces mit v AQ pouze mekke korali, tomu never, casem az se vice rozkoukas budes chtit i tvrde. Hodne lidi rikalo, ze chce pouze mekke a malokdo zustal pouze u nich ...

Odesláno z mého Lenovo K50-T5 pomocí Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
drtic1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 10 Dec 2015 08:14
Bydlisko: Liptovsky Mikulas + Trencin

Re: Reefer XL

Príspevok od používateľa drtic1 »

Dobry napad s tou konzultaciou. Je niekto z fora ochotny sa stretnut v Trencine a okolo resp. L. Mikulasi a okoli? Samozrejme by som prisiel aj s presentom :)
Akva Red Sea 170 Reefer
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"