Levné HQI....

Všetko o osvetlení od klasických trubíc cz T5 až po HQI

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

viem ze arcadia ma 20 000K 70w ale ci su us v predaji to neviem
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

Franky napísal:viem ze arcadia ma 20 000K 70w ale ci su us v predaji to neviem
to je urcite presne to, co hlada :roll:
mig07
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 06:20

Príspevok od používateľa mig07 »

vdaka roman som našiel toto

http://www.aqua-medic.de/freshwater/en/ ... 020000%2B/

ešte mrknem na tu arcadiu :wink:
mig07
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 06:20

Príspevok od používateľa mig07 »

aj toto čo spominal roman
http://www.aqua-medic.de/freshwater/en/ ... e%2010000/

len ma zarazilo že pätica je double ended RX7s. :shock:
pôjde to na tie svietidla.
http://www.kanlux.sk/DetailPage.asp?DPG=50910
tam v katalogovom liste su bliššie info o tom svietidle. Prosím mrknite či to pôjde. V pondelok by som chcel objednat tie svetla. Díky

to roman: díky ale netreba, ajtak som rad že mi tu radíte ohladom tých HQI vybojok, na iných forách ani nezareaguju. Ešte raz díky :P
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

mig07 napísal:aj toto čo spominal roman
http://www.aqua-medic.de/freshwater/en/ ... e%2010000/

len ma zarazilo že pätica je double ended RX7s. :shock:
pôjde to na tie svietidla.
http://www.kanlux.sk/DetailPage.asp?DPG=50910
tam v katalogovom liste su bliššie info o tom svietidle. Prosím mrknite či to pôjde. V pondelok by som chcel objednat tie svetla. Díky

to roman: díky ale netreba, ajtak som rad že mi tu radíte ohladom tých HQI vybojok, na iných forách ani nezareaguju. Ešte raz díky :P
Jestli chceš zkombinovat HQI dle odkazu a svítidla dle odkazu,tak to je ono.
frantisek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 17 Sep 2007 15:14
Bydlisko: usti nad orlici
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa frantisek »

pro migO7.....nebo muzes zkusit svetelny filtry.jeto takova folie kterou pouzivaj osvetlovaci na spesl foceni nebo u filmu.prodava to "prodanc"je to specilka na techniku.ja jsem to mel chvilku kdyz mi svelo spadlo do aq :roll: tim si doladis barvu.ma to ale nevyhody ja to mel u 250W asi 10cm a vydrzel asi 14dni a pak se trochu vypalila barva ,ale osvetlovaci pouzivaji i nejake tepelne filtry a ty udrzej 50%tepla a 70 W to by moh ten filtr vydrzet stoji to par korun a narezou ti kolik chces a je mnoho tipu.vsechny podrobnosti mam doma a tam se vratim az za mesic :cry:
mel jsem totiz 1000K od narvy a byla silene zluta az jsem se nato nemohl koukat ale stim filtrem to bylo ok :lol:
maga
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 07 Nov 2007 19:26

Umiestnenie HQI

Príspevok od používateľa maga »

Zdravím, vás mohol by mi niekto poradiť s umiestnením HQI s reflektorom nad akváriom.Jedná sa o sladkovodné 200x70x70 cm , bude umiestnené v stojane a nad ním bude ďalšie akvarko a ostal tam priestor 25 cm, či to je postačujúce, nevznikne problém s krycími sklami- môžu prasknúť od teploty?, ešte doplním,že tam bude 2x 70W.Ak by to tak išlo určite doplním na osvetlenie 2x T5, kvôli presvetleniu vrchnej časti,asi pri tak nízkom umietnení nepôjde tok svetla od začiatku na celú plochu.
ďalej by som požiadal o pomoc, moc sa nevznám či si mám kúpiť výbojku od akvaristických firiem ,alebo by sa dala nahradiť bežnými výrobcami, mám namysli či podľa spektra farieb je tam veľký rozdiel medzi nimi. ďakujem za pomoc
Zdenda
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 08 Mar 2006 14:19
Bydlisko: Zábřeh na Moravě

Príspevok od používateľa Zdenda »

Buhužel, toto je fórum věnované mořské akvaristice. Podívej se na fóra sladkovodní. Jsou jich stovky.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Umiestnenie HQI

Príspevok od používateľa shark »

maga napísal:Zdravím, vás mohol by mi niekto poradiť s umiestnením HQI s reflektorom nad akváriom.Jedná sa o sladkovodné 200x70x70 cm , bude umiestnené v stojane a nad ním bude ďalšie akvarko a ostal tam priestor 25 cm, či to je postačujúce, nevznikne problém s krycími sklami- môžu prasknúť od teploty?, ešte doplním,že tam bude 2x 70W.Ak by to tak išlo určite doplním na osvetlenie 2x T5, kvôli presvetleniu vrchnej časti,asi pri tak nízkom umietnení nepôjde tok svetla od začiatku na celú plochu.
ďalej by som požiadal o pomoc, moc sa nevznám či si mám kúpiť výbojku od akvaristických firiem ,alebo by sa dala nahradiť bežnými výrobcami, mám namysli či podľa spektra farieb je tam veľký rozdiel medzi nimi. ďakujem za pomoc
na takovou plochu je 2xHQI málo.budou tam stíny a navíc je nemužeš dát dost vysoko :? Nepokryje ti to celý AQ ani náhodou.Na to 200cm AQ bych dal ty HQI tak 4ks a to si myslím že bude pro tvuj učel lepší zvolit raději osvit 4xT5 a máš pokoj a místa fůru
kassperius
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19 Feb 2007 22:55
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kassperius »

Zdenda napísal:Buhužel, toto je fórum věnované mořské akvaristice. Podívej se na fóra sladkovodní. Jsou jich stovky.
maga poprosil o radu zo svetlom a ty si ho hned odpalkoval na sladku vodu... podla mna je toto forum aj o pomoci sladkovodnym zaciatocnikom ked si nevedia z niecim rady,nakoniec kazdy sme asi zacali zo sladkov vodov...
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

kassperius napísal:
Zdenda napísal:Buhužel, toto je fórum věnované mořské akvaristice. Podívej se na fóra sladkovodní. Jsou jich stovky.
maga poprosil o radu zo svetlom a ty si ho hned odpalkoval na sladku vodu... podla mna je toto forum aj o pomoci sladkovodnym zaciatocnikom ked si nevedia z niecim rady,nakoniec kazdy sme asi zacali zo sladkov vodov...
Myslím, že už takhle se tu míchají témata víc než dost (pro některé "služebně starší" uživatele až neúměrně a proto sem chodí čím dál méně což je velká škoda :( ) A míchat sem ještě sladkou vodu .... :(
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Umiestnenie HQI

Príspevok od používateľa Roman »

maga napísal:Zdravím, vás mohol by mi niekto poradiť s umiestnením HQI s reflektorom nad akváriom.Jedná sa o sladkovodné 200x70x70 cm , bude umiestnené v stojane a nad ním bude ďalšie akvarko a ostal tam priestor 25 cm, či to je postačujúce, nevznikne problém s krycími sklami- môžu prasknúť od teploty?, ešte doplním,že tam bude 2x 70W.Ak by to tak išlo určite doplním na osvetlenie 2x T5, kvôli presvetleniu vrchnej časti,asi pri tak nízkom umietnení nepôjde tok svetla od začiatku na celú plochu.
ďalej by som požiadal o pomoc, moc sa nevznám či si mám kúpiť výbojku od akvaristických firiem ,alebo by sa dala nahradiť bežnými výrobcami, mám namysli či podľa spektra farieb je tam veľký rozdiel medzi nimi. ďakujem za pomoc
mas tam malo miesta

HQI v beznom reflektore pri vyske hladiny 70cm a umiestneni svietidla do priestoru 25cm sotva osvetli 1m siroky pas dna
nevraviac o tom, ze v hornej casti budes mat uzky kuzel...ale niekomu sa to moze pacit , takze ten efekt pri kombinacii s min 2xT5 145cm/80w nemusi byt zly
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
maga
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 07 Nov 2007 19:26

Re: Umiestnenie HQI

Príspevok od používateľa maga »

ďakujem za Vaše odpovede, za dotaz venovaný sklad.AQ sa tomu , ktorých sa to dotklo osprevedňujem, mal som namysli čiste technický problém umiestnenia HQI či už na more alebo inde, o výbojkách a pod. som sa sem nehcel miešať, ešte raz dík

mas tam malo miesta

HQI v beznom reflektore pri vyske hladiny 70cm a umiestneni svietidla do priestoru 25cm sotva osvetli 1m siroky pas dna
nevraviac o tom, ze v hornej casti budes mat uzky kuzel...ale niekomu sa to moze pacit , takze ten efekt pri kombinacii s min 2xT5 145cm/80w nemusi byt zly[/quote]
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

http://www.e-light.cz/svitidla/3125/


pro ty kdo shání levné HQI světla je toto docela dobrou volbou tušim :wink:
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Myslím si, že toto je lepšia voľba (je aj s predradníkom) 8) :

http://www.kanlux.cz/Default.asp?cls=st ... tiid=16379
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Napísať odpoveď

Návrat na "Osvetlenie"