janerov reef

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: janerov reef

Príspevok od používateľa Madox »

Majkl.1 napísal:A to nemluvim o tom jak moc by mu to zvedlo hladinu

Odesláno z mého SM-N7505 pomocí Tapatalk
haha ak toto je problem. btw neviem kde tie RWcka kupujes ale pokial dobre viem tak 4ka stoji 50 eur, vytlacne ma za dalsich min 20 eur.
Používateľov profilový obrázok
Majkl.1
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 631
Dátum registrácie: 19 Sep 2011 09:31
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať používateľa:

Re: janerov reef

Príspevok od používateľa Majkl.1 »

To je 70 eur... najdi newjet 6000 za 70 eur.

Zbytecne mu tady zasirame vlákno. Myslim ze by to meli admini pročistit a jako zkuseni se taky vyjádřit. Nechci nikoho zpochybnovat ale ten nápad se 6000kou není dle mého názoru moc dobre reseni.

Odesláno z mého SM-N7505 pomocí Tapatalk
600L Reef tank
Reef 340L + 100L filtrace ....
Nano reef 120L ... je už minulostí
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: janerov reef

Príspevok od používateľa Smityl »

Myslim ze se tady finance uplne neresili kazdopadne napad ze nj6000 se mi taky nelibi uz oproti spotrebe a hluku kdyz tam dam nejaky nj 800 a nejaky proudovy bude na tom nesrovnatelne lip porizovaci cena i s tou rw4 u nas cca 2500kc coz je tda 100e ale myslim ze on vi ze si nekupuje krecka za 2e a terarko za 10e. A hlavne si nastavy proudeni jak potrebuje uz tam vidim to laborovani stou 6000 na prepadu vir jak v bermudskym trojuhelniku. Jako prutok filtraci i kdyby to mel stlumeny 3500l za hodinu u 100L nadrze :D blbost :D
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: janerov reef

Príspevok od používateľa Madox »

Tak ked pojdes cez Bratislavau sa stav ;) ukazem ti v tej dobe uz 12000l/h(zatial len 8000l/h) na 400l akvarku (bohuzial vacsie za rozumny peniaz nekupim uz, takze dalsich 16000l/h riesim prudovkami). A myslim ze Raicho tu ma tiez taky obrovsky vykon na akvarko, ak si dobre pametam suskalo sa o Red Dragone. Oki sorry za spam.
Používateľov profilový obrázok
shotik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 21 Apr 2015 13:55
Bydlisko: Praha

Re: janerov reef

Príspevok od používateľa shotik »

to by to cucalo cca 1litr za vterinu :) to by byl dobrej fofr :) To bys asi na vytoku dělalo dobrou vlnu :mrgreen:
8) ex 70L, 200L Reef

100L Nano
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: janerov reef

Príspevok od používateľa Madox »

Hej hej toto vsetci tvrdia, a ked sem niekto pride pyta sa, kde je ten prud....

btw finacny rozdiel medzi 9w cerpadlom a 36w cerpadlom v elektrine je 236,52kwh. Jezsisi kriste to je strasne vela...

http://www.urso.gov.sk:8088/CISRES/Agen ... Form&Seq=3

19,77Eur rocne.... 80% ludi tu stale hovori o spotrebe elektriky.
janer
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 14 Mar 2016 17:42
Bydlisko: Bratislava

Re: janerov reef

Príspevok od používateľa janer »

:D dakujem za vsetky rady, no chcel by som dat uz vyrobit to akva a potom vyberat co do toho :)
Potrebujem aby ste mi teda schvalili ten rozmer, akva bude teda 50x50x50 prepad bude siroky 13cm.
Prva komora s odpenovacom bude teda dlha 20cm (20x13), dalsie dve budu po 15 (15x13).
Je to takto ok? mozem to dat uz lepit ?

EDIT PS: ruky nemam velke, cize tam by som problem nevidel :)
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: janerov reef

Príspevok od používateľa Smityl »

Kdyz to vezmes v pomeru 12000L na 400L mas 30* ale 6000L na na 100L mas 60* a netvrd mi ze to cerpadlo 12000l/hod nedela hluk. Jako nerikam ze by to neslo pokud by prizpusobyl prepazky ve fitraci aby tam stihalo protikat tolik vody ale myslim ze pro nej je to prvni akvarium potrebuje neco co bude urcite fungovat je tu nekdo kdo ma 100l vody a proudeni reseny vytlakem a funguje mu to bez potizi?? Je to zacatecnik bude s toho akorad otravenej at to udela jak to ma vetsina a dalsi akvarium co bude stavet muze klidne vyzkouset neco jinyho. Jinak pokud si rozhodnuty ze techniku budes resit tou 9004 a k tomu treba zrovna tu nj 800 s to rw4 nech to vyrobit nebo pro jistotu posly jeste plany co davas sklenari udelame ti kontrolu tu zadni stenu budes mit s cernyho skla ??
janer
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 14 Mar 2016 17:42
Bydlisko: Bratislava

Re: janerov reef

Príspevok od používateľa janer »

No planujem tu 9004 alebo este 9001. No pisal som do symbiozy a tam mi posielali ponuku kde pisali ze pozadie cierny plast cize neviem ako to mysleli.
Chcem poslat rozmery ako som pisal akva 50x50x50 zadna stena siroka 13cm, prva komora kde bude prepadat voda dlha 20cm, dalsie dve 15cm. Pripadne ak niekto poznate v SR co by mi to vedel zlepit a mate dobre skusenosti sem snim, pripadne aj v CR ak to vie doviest na SR.
Používateľov profilový obrázok
shotik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 21 Apr 2015 13:55
Bydlisko: Praha

Re: janerov reef

Príspevok od používateľa shotik »

hlavně poslední přepážku ne moc vysokou. Udělal jsem tuto chybu a voda mi skoro stála. Musel jsem pak řezat za běhu "diamantem"
8) ex 70L, 200L Reef

100L Nano
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: janerov reef

Príspevok od používateľa Smityl »

No jo a vyskove ty prepazky mas jak nakresleny to po tobe urcite budou chtit. I vrtani na navrstovy cerpadlo kam si umistil i prepad jak tam mas danej popripade pak nejaky drzaky na svetla nebo na kryci sklo :) nechteli po tobe zadny nacrt ??
janer
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 14 Mar 2016 17:42
Bydlisko: Bratislava

Re: janerov reef

Príspevok od používateľa janer »

no praveze ja som im dal rozmer a oni mi to nejak navrhli, povodne s 10cm prepadom ale ziadne dalsie info, len potom som sa rozhodol nakoniec pre iny rozmer, preto sa pytam tu co a ako aby som im to vedel poslat.
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: janerov reef

Príspevok od používateľa Smityl »

Jasny no to cerny plexi nevim jak je to s udrzbou aby to nebylo hned poskrabany. Kazdopadne si myslim ze by si mel neco nakreslit na papir :D kdyz tak ti neco nakreslim jak budu mit volnou chvilku kluci ti to tady schvali nebo ne a pak by si mu to poslal hrozne rad delam dobre skutky :D
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: janerov reef

Príspevok od používateľa Smityl »

Nebo to je primo nejakej obchod s morem ?? Kde delaji akvaria na miru?? Protoze tam by ti to skompletovali asi i s technikou
janer
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 14 Mar 2016 17:42
Bydlisko: Bratislava

Re: janerov reef

Príspevok od používateľa janer »

ano obchod, robia na mieru, asi tam dnes skocim osobne a spolu nejak navrhneme ten prepad. Ak budu mat na mna cas :D
Dakujem inak, za nakres by som bol moc vdacny, len chcem im to uz dnes dat nech to daju aspon k vrobcovi, nechce sa mi s tym cakat kym skoncia sviatky :D aj ked si nemyslim ze to zacnu robit skorej ako po sviatkoch
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"