MOJE NOVÉ PRVNÍ MOŘE

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

Ceco napísal:
Franky napísal:mno este sa netes aj ja som tam daval xenie a okamzite sa roztiahli a zacali pumpovat ale v priebehu 3 dni bolo ponich.... :lol: . neviem z akeho dovodu ked mam po4 a no3 nulove a ostatne mam v pohode as na ca ktory mam 340mg/liter ale to idem doplnit... Ako ti vyzeraju teraz???pridaj foto.... dufam ze sa im dari :lol: :D
NO3 nulove - tak to je prave ta pravdepodobna pricina skapatia tvojich xenii. Tie maju radsej vodu s vacsim mnozstvom odpadnych latok. Preto sa im vacsinou najlepsie dari v miestach, kde su pri pobrezi vypuste mestskych kanalizacii, etc. Ale nie je to pisane pravidlo. Mnohym idu aj pri 0-vych hodnotach odpanych latok. Na PO4 su ale haklive. Vyssie hodnoty nemaju radi. Dalsia vec - xenie potrebuju vapnik asi tak ako oko past.
ano ale peco sa potom v celku dari heteroxeniam?? :P
BIFIMANN
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 04 Apr 2007 07:18
Bydlisko: Dvůr Králové nad Labem ČR

Príspevok od používateľa BIFIMANN »

Přidal jsem fotku s průběhem sinic a foto ventilátoru umístěného v krytu akva.
Myslím, že xenie a heteroxenie si jsou hodně podobné a mám ve své nádrži oba druhy. Rozdíly v nárocích na čistotu vody budou podle mě téměř shodné, ne? :D
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

BIFIMANN napísal:Přidal jsem fotku s průběhem sinic a foto ventilátoru umístěného v krytu akva.
Myslím, že xenie a heteroxenie si jsou hodně podobné a mám ve své nádrži oba druhy. Rozdíly v nárocích na čistotu vody budou podle mě téměř shodné, ne? :D

mno tak to bych si dovolil říct že to tak zřejmě nebude :) Hetera mi rostly i pokud jsem měl v nádrži víc než příliš Po4 a xenie zdechaly jako na pásu :wink: .Taktéž je to i s náročností co se obsahu jódu týče.Pokud je jódu málo Hetera si zase nějak pomůžou ale xenie vyloženě stojí a nemnoží se
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

No já mám tuto kombinaci taktéž,ale chci jenom podotknout,že Salarias fasciatus je podle německých reef stránek náročná ryba.Tedy vydrží,pokuď má co žrát,tedy řasy.A až je nemá,tak je trochu zle.Sice zde někdo uváděl,že přijímá náhradní krmivo včetně tablet se slisovanou,sušenou řasou,ale....u mě nic :evil: Tak uvidíme za půl roku,rok jak to s tím Salariusem vlastně je.Jo a první Salarias se mi přežral v čerstvě založeném akva -asi měsíc a půl starém-přehnal to asi se sinicí a už to nerozdýchal.Prostě se tím nadbytkem sinice otrávil :?
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Sakra,překlepl jsem se a šoupl odpověď o řasách někam jinam. :oops: Tak sorry :roll:
Moři zdar a nám všem taky.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

shark napísal:
BIFIMANN napísal:Přidal jsem fotku s průběhem sinic a foto ventilátoru umístěného v krytu akva.
Myslím, že xenie a heteroxenie si jsou hodně podobné a mám ve své nádrži oba druhy. Rozdíly v nárocích na čistotu vody budou podle mě téměř shodné, ne? :D

mno tak to bych si dovolil říct že to tak zřejmě nebude :) Hetera mi rostly i pokud jsem měl v nádrži víc než příliš Po4 a xenie zdechaly jako na pásu :wink: .Taktéž je to i s náročností co se obsahu jódu týče.Pokud je jódu málo Hetera si zase nějak pomůžou ale xenie vyloženě stojí a nemnoží se
Presne tak, narocnost heteroxenii a Xenii na kvalitu vody sa lisia.Nikde nie je zarucene ked idu jedny tak musia ist aj druhe.mne Xenie nesli 3 roky... Odpoved na to nemam , teraz su v pohode a po Heteroxeniach vobec netuzim , " zasvinia " :D nadrz behom par dni...myslim tym ze sa strasne rychlo mnozia skoro ako skelne sasanky :(

Peter
BIFIMANN
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 04 Apr 2007 07:18
Bydlisko: Dvůr Králové nad Labem ČR

Príspevok od používateľa BIFIMANN »

Taky už jsem viděl nádrž, kde nebylo skoro nic jiného než Heteroxenie. :shock:
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Třeba ve Dvoře Králové :lol: Tam jsou náhodou moc pěkné,zvláště v tom množství a při té velikosti nádrže jí dodávají tím svým pohybem takový zvláštní rytmus.Já osobně mám Heteroxenie celkem rád,porostou ti skoro se zárukou místa ,která chceš a když to přeženou,tak je holt protrháš :lol:
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

A lze jim připsat ještě jednu ze zásluh,že skoro každému se rozmnoží a tím utlumí chmury z ostatních pěstitelských neúspěchů,které již mnoho adeptů odradilo z našlápnuté cesty mořské akvaristiky :lol:
Moři zdar a nám všem taky.
BIFIMANN
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 04 Apr 2007 07:18
Bydlisko: Dvůr Králové nad Labem ČR

Príspevok od používateľa BIFIMANN »

Myslel jsem nádrž jednoho známého.
Ale máš recht. Tam je v jedné nádrži jimi úplně porostlé nejen dno a je fakt, že to vypadá dobře. V poslední době jsem tam byl pěčenej-vařenej.
BIFIMANN
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 04 Apr 2007 07:18
Bydlisko: Dvůr Králové nad Labem ČR

Príspevok od používateľa BIFIMANN »

TAK SINICE UŽ JSOU POMALU ALE JISTĚ NA ÚSTUPU. PŘIDAL JSEM AKTUÁLNÍ FOTO DO GALERIE.
BYL TO FAKT HUMUS, ALE LEPŠÍ SE TO.
BIFIMANN
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 04 Apr 2007 07:18
Bydlisko: Dvůr Králové nad Labem ČR

Príspevok od používateľa BIFIMANN »

Čau všichni.
Tak už tomu je měsíc od napuštění akvária a tak přikládám do galerie fotky s aktuálním stavem. Zatím se mi to zdá den ode dne lepší a doufám, že tato tendence bude dlouhodobá :lol:
Jen mě zaráží svlékání krevety. Myslel jsem, že se korýši svlékají tak jednou za rok a ta moje se za jeden měsíc svlékla už dvakrát. Je to normální?
Díky
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Ahoj,co jsem se kdysi dočetl,tak svlékání korýšů znamená,že mají nedostatek jodu.Může jí to časem zahubit.Jestli jsi nepoužil ještě jód, který potřebují i některé měkké korály jako xenie,tak to udělej.Abych řekl pravdu,množství neznám,aplikuji ho dle návodu od výrobce a dle stavu akvária.Jó je potřeba pro všechny bezobratlé v akváriu.Moři zdar,Franta
BIFIMANN
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 04 Apr 2007 07:18
Bydlisko: Dvůr Králové nad Labem ČR

Príspevok od používateľa BIFIMANN »

Jod přidávám každý týden. Jedná se o "Koralvit J" rovněž podle návodu. Korálům i sasankám se darí a všechno je roztažené. Xenie a heteroxenie jsou čím dál větší a už se i množí.
Jak často se svléká tobě?
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

mě se taky často svlékala krevetka a po tom co jsem začal s přidáváním jodu se svlékala tak jednou za 3 měsíce.Častěji jsem to nepostřehl :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"