Mišove a Zuzkine NANO 30l

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Mira74
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28 Dec 2013 19:18
Bydlisko: České Budějovice

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa Mira74 »

Mám tam hodně kamenů, takže je to snazší. Vím, že se takový kamenolom každýmu nelíbí, ale jinak moc korálů v tak malým prostoru nevyskládáš. :)
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa Madox »

No ja zas taky skuseny nie som, som tu rok a par minut. Treba sa pohrabat v starsich clankoch napr http://reefkeeping.com, je tam vysvetlena chemia od zakladu az po nieco comu tu na reefe rozumie par ludi s chemickym vzdelanim, precitat nejaku knihu a bude to v pohode :wink: inak zaujimavy koncept nana 60l ma svico, je pravda, ze to nemusi fungovat kazdemu podla toho, ale ako inspiraciu by sa to tiez dalo zobrat.

Viac kamenov = viac plochy, viac porovite = nasobne viac plochy
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa Myscho151 »

njn to máš pravdu ja tam mám asi len 2 kg ale ešte asi jeden kamienok prihodím len musím na neho počkať, kým príde.

Čo sa týka leta a horúčav tak toho sa moc neobávam pretože mám doma klímu - tak teplota v miestnosti bude konštantná.
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Dyksn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 18 Okt 2012 20:16
Bydlisko: Brno

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa Dyksn »

Nad tou denni vymenou pul litru vody bych se zamyslel. Jak dlouho te to bude bavit, tyden, dva, mozna mesic, ale pak si tim zhnusis radost z akvarka. A nejlepsi je nalit do akva vodu cerstvou. To bych radsi ozelel ty narocny sps koraly a ryby. Navic, neni ucinejsi venit vetsi mnozstvi vody? Pul itru nemuze ten system ani poznat, ale pokud na tom nekdo funguje, tak proc ne no... Ale jak rikas, kazdej ma spoustu nazoru, takze stejne si musis ve finale vybrat sam...
At to roste a zije.
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Dyksn:

napísal si to múdro, preto sa pýtam a viem, že si musím vybrať sám. Ako vravíš kým ma to bude baviť budem tú vodu meniť resp. nemám problém niečo dokúpiť skús niečo odporučiť, hovorím som začiatočník a učím sa a budem vďačný za názory.

Uprednostnil by som zase nejaký komplet: možno je to hlúposť ale možno by sa našlo niečo ako externý odpeňovač a zároveň dávkovač vody? EDIT: nie dávkovač ale doplnac odparenej vody.

To mi pripomína, že musím asi kúpiť RO, resp podľa Vás ako dlho "vydrži voda z RO napr vo fľaši?"
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Používateľov profilový obrázok
cooffe
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 20 Jún 2013 21:00
Bydlisko: Praha 9 Střížkov
Kontaktovať používateľa:

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa cooffe »

no bez reverzní osmozy si závislý na tahání vody z akvaristiky,či od přátel-navíc jak dlouho je to bude bavit?nehledě na to,že to něco taky stojí..takže bych být tebou reverzku koupil,dneska stojí pakatel a nejsi závislý na někom druhým a hlavně-máš vždycky v případě problému čerstvou vodu pro případnou výměnu
IM Nuvo mini 38G+Kessil
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa Myscho151 »

coffe

tak ako vravíš u nás v Prešove to predávajú za 0,15€ liter - pri takom malom akváriu to je zanedbateľné ale zas pohodlnejšie to je mať doma. Od akej firmy by si odporučil?

EDIT: skladovateľnosť vody je podľa teba aká?
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Čo by ste povedali na tieto koraly : Zoanthus sp. green, Zoanthus sp. blue, Clavularia viridis
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa LukasO »

demineralizovanou vodu můžeš mít ve vhodné nádobě v podstatě jak dlouho chceš. Zasolená voda se musí "hýbat", jinak dojde k srážení minerálů atd.
RO ti stačí nejlevnější nejmenší model, na slovensku nevím (to ti určitě napíší kluci ze slovenska), v čechách např. mangala.cz
RO má v nabídce každý obchod s mořskou akvaristikou
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Lukaso:

tak ďakujem za odpoveď, nakoľko zatial budem dolievať len kvoli odparu, a čo si myslím, že sa má dolievať iba voda z RO čistá, nakoľko sa odparuje iba voda a soľ ostáva v "akva".

Čo sa týka tu východu nikto to nemá skladom čiže iba internetové obchody, preto sa pýtam čo by bolo najvhodnejšie. (značka)
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa axelson »

pocitaj za reverzku das okolo 50 euro. Ale mas to doma. Tahat stale bandasky cesta neviem. Mne by sa nechcelo (financne to je ina stranka-tuna sa myslim reverzka neoplati ). Pre male akvarko sa da urobit DYI doplnenie odparu ja som obejdnaval na vyrobu pre nano z ciny veci a aj s trafom, cerpadlo a plavak do 10 eur. Druha vec je kolko chces investovat do 30 l nana penazi, casu? Viem o com hovorim nedavno som zalozil 70 l nano a potom po mesiaci presiel na 270 l. Starost bola s mensim vacsia. Nano fungovalo bezproblemov :D
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Axelson

to, že môj problem nesu financie ale voľný čas, a ako sa tak nad tým zamýšlam, vzhľadom na to, čo bolo napísané o skladovaní vody radšej kúpim pár litrov vody osmotickej vody do bandasky a mám pokoj. Nakoľko som pozabudol na to, že osmózu by som musel napojiť na umývadlo resp prívod vody čo sa mi moc nechce.

Čo vy na tie koraly čo som napísal? Niečo v podobnej farebnosti by som chcel.

Otázka: zastúpi interný filter s dobre nasmerovaným výtokom prúdové čerpadlo? Nerád by som tlačil do akvárka veľa vecí najmä kvôli priestoru. Dneska skočím ešte asi po kilo resp dve kilá kameňa - živého.

Samozrejme ešte musím zohnať hustomer a chémiu na meranie hodnôt. EDIT: asi to skor bude refraktometer
Naposledy upravil/-a Myscho151 v 13 Jan 2016 15:30, upravené celkom 1 krát.
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Používateľov profilový obrázok
shotik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 21 Apr 2015 13:55
Bydlisko: Praha

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa shotik »

neber to zle ale přijde mi že jdeš úplně opačnou cestou než většina tady na foru. Napustil si akvarium a teď se ptáš

Dle mě interní filtr nezastoupí plně koloběh v akváriu jako proudové čerpadlo.

RO jsem původně taky nechtěl kupovat a nakonec to byla první věc kterou jsem pořídil ještě před akváriem. Ta pohoda, že si udělám vodu kdy chci a kolik potřebuji je k nezaplacení.

Zoantusy do akva budou v poho
8) ex 70L, 200L Reef

100L Nano
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Shotik

Ja všetko resp. väčšinu vecí riešim opratívne. Tak či tak by som čakal mesiac/dva kým sa akvárko zabehne možno aj viac. Zo spomínaného dôvodu som sa domnieval, že ten spomínaný zábehový čas využijem na spomínané dobehnutie resp. získanie vedomostí na základe vaších skúseností a odborných rád.

RO som nekupoval nakoľko akvaristiku mám po ceste z práce, a mal som možnosť do akvárka dať vodu živú, čiže "vlastnú" som si nepotreboval urobiť, možno si RO kúpim ale fakt ak je pravda, že osmotickú vodu môžem skladovať tak si kúpim 15l do bandasky a budem jej mať viac než dosť. Ak ma to prestane baviť tak si RO kúpim. Keby, že chcem väčšie akva tak by som si jasne musel RO kúpiť lebo by som sa za vodu nedoplatil :D.

Diky za info ohľadom tých zoantusov
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Mišove a Zuzkine NANO 30l

Príspevok od používateľa Madox »

No takto to nefunguje https://www.youtube.com/watch?v=07vSjpiF9Uw#t=38. Tie sety by mohli zakazat ....
To UV-C mi pride uplne zbytocne.

Jedine co potrebujes na nejaku filtraciu pri rozumnej zatazi je asi fosfat absorbent. Ten mozes strcit aj do toho HOB filtra k tomu zeolitu. Operativne riesit u mora je asi prilis velke riziko. Nemozes vzdy cakat, na nieco co sa stane, alebo co nemas. Mas napisanych viacero moznosti.

Treba o nich co to precitat a podla toho sa zariadit, vybrat si metodu, kazde akvarium je ine, kazde akvarium ma inu zataz, ine korali, ine ryby, ineho opatrovnika. Da sa pokazit aj velke akvarium vlastnou blbostou, da sa aj to najmensie akvarium udrzat s tymi najnarocnejsimi koralmi. Ide o vzdelanie a cit. Nikto ti neda zarucenu radu, lebo kazdy ma svoje postupy. Mozes maximalne prebrat/adoptovat si niekoho zabehntu teoriu, to je to co tu viacmenej od kazdeho dostavas.

Vies preco ti tu pisu ludia co maju 1-2 roky skusenosti ? Lebo ostatny su uz z toho unaveny, vsetkym vsetko dokola vysvetlovat, ako, co, preco. Mozno na ten start vieme dat ake take informacie, ale aj tak verim, ze sa minimalne polka dlhorocnych moriakov len pousmieva na tom. :wink:
Zamknuté

Návrat na "Nano Reef"