Akva 160l MP

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Akva 160l MP

Príspevok od používateľa Myscho151 »

voda sa vycisti sama to nerieš... ten odpenovac je taký no musíš presne vychytať polohu aby dobre fungoval ja to mam tak a ide gut... prvky zbytocne nemeraj si prečitaj vlakna iných ludi pocas zabehu to lieta hore dole kazdemu. Len do akvárka nepchaj ruky... ja som spravil chybu v 30l nane a nechal som ho ani nie mesiac tesne potom ako skoncili sinice a dal som rybu resp. frajerka atd a teraz nedavno sa mi vrátili. U druheho akvarka som pockaal zhruba 2 mesiace (skor kvoli nedostatku casu) ale som zacinal skoro z 80% zivej vody a proste ide to mám pocit lepsie... zas blbo sa porovnáva akvárko 30l + kanistrák a akvárko 60l+30l refugium... a hlavne v lete to bol hardcore pre to malé akvárko nakoľko v byte som mal horuco a obcas som zabudol zapnut klimu... v robote mam zas v kancli aj v lete relativne chladno tak toto akvarko bolo v uplnej pohode...
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Nielas
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 06 Jan 2015 15:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Akva 160l MP

Príspevok od používateľa Nielas »

Prvky nemeram zatial. Na amoniak sme kupili test od seachemu co sa vlepi dovnutra. Ten zakal je mozno dosledkom zle umiestneneho ohrievaca. Rano bol z polky vonku takze dorovnaval teplotu jak blby az dosiel k 29°C (raj pre bakterie) [FACE WITH TEARS OF JOY] molitanu sme polku vyrazili. V poslednej komore s cerpadlom nam pozvolna klesa hladina

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Akva 160l MP

Príspevok od používateľa Myscho151 »

ja som zo začiatku meral zapisoval šecky možné testy až som sa na to vykašľal a užívam si to raz za 3 dni očistím sklá obden dolejem odpar a nič viac... ma to nebavilo kvapkať tie testy... a ten na nh4 som pozeral celkom zaujimavý test.. som taky lepiaci nevidel ešte
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Akva 160l MP

Príspevok od používateľa axelson »

uplne zbytocny test :D amoniak by si citil :D :D :D
Nielas
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 06 Jan 2015 15:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Akva 160l MP

Príspevok od používateľa Nielas »

Radsej vymyslite preco klesa hladina v prvej komore :D o dobry liter za dve hodky padne ale nejak hladina v obyvatelnej casti nestupa:D

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Akva 160l MP

Príspevok od používateľa axelson »

priznam sa ze nechapem. v jednej komore ti klesa hladina a v ziadnej nestupa? ak je uzatvoreny obeh tak to nie je mozne :D
kubko82
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 03 Nov 2011 12:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Akva 160l MP

Príspevok od používateľa kubko82 »

Mne klesá hladina v poslednej.Tam kde je cerpadlo pri odpare alebo keď sa filtr.media zanesu v tvojom prípade vata.V prvej by si musel mať priskrteny prepad.
Reef 500 litrov.
Nielas
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 06 Jan 2015 15:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Akva 160l MP

Príspevok od používateľa Nielas »

Inak povedane voda nestiha cerpadlu. Zajtra zbehnem kupit ventil. Z molitanu zostali dva platy a vata. Vaty dam polovicu (aj tak je jej tam vela) a vrchny molitan odstavim tiez. Ked je hore vata tak len brzdi vodu. Odpenovac inak odstranil mrtve bakterie a voda sa tym padom precistila. Salinita je na 1.025. Inak kamene boli v zabehlom akva vsetky

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Nielas
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 06 Jan 2015 15:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Akva 160l MP

Príspevok od používateľa Nielas »

No a od maja valeka som dostal tip na vylamanie kazdeho druheho zubu v hrebeni

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Akva 160l MP

Príspevok od používateľa Smityl »

budeš muset hrozně škrtit to čerpadlo tím bude hlučnější a k dlouhodobímu chodu mu nepřispěješ. Je hrozně silné a mám strach že ani zuby na hřebenu nebudou stačit. a budeš to řesit co chvila protože ten molitan se bude špinit až budeš krmit a bude ti snižovat průtok a pak budeš v práci a čerpadlo bude na suchu.
Nielas
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 06 Jan 2015 15:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Akva 160l MP

Príspevok od používateľa Nielas »

Ma poistku ale skusim najprv klasicke metody. Hreben pomoze len trocha ale vata a molitan by mohli co to prispiet. Alebo miesto molitanu necham len vatu (plat na bordel) a matrix. Cerpadlo ma inak poistku pre pripad chodu na sucho ale tak riesit to treba

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Akva 160l MP

Príspevok od používateľa axelson »

Ja mam na 300 jebao 3000 a ide na 60% a bohate staci.inak tie molitany a vatu po mesoaci vydrbes uvidis :D
Nielas
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 06 Jan 2015 15:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Akva 160l MP

Príspevok od používateľa Nielas »

Vata uz sla. Ta bola problemom aspon to tak vyzera a molitany zostali dva aj tie len pod matrixom a v tretej komore pod spadom aby voda nezblnkala. Z vaty som nechal jeden plat. Rok max dva to musi vydrzat:) potom spravime vacsie a z tohoto asi sump :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Akva 160l MP

Príspevok od používateľa Myscho151 »

už som sa žľakol že sa ti voda stráca v akvárku resp. že ti tečie ako som čital tie prispevky... mimochodom ja som mal ponožku atď ale sa to rychlo špinilo mám teraz iba ten biomolitan (taký stredný) a bohate to stačí...
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Nielas
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 06 Jan 2015 15:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Akva 160l MP

Príspevok od používateľa Nielas »

Este trocha preteka ale nie je to az take biedne. Prihodime ventil a znizime o 25% prietok. V nedelu pomeram vodu. Uvidime ci vobec nejaky zabeh bude. Kolonizacia prebehla, amoniak sa ani nehol, voda je ako krystal. Predpokladam, ze teplota stimuluje rast bakterii. Tie co neprezili skoncili v odpenovaci

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"