Božží reef 160L

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Bozzek napísal:Tak popořadě:


Nevím jestli mluvím bengálsky, ale jak jsem již VÝŠE UVEDL, voda se z akva do filtrace dostane SIFONOVÝM PŘEPADEM viz.youtube "pvc overflow". Čerpadlo bude jištěno senzorem chodu na sucho, záležitost 1500,- a budu mít klidné spaní. V případě výpadku proudu či ucpání přepadu k žádnému vytopení nedojde.
Len by som sa chcel opýtať to, že v prípade straty elektriky sa ti zavzdušní prepad... a potom až sa elektrika nakopne ti spodné čerpadlo vypumpuje celý filter no zhruba 50l hore do nádrže a potom ked pojde na sucho sa vypne... či si vyriešil nejaké automaticke štartovanie toho prepadu? ? ? Alebo si to vypočítal tenobjem, ktorý ti čerpadlo vypumpuje hore a podľa toho si navrtal tie diery do tej návratovej komory??
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa axelson »

Mechanická filtrace že není tak potřebná? To snad nemyslíš vážně. Je to jako říct, že člověku stačí pít, jídlo přece není tak důležité :D Nejdřív musíš z vody odstranit pevné částice, aby ti do biologickofiltračního media odešla voda jen s rozpuštěnými látkami ke zpracování bakteriemi. Jinak by totiž docházelo ke zbytečnému zanášení tohoto bio-materiálu, snížila by se ti absorpční schopnost a výsledně celá efektivita filtrace.

Ja pouzivam na mechanicku filtraciu len odpenovac akva mi funguje si myslim dobre.
Prajem Ti vela zdaru, ale Ty rady nepotrebujes :D :D
Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Bozzek »

axelson:
Samozřejmě odpěnovač ti může stačit, ale co já vím, tak ten pouze chemickou cestou čistí, tudíž ten hrubý bordel, viditelně plavající ve vodě, ti tam někde musí zůstávát.

Myscho151:
Přepad se nezavzdušní při výpadku elektriky nebo poruše čerpadla. Naopak se musí zavzdušnit přepad vracející vodu do akva, jinak sifonem bude tahat vodu dolu do čerpadla, dokud nenasaje vzduch. To se dá pořešit ventilkem na straně návratové hadice. Jak pumpuje vodu do akva, tak vše jede v poho, ale pokud se vypne čerpadlo, tak okamžitě nasaje vzduch a vrátí se jen to, co momentálně v hadici je, dolu do filtrační nádrže.
Zítra to nafotim, lepší jak psát.

V případě ucpání obou přepadů (nebo zavzdušnění) vypumpuje čerpadlo svou nádobku a snímač tlaku vody (chodu nasucho) ho vypne, akva nepřeteče.

Pro úplné zajištění nezavzdušnění přepadu lze napojit ventilky v ohybu přes hranu nádrže na dávkovací čerpadlo, které ti neustále bude odsávat případné bublinky, co se ti můžou v sifonu tvořit. Čerpadlo s přisáváním vzduchu je na to moc slabé jsem zjistil.
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Madox »

Bozzek napísal: Samozřejmě odpěnovač ti může stačit, ale co já vím, tak ten pouze chemickou cestou čistí, tudíž ten hrubý bordel, viditelně plavající ve vodě, ti tam někde musí zůstávát.
To si kde cital takuto blbost? Na pene mam miliardu ciastociek od 0,000000nic mm po 2-3mm velke ciastocky. A tie tam martania nedoniesli. Vies ako cistim filter? Rozmiesam bordel vo filtry a pockam kym to dpenovac do 15 min vsetko nevyslaha v pene von. Pravdaze vtedy nie je obeh do horneho akvaria zapnuty. A ked chces ma ultra cistu vodu tak si nedavaj ryby, tie nanaucis chodit srat do prepadu :D :D Dorina to roznasa ako hnojivo po celom akvarku ....
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Smityl »

Bóžžo :) dej pozor na některá tvrzení je to tu ostrý :) a pozor na některé houbičky které mají nalepenou tu hrubou část pořádnýma svinstvama i když jsou určeny pro popravinářství. I některé měkčené plasty nejsou uplně vhodné pro slanou vodu. Jinak fakt jak Láďa Hruška :) Kolik budeš mít průtok tím "filtrem" ??
Traverza
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 19 Jan 2012 18:49
Bydlisko: Brno

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Traverza »

Nadšení je super, ale je potřeba teorie nejen youtube... nějak jsem nezachytil kde budeš likvidovat fosfáty. Taky ta urážka siporaxu není na místě. Potřebuješ co největší plochu pro ty bakterie a drátěnka je na h...no. Inovace jsou super, ale zkus se držet něčeho ověřeného co opravdu všem funguje. V závěru zjístíš že houbičky se ti po 4měsících začnou rozpadat a zanášet celé akva bordelem. Siporax ti vydrží několik let u mě je 4 a po čištění nejeví známky únavy je to přece jen sklo! Houbička na nádobí ti akorát tak zhnije bo tím nebude proudit voda, akvacit pro moře má větší póry. Tolik mám zkušenosti ze stavby vlastního filtru, který ted jede 4r.
Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Bozzek »

Jak jsem zmínil, odpěnovač nemám, takže s těmi většími nečistotami jsem si nebyl jistý, díky za upřesnění.

Siporax nechci nějak urážet, určitě je to super medium, jen jsem chtěl vyzdvihnout ten poměr cena/objem.

Houbičky vyhodim, je fakt, že ta hrubá vrstva by mohla něco obsahovat a riskovat to nehodlam.
Proto jsem taky nejdřív hodil fotky sem, abych dostal zpětnou vazbu.

Průtok filtrem předpokládám tak 400L/hod

Víte ve finále si říkám, že než kupovat čerpadlo za 2000, dávkovací čerpadlo určitě tak kolem 1000 a další serepetičky, možná by mě vyšlo líp si koupit za 3000 novej kanistrak a neřešit to. Odpěnovač bych holt nacpal do akva a topítko tam zas tolik nevadí.
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa švíco »

Obdivuji elán, nadšení a vlastní přístup... Ale myslím, že nemá moc smysl zde rozebírat každou věc, co zde přibude, jelikož si to stejně božžek bude dělat po svém. Má na to náturu a notnou dávku exhibiconismu...
Počkal bych, co z toho vyleze.... navíc, není nic cennějšího, než vlastní zkušenost. A ta se jaksi sama od sebe nezíská... takže Božžku, držím palce, bádej, kutej, vrtej, stříhej.... jen toho života při tom si važ a bude to OK 8)
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Myscho151 »

S kanistrom za 3000 kč budeš mať akurát tak prietok 60 až 100l za hoďku max... tie kanistráky (lacné) nemajú nič moc výkon... prepad je super vec ale miesto hubiek atď stačilo dať plát bioakvacitu a liter siporaxu resp siporaxu mini alebo ineho materiálu a mal by si to... čo sa čerpadiel týka ja mám jebao dc 2000 na maxime s výtlakom do 1,3 metra a má to tak 300l za hodku čo mne bohate stačí na 60l nano ale tebe na 160l akva treba kus viac...


Pozri nikto ťa nechce odrádzať každy sa ti snaži poradiť podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia a mal by si si to vážiť lebo tiež by ti každý mohol povedať ano je to super atď a potom by ti to nešlo... resp by si sa vytopil...
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Bozzek »

Co tedy kombinace bioakvacit+hrubý korálový písek+trochu zeolitu?

Nebo tam fláknu jen závěsný odpěnovač a budu holt častěji odkalovat a měnit vodu.

Mám dost času promyslet, zatím mě to moc peněz nestálo.
Není problém to celé rozebrat a využít na něco jiného.
Pokud tedy má někdo jakýkoliv lepší návrh, sem s ním.
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa cizmik »

A co místo té vaty dát třeba filtrační velkou punčochu. Místo molitanu odpěňovač a tedy ten zeolit. Ještě bych do filtračky dal phosex jak už tady někdo radil.
Kdysi jsem používal také vatu, ale po delším používání jsem si všiml, že vlákna z vaty jsou na všech čerpadlech.
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Ako píše čižmík, klasika sorbenty, fosfat absorber (nie2 kg), uhlie, namočený zeolit a bioakvaci, keramika a ponožka je dobrá vec ale treba to prať(nepoužívam nechce sa mi to prať) ... a odpeňovač časom dokúp alebo si tam daj čo chceš to je výhoda veľkého filtra dáš si dam kľudne aj dsb aj refugium aj hocičo...aj kľudnie tie huby... pozri nápady nemáš zlé inovovať treba ale niektoré osvedčené veci je dobré dodržať...

Ale ako píše Švico je to tvoje akva a tvoja vec...
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Traverza
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 19 Jan 2012 18:49
Bydlisko: Brno

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Traverza »

Bez odpenovace: Vata, hned pod ni akvacit, zeolit, phos absorber, keramika (nemusi byt siporax, klidne purigen :-), do nadrze proudove cerpadlo a je to. Nic sloziteho nic draheho, kdyz koupis normalni baleni, tak ti vse vydrzi rok v tvem objemu.
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Traverza ale purigen neni to iste ako siporax resp keramika... nakoľko keramika slúži ako osídľovacie miesto pre bakterie a purigen je sorbent, ktorý do seba nasáva nežiadúce látky a drží ich v sebe, preto keď ho dávaš do akva je biely a potom je čierny... asi si si to pomýlil s Matrixom... a jo neni to zlá vec ten purigen ale napr clear fx ho má v sebe tiež... ale mne sa to hovorí keď ja tých sorbentov do akva dávam v gramoch také mini množstvá :D :D Tak mi je cena ukradnutá :D
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Dyksn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 18 Okt 2012 20:16
Bydlisko: Brno

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Dyksn »

Myscho151: "S kanistrom za 3000 kč budeš mať akurát tak prietok 60 až 100l za hoďku max..."

:D :D :D To mas odzkousene?
At to roste a zije.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"