Mišove a Zuzkine NANO 30l

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Ešte raz všetkým ďakujem, a viem, že veľa krát to tu bolo písané moc si cením vaše rady... :D Ešte som sa chcel opýtať čo resp máte nejakú preferovanú značku na testy vody? Našiel som sera kit ale som našiel tuna na forku, že je to na hovno... Chalani volal som s kamošom a vravel, že by mi zadarmo dal ext. filter Fluval 206, nieje to príliš???
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Mira74
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28 Dec 2013 19:18
Bydlisko: České Budějovice

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa Mira74 »

Když zahodíš filtr a světlo, proč sis vlastně kupoval ten set? Nakonec ještě zjistíš, že se tam vejde málo vody :)
Předělat Škodovku na Ferrari je technicky náročný a nákladný. V tomto případě bych navrhoval zahodit celý a začít znova :D

Jinak ten závěsnej filtr je podle mě to nejlepší na tom setu. Větší závěsnej filtr jsem neviděl(netvrdím, že neexistuje) a
naprosto dostačuje a zajišťuje i celkem slušný proudění. :)
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa vik_33 »

Pro testování mořské vody jsou použitelné více-méně jen testy Salifert - tedy pokud jde o "kapací testy". Výjimkou je test kh, který můžeš použít bez obav i od Sery nebo Tetry. Pokud se chceš měřením více zabývat, pak jdi cestou vajíček od Hanna Instruments.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa Myscho151 »

:D hm lebo sa mi páčil, ako som povedal mám možnosť tam šupnúť externý, ktorý by som mal zadara a ešte aj menej elektriky berie. :D čo sa týka toho prerábania škodovky na ferrari máš pravdu... ale tak čo v dnešnej dobe neni nákladné... :D akurát ten filter zavesný strašne hučí... :D a predpokladám, že na mäkké koraly by malo byť dostačujúce. Ak ma to naserie tak vymením svetlo :D a potom akvarko za väčšie a budem mať aspoň zabehnutý filter :D :twisted: :twisted: :twisted: uvidíme ale ja verím, že to pôjde... neverím to ísť musí!!! :-)
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Dyksn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 18 Okt 2012 20:16
Bydlisko: Brno

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa Dyksn »

Zkouseli jste nekdo dobrou vodu? Nebo jen kritizujete protoze to tak nedela kazdej? Tady je absolutne nulova tolerance k ostatnim, hlavne ze ti tady radi lidi, co maji akva par dnu a delaji strasne chytry, protoze se to takhle tady slusi a patri a nekde to cetli.... Nerikam o sve nadrzi ze je top, mam mekky a lps - ty se me libi nejvic a asi dve sps a taky jsem zacinal na dobre vode - clovek hold nechce kupovat vse na zacatku, aby pak nemusel prodavat..... Zadny rozdil jsem nezaznamenal OV vs dobra voda, ale jasne, clovek co tohle poradi je uplnej debil, protoze to nedela kazdej. Rozhodni se co chces v nadrzi za koraly, pak res jak te to pojede, na to co jsi napsal, zoanthusy, mekky a nejaky tvrdy ti staci tydeni vymena vody, dobry svetlo a ani odpenovac ve tricitce nepotrebujes. Do filtru si dej svicovu klasiku, neprirybni to, kup jednoho klauna malyho a krevetu a pojede te to.... Kor kdyz mas klimu a nemusis se bat veder.... Ale jasne, muzete se tady dohadovat o vecech a nazorech, odrazovat lidi tafy vubec neco psat....
Naposledy upravil/-a Dyksn v 13 Jan 2016 22:39, upravené celkom 1 krát.
At to roste a zije.
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Dyksn-

ja som tvoju Dobru vodu nekritizoval, len som povedal, že vodu z čiech objednávať nebudem, nakoľko by ma to vyšlo veľmi draho :D :D Akurát pozerám na tie testy... Dyksn ty používaš čo?
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Dyksn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 18 Okt 2012 20:16
Bydlisko: Brno

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa Dyksn »

To nebylo ma tebe :-D myslim s tou vodou...

Dej si rybicky.net. vyfiltruj morsky akva a me tam najdes, mam to tam popsany..... Jedu podle svica, proc vymyslet, kdyz to nekdo udelal za me :-) tj.zeolit, keramika, antiphos, nejaka houba aby se nereklo. Bez odpenovace, vymena jednou za tyden az dva, nak se mi chce... Ale jak rikam, nemam zadny extra narocny koraly ;-) hlavne z toho nedelat vedu,a to delat radost, ne se nervovat jestli udelat to co rekne ten, nebo tam ten...
At to roste a zije.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa vik_33 »

Ale chlapci - vždyť si lijte do AQ co chcete. Je to každého věc.
Problém nastává tehdy, když akvarista který používá podobné "náhražky" má problém a potřebuje poradit.
"Dělám všechno tak jak mám a najednou mám v AQ řasy a nemůžu se jich zbavit. Poraďte mi co mám dělat."
A nastává pátrání ... a přitom ... možné příčiny se pořád opakují:
Nevhodná voda, nevhodné kameny, špatná některá část filtrace ( případně všechny ), málo světla, zanedbaná údržba ( výměny vody, výměny sorbentů, čištění filtrů atd. ), přerybněná nádrž, úhyny nevhodně zvolených živočichů ... atd.
Tak ... a včil mudruj ... liješ do AQ vodu, obsahující nějaké množství rozpuštěných látek. Není jich tam moc, ale rozhodně víc, než ve vodě z RO. Z nádrže nemají kam zmizet = hromadí se tam. Jak dlouho potrvá než se to projeví je závislé na velkém množství faktorů ... někdy měsíce, někdy roky. Lépe se ale hledá příčina, když těch možných je co nejméně ...
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa Madox »

ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa ellbunda »

Tak začít tím, že do toho budu lejt Dobrou vodu, je určitě krok tím správným směrem! To co kupodivu na etiketu neuvedou je poměrně vysoký obsah silikátů a já blb se je snažím RODI filtrem vymlátit... A to nepočítám ten fakt, že při odparu se nám z nádrže mizí pouze voda, prvky a soli zůstávají. Tzn. postupným doleváním odparu nám z nádrže vzniká poměrně slušná minerálka...
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa drakken »

To dyksn : "Zkouseli jste nekdo dobrou vodu? Nebo jen kritizujete protoze to tak nedela kazdej? Tady je absolutne nulova tolerance k ostatnim, hlavne ze ti tady radi lidi, co maji akva par dnu a delaji strasne chytry, protože se to takhle tady slusi a patri a nekde to cetli" ak týmto narážaš na mňa akvaristike morskej sa venujem 19 rokov.Neodsudzujem nič čo kto robí vo svojej nádrži . Radiť niečo také začínajúcemu akvaristovi je proste nezmysel.To že si tam v začiatkoch lial dobrú vodu neznamená že to bude fungovať dlhodobo.Je to zdroj potencionálnych problémov v budúcnosti.Obzvlášť keď cena RO je skutočne veľmi nízka . To že rady skutočne skúsených akvaristov odsudzovali akvaristi ktorý majú akvárium jeden dva roky a ktorý už na toto fórum ani nechodia lebo ich zaručené postupy z dlhodobého hľadiska nefungovali spôsobilo že zo skutočne profíkov sem nechodí takmer nikto čo je obrovská škoda.
Naposledy upravil/-a drakken v 14 Jan 2016 10:23, upravené celkom 1 krát.
Takmer všetko sa dá zvládnuť len treba mať vôlu :-)
Dyksn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 18 Okt 2012 20:16
Bydlisko: Brno

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa Dyksn »

To byl jen preklep, nebo cilena urazka?
S tim, kdo ma akvarko par dnu, jsem nemyslel tebe, ale ty, co pisou pod kazdej prispevek a zakonci ho - ale urcite ti poradi zkusenejsi, ale to je vlastne fuk. Videl jsem akvarko co takhle fungovalo ctvrtym rokem a bylo hezci nez vetsina co jsou tady. Netvrdim, ze to je to nejlepsi, ja psal, ze jsem to pouzival ze zacatku. A pokud se podivas do sekce prodej, tak lidi sami nevi co chteji, takze je pouze ta moznsot, nejakej ten mesic pouzit tuhle alternativu, protoze kdyz clovek po mesici zjisti, ze ho to proste nebere, ze by na to nemel cas, tak je o vec min v sekci prodej. Ale jasne, chapu, nekdo napise svoji zkusenost a pokud to neni podle zdejsich nazor a predstav, tak je ten nejhorsi, v pohode, neberu vam to. A me to je ve finale jedno...
At to roste a zije.
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa drakken »

Preklep.Prepáč.
Takmer všetko sa dá zvládnuť len treba mať vôlu :-)
Používateľov profilový obrázok
pepakolin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 04 Aug 2011 12:47
Bydlisko: Kolín

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa pepakolin »

Jen pro porovnani , dobrá voda 1,5l -okolo 12,- a osmoticka u obchodníka 1l - 4,- s tím že vím co tam leju a nemusím kupovat osmozu .Vemu bandasku na 14 dní a mám klid ;)

Odesláno z mého STV100-4 pomocí Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa vik_33 »

Uvědomte si, že cena té nejmenší RO je cca 1600,-Kč ( někdy i méně ). Riskování s balenou vodou bych chápal tak 10-15 let nazpět, kdy RO stála 20-50 000,-Kč ... ale dnes? :roll:
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Zamknuté

Návrat na "Nano Reef"