živé skaly

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Musim sa priznat ze aj ja uz jazdim (alebo zajizdam) :) . Niekedy vo februari som suche sutre naukladal do 100L becky/kade a zalial vodou z akva. Ale neviem co lepsie urychli proces teplo alebo svetlo, lebo ta becka je cierna a zrejme to nieje ono a mam to cele za barakom. Asi to budem musiet prehodit do nejakeho stareho akva, slnko ten ´cycling´asi hodne urychli?
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

jojo svetlo pomoze, teplo ani moc nie
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
stradalse
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 13 Aug 2006 16:49

Príspevok od používateľa stradalse »

Zdravim všechny,nechci být troufalí ale každý tady mluvíte jak mistři světa v mořské akvaristice,ale vaše fotky vašich nádrží jsou tedy nic moc.Je to jen můj názor,koráli malé na malích ůtesech a ryby taky nic moc.
Já si ted taky zakládám AQ musím tedy přiznat že mi s ním pomáhá odborník
,a pokavad chcete mít pořádné AQ tak do toho musíte pustit taky nějakou tu korunu.Některé ty filtrace co jsou nafoceny v galerii jsou opravdu směšné.Neviděl jsem u nikoho například CO2 když už tedy máte refugnia,nebo třeba reverzní osmozu,filtry z baktobali atd.Já mám teprve vybudovaný ůtes a zabíhám filtraci a jsem v tom už za padesát tis.A to mám jen 300l AQ,co se týče odpěnovače tak čím výkonější tím lepší a né ty paskvili některé co jsem vyděl.
zakaz vstupu za nevhodne spravanie
Používateľov profilový obrázok
Robo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 19:19
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robo »

Nezabudni že technika neni všetko , už veľa mudrlantov sa na tom popálilo.
Ale držím ti palce.

Robo.
Morské akva je predovšetkým veľa,veľa trpezlivosti
Jan Husinecky
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 08 Aug 2006 14:40
Bydlisko: České Budějovice CZ
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jan Husinecky »

[quote="stradalse"]


Nedalo mi, abych neodepsal. Ne každý, do moře může investovat to co ty. Takže pokud člověk nemá peníze na rozhazování, snaží se na něčem ušetřit.
A možná bude jeho radost a něco větší, že dokáže na něčem ušetřit a bude to šlapat stejně, jako někomu co nakoupí již hotovou techniku. Jsem tady jen krátce, ale spoustu lidí zde považuji za odborníky, kteří se v moři opravdu vyznají. Rád bych dodal ještě něco, ale další mne zajisté doplní. Jen ještě doporučuji, přečíst si základy českého jazyka.
Toť vše. Honza
Naposledy upravil/-a Jan Husinecky v 16 Sep 2006 18:51, upravené celkom 1 krát.
Alik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 08:59
Bydlisko: Letohrad

stradalse

Príspevok od používateľa Alik »

Někdo prostě nemá šanci investovat tolik peněz. Momentálně jsme oba ve stejné fázi v zakládání akvária. S tím rozdílem že já to "lepím" po stovkách a všechno jsem si udělal sám. Mám dvojnásobnou radost že to pomalu začíná fungovat a z každýho novýho červíka nebo jiného tvora se těším. Informace získávám z tohoto fóra od "mistrů světa" a jsem za ně velmi vděčný. Bez nich bych o mořském akváriu jen snil.

Příště buď opatrnější ve vyjadřování, nikdy nevíš kdy budeš potřebovat poradit (i když ty na to přeci máš své odborníky)..., v tom případě nevím co tu hledáš?

Předevčírem jsem koupil jeden živý kámen pro naočkování života.
Už jsem na něm odhalil 3ks skelnejch sasanek. Je to jen smůla nebo jsou ty potvory všude?
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

stradalse napísal:Zdravim všechny,nechci být troufalí ale každý tady mluvíte jak mistři světa v mořské akvaristice,ale vaše fotky vašich nádrží jsou tedy nic moc.Je to jen můj názor,koráli malé na malích ůtesech a ryby taky nic moc.
Já si ted taky zakládám AQ musím tedy přiznat že mi s ním pomáhá odborník
,a pokavad chcete mít pořádné AQ tak do toho musíte pustit taky nějakou tu korunu.Některé ty filtrace co jsou nafoceny v galerii jsou opravdu směšné.Neviděl jsem u nikoho například CO2 když už tedy máte refugnia,nebo třeba reverzní osmozu,filtry z baktobali atd.Já mám teprve vybudovaný ůtes a zabíhám filtraci a jsem v tom už za padesát tis.A to mám jen 300l AQ,co se týče odpěnovače tak čím výkonější tím lepší a né ty paskvili některé co jsem vyděl.

jak dlouho máš reef že takto hodnotíš?
Mimochodem asi jsi vůbec nepochopil o co tady na foru jde.
Tudíž zaplať odborníka a po roce se ukaž jak ti vše šlape. Budeme zvědaví.
Mimochodem, kde že se dají vydělat pořádný prachy? :D :D
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: stradalse

Príspevok od používateľa shark »

Alik napsal:
Předevčírem jsem koupil jeden živý kámen pro naočkování života.
Už jsem na něm odhalil 3ks skelnejch sasanek. Je to jen smůla nebo jsou ty potvory všude?[/quote]


Jak kdy se podaří.Ale většinou pokud jsou na prodejně živáci dlouho tak se ty potvory ponich rozlezou.Hrozně rychle se množí :evil:
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Osobne si myslím že to je trochu unáhlená a bezdôvodná kritika
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

mno nevím,je sice fakt že podle našich fotek nejsou naše AQ moc srovnatelná s těmi z reefcentralu , ale pravda tohle si může dovolit jen pár jedinců.Co ti pak můžou být platný vědomosti, když nato prostě nemáš a snažíš se alespoň v rámci možností udělat si doma pěkný (svoje) moře.Nemyslím, že kritika ve stylu "nevypadá to nic moc,ovšem já do toho narvu a pak to k něčemu bude" něčemu a nebo někomu pomůže.Nejsem proti investovat prachy ve velkým a pokud bych nato měl asi bych volil AQ jinak než jej mám.Tak tedy pokud se zadaří a AQ
p.stradalse bude šlapat, tak mu to samozřejmě jen přeji a budu rád pokud se pochlubí nejen s AQ ale také ze zkušenostmi , které pomohou ostatním k udržení domácího moře :wink:
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Tá kritika od niekoho kto si nechá robiť akva "profikom" no teda klobúk dole. Vieš, my sa tu len hráme na moriakov. A ked sa ti nepáči , tak nás nechaj sa hrať dalej.......
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Preferujem pravo slobodneho vyjadrovania sa, tak nac tolko emocii.
Nadruhej strane poviem ze mnohi tu maju akva prave take ake maju, lebo take chcu a take sa im lubi. A ja by som nemal vôbec pôzitok pozerat sa na akva v ktorom su narvate tazke tisice. Treba si pockat a snad sa dockame niecoho co tu este nebolo :roll: .
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Tomas772
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 10 Sep 2006 23:50
Bydlisko: Olomouc

Zaslal: So Sep 16, 2006 4:19 pm Predmet:

Príspevok od používateľa Tomas772 »

Já bych začal tím českým jazykem! Něco tady kritizovat a nevědět, jaké se kde píše měkké nebo tvrdé "i", hm, to je fakt odvaha a vizitka. Kdybych to napsal já, tak se zavrtám do písku a nikdy bych už tady nic nepsal. Ale o to teď primárně nejde. Jde o to, že někdo na to má a někdo ne. Asi sis nevšiml o co tady jde. Každý, nebo většina tady kutí a raduje se z každého malého úspěchu a také z toho jak ušetří když zaimrovizuje a ono to funguje. Taky bych se dokázal zadlužit nebo očesat rodinu a narvat do toho 100 nebo 200 tis. najednou, ale to by mě teda nebavilo! Raději po kouskách dál a dál. A nezapomeň, největší radost je ta předradost a těšení se tak nemachruj. Ty nádrže co tady ukazují jsou náhodou SUPER a nevím, jestli se k nějaké takové dopracuješ, jestli to nakonec nedopadne jako tvoje čeština.....
díky za trpělivost s zatím amatéry
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Hm , majstri sveta v morskej akvaristike... nemyslim, že by sa tu na to niekto hral alebo tváril, ako na to prišiel pan Dotyčný ?
kritizuj až po tom, čo Ti bude vyzerať akva lepšie ako tým, čo sa tu prezentujú...
Používateľov profilový obrázok
Robo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 19:19
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robo »

Téma: živé skaly
stradalse

PríspevokFórum: Filtrácia Zaslal: So Sep 16, 2006 4:19 pm Predmet: živé skaly
Zdravim všechny,nechci být troufalí ale každý tady mluvíte jak mistři světa v mořské akvaristice,ale vaše fotky vašich nádrží jsou tedy nic moc.Je to jen můj názor,koráli malé na malích ůtesech a ryby ...
Téma: mám vyhovující odpěnovač?
stradalse

PríspevokFórum: Filtrácia Zaslal: Pi Sep 15, 2006 4:02 pm Predmet: mám vyhovující odpěnovač?
díky za radu,určitě dám vědět a dám sem i fotky až budou ryby a koráli Smile
Téma: mám vyhovující odpěnovač?
stradalse

PríspevokFórum: Filtrácia Zaslal: Št Sep 14, 2006 6:49 pm Predmet: mám vyhovující odpěnovač?
Zdravim,chci se zeptat jestli na třista litrové akvárko nemám zbytečně moc veliký odpěnovač,používá multi 1000 pro.Právě rozbíhám AQ a chtěl bych se poradit,viz foto na www.akvarko.cz založení mořsk ...
Téma: dotaz na refugium
stradalse

PríspevokFórum: Filtrácia Zaslal: Po Aug 14, 2006 1:08 pm Predmet: dotaz na refugium
Díky za radu,tak v tom případě předělám filtr.Lepší ho předělat než pak na to doplatit
Téma: dotaz na refugium
stradalse

PríspevokFórum: Filtrácia Zaslal: Ne Aug 13, 2006 5:17 pm Predmet: dotaz na refugium
Zdravím mám dotaz: Může být filtrační pořadí takové? refugnium, biologický filtr, odpěňovač? Lepil jsem si filtr a omylem jsem udělal přepážky obráceně takže mi vychází odpěňovač do poslední komory. M ...
Téma: naklady
stradalse

PríspevokFórum: Štart novej nádrže Zaslal: Ne Aug 13, 2006 4:53 pm Predmet: naklady
Zdravím všechny,zakládám si mořské AQ a budu rád za každou radu a pomoc Smile


Tak toto všetko napísal pán múdry , neviem prečo chodí po rady k nám "mantákom" keď jemu predsa radia odborníci , mal by si si to v hlave ujasniť.
Robo.
Morské akva je predovšetkým veľa,veľa trpezlivosti
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"